MEB Onaylı Pilates Eğitmenliği Sertifikası

Pilates eğitmenliği hakkında bilgi vermeden önce pilatesin tanımını yapmak daha doğru olacaktır. Pilates, 20 yüzyılın Joseph Hubertus Pilates tarafından bulunan omurga sistemi ve vücut kondisyonunu sağlayan, düz bir vücut imkanı sunan egzersiz sistemidir. Kas sistemini kuvvetlendirerek hem mental sağlığı hem de fiziksel sağlığı güçlendirmektedir. Vücudun postüral bozukluklarını gidererek, duruşumuzu yeniden düzenler. Bedenimizi zihinsel olarak kontrol etme avantajı sunmaktadır.

Pilates egzersiz sistemini diğerlerinden ayıran en önemli özellik başlangıçta uygulanan naturel pozisyondur. Bu pozisyon ile pelvik kaslar güçlendirilir ve bölgesel kaslar işlevsel hale getirilir. Pilates tüm vücudu çalıştırarak, güçlendiren bir sistemdir.

Pilates Eğitmenliği Sertifika Programı pilatesin tanımından ve tarihçesinden başlayarak, temel hareketler, kas gurupları, egzersiz teknikleri gibi pek çok konuda önemli bilgiler barındırmaktadır. Bu eğitimde pilatesi uygulayabilecek egzersiz sisteminin önemini karşı tarafa tam olarak aktarabilecek, sporu yaşam biçimi olarak benimsetebilecek uzman kişiler yetiştirmek bu eğitim programının hedefidir. Kişisel gelişim hedefleyen, bu alanda hizmet vermek isteyen, sağlıklı yaşam konusunda bilgi sahibi olmak isteyen her birey bu eğitime katılabilmektedir.

Pilates eğitmenliği sertifika programı online sistem üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile istenilen zaman diliminde ve her tülü elektronik cihaz ile giriş yapılabilecek bir sistem özelliğine sahiptir.

Sizde; pilates eğitmenliği sertifikası, pilates eğitmenliği sertifikası nasıl alınır, pilates eğitmenliği sertifikası nereden alınmalı, MEB Onaylı Pilates Eğitmenliği İzmir, MEB Onaylı Pilates eğitmenliği, Yoga ve Pilates eğitmenliği, Meb Onaylı Pilates eğitmenliği Antalya, İSMEK Pilates eğitmenliği kursu, MEB Onaylı Pilates eğitmenliği Ankara, MEB onaylı Pilates eğitmenliği İzmir konularında araştırma yapıyorsanız İstanbul Eğitim Sertifika ile görüşmeden karar vermeyin. Lütfen bilgi için bizi arayınız.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button