Öğrenci Koçluğu Ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi | İstanbul Eğitim Sertifika

Öğrenci Koçluğu Ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi

Eğitim sisteminin öğrencilerin isteklerin yeteneklerini desteklememesi ve programsız bir sistem üzerinden meslek seçilmesi büyük sorunlara neden oluyor. Üniversite bitirmesine rağmen yaptığı işten ve kazandığı ücretten memnun olmayan binlerce genç var. Zamanında doğru tespit yapılıp çocuğun hangi alanda başarılı olduğu ve neyi sevdiği saptanmadığından sorun çıkıyor. Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı yapanlara duyulan ihtiyaç tam olarak budur. Öğrenci koçu, öğrencinin ne istediğine ve yeteneklerine odaklanarak başarılı bir akademik hayatının olması için çabalar. Çocuğu analiz edip isteklerini göz önüne alır.

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi, başarılı öğrenci koçu ve eğitim danışmanı yetiştirerek onların ihtiyaçlarına cevap verecektir. Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi, kariyer planlaması yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğretir. Öğrenciyi nasıl motive edeceğiniz ve ihtiyaçlarını belirleyeceğiniz mesleklerdendir. Eğitim merkezi çok iyi seçildiği takdirde öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi de başarı sağlayacaktır. Aldığınız eğitim ile hem sizin başarınız artar hem de öğrenciye yardım edersiniz. Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi ile şunları yaparsınız;

 • Öğrenciler ve bireylerle etkili iletişim kurabilirsiniz.
 • Aile ve öğrenci arasındaki ilişkiyi düzenleyebilirsiniz. Öğrencinin aileden kaynaklı yaşadığı stresi ortadan kaldırırsınız. Onları çocukları hakkında bilinçlendirip daha iyi şartlarda sınava çalışmasını sağlarsınız.
 • Öğrencilere nasıl ders çalışılacağını ve hangi teknikleri kullanması gerektiğini öğretirsiniz.
 • Öğrencinin yaşadığı ruhsal bunalımlarda ve motivasyon düşüklüğünde yardım edersiniz.
 • Eksiklerini tespit edip ne şekilde ders çalışacağını gösterirsiniz.
 • Hangi yönü ağır basıyorsa mesleki seçimlerinde özelliklerini ortaya koyup en iyisini seçmesini sağlarsınız.
 • Derslerde düşüş yaşıyorsa sorunu tespit edip çözüm üretirsiniz.
 • Zaman yönetimi, stres yönetimi ve öfke kontrolünde gerekli egzersizleri yaptırırsınız.
 • Her dersi ne kadar süre çalışıp eksiklerinin neler olduğunu tespit edip o şekilde yönlendirme yaparsınız.

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi size bunlar dışında çoğu yönden başarılı kılar. Eğitimler ile öğrencileri desteklerken onların nasıl daha iyi şartlarda çalışacağını öğrenirsiniz. Eğitim odaklı ve akademik kariyer planlamasını öğretecek sertifika programıdır.   

Online Eğitim Koçluğu Sertifikası

Online eğitim koçluğu sertifikası, eğitim koçu veya öğrenci koçu olmak için en basit yoldur. İstediğiniz mekanda ve dilediğiniz zamanda eğitimlere giriş yaparsınız. Şifre ve kullanıcı adı ile oluşturulmuş panel üzerinden derslere girersiniz. Burada canlı dersler, uygulama eğitimleri ve süpervizyon vardır. Hepsi çeşitlendirilmiş video ve dokümanlar ile online eğitim koçluğu eğitimi daha anlaşılır hale getirilir. Derslerden en iyi verimi almanız için yüz yüze eğitimde kullanılan metotlardan yararlanılır. Bu da sizi daha nitelikli koç yapar.

Online eğitim koçluğu sertifikası alacaksanız İstanbul Eğitim Sertifika size en iyi fırsatları sunar.

 • e-devlet görünürlüğü olan eğitim koçluğu sertifikası verir.
 • Ömür boyu geçeri öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası alırsınız.
 • Freelance olarak çalışıp dilediğiniz zaman dinlenmenize rağmen daha çok kazanırsınız.
 • YÖK denkliği olan eğitim koçluğu sertifikası alırsınız.
 • Uluslararası akreditasyonlu eğitim koçluğu sertifikası ile yurt dışında çalışmanız mümkündür.

 Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi alan öğretmenler bu bilgilerini başarılı eğitimci olmak için kullanabilir. Çocuklara nasıl daha iyi şekilde yol göstereceğini de eğitimlerle öğrenir. Akademik başarının sağlanması ve eğitime gereken önemin verilmesi için kursun faydası büyüktür. Eğitim ve öğretim hayatına farklı bir yerden bakmayı öğretir. Bakış açınızı genişleten ve başarınızı katlayacak öğrenci koçluğu eğitimi için geç kalmayın.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button