Uluslararası Eğitim Koçluğu Sertifikası

Herkesin eğitime ve olanaklara ulaşmasının kolay olduğu bu zamanda farkın ortaya konulması gerekir. En başarılı olmak ve kariyer hayatını en iyi şekilde dizayn etmek gerekecektir. Belirli bir yaş aralığında olan gençler bunu en iyi şekilde yapabilmek adına eğitim koçu desteği almalıdır. Eğitim koçu veya öğrenci koçu olarak bilinen bu mesleği herkes yapabilir. Başarılı olmak ve danışanlarınızı çoğaltmak için bazı kriterlere dikkat etmeniz gerekecektir.

Eğitim ile iç içe olanlar uluslararası eğitim koçluğu sertifikası alıp adından yurt dışında da söz ettirebilir. Her ülkenin eğitim sistemi farklı olsa da sertifika aldıktan sonra kendinizi geliştirip yurt dışında çalışabilirsiniz. Uluslararası akreditasyonlu sertifika programına kayıt yaptıracaksanız İstanbul Eğitim Sertifika ile görüşmelisiniz. Eğitim koçu veya öğrenci koçu olmanızı sağlayacak sayısız eğitimleri vardır.

Uluslararası eğitim koçluğu sertifikası ömür boyu geçerlidir. E-devlet görünürlüğü olan sertifika programı olarak da bilinir. Önceliğiniz eğitim koçluğu sertifika programına kayıt yaptırmak olmalıdır. Almanya’da geçerli sertifika arayanların çoğu buraya başvurur. Sadece eğitim koçluğu eğitimi değil diğer eğitimleri de yurt dışında geçerlidir. Uluslararası eğitim koçluğu sertifikası alırken eğitime dair kazanımlarınız;

 • Öğrencilerin hangi alan ve bölüme yatkın olduğunu belirleme yeteneği kazanırsınız.
 • Stres ve öfke durumlarında onları nasıl sakinleştireceğinizi öğrenirsiniz.
 • Kriz yönetimini nasıl yapacağınız öğretilir.
 • Motivasyon ve odak sorunu yaşayanlarda ne tür yol izleneceğiniz gösterilir.
 • Sınav kaygısı yaşayan çocuklarla ebeveynin iletişimi nasıl olmalıdır öğrenirsiniz.
 • Okul öncesi dönemden başlayan eğitim danışmanlığı metotları öğretilir.
 • Öğrencilerin ders çalışma tekniği nasıl olmalıdır ve ne şekilde yaklaşılmalıdır gösterilir.

Kimler Eğitim Danışmanı Olabilir?

Eğitim danışmanı, öğrenci koçu veya eğitim koçu olarak bilinen bu mesleği yapacaksanız öğretmen olmanız gerekmez. Kimler eğitim danışmanı olabilir sorusunun cevabını arıyorsanız İstanbul Eğitim Sertifika ile detaylı görüşebilirsiniz. Eğitim sektöründen kişilerin eğitim danışmanlığı yapması başarılarını daha da katlayacaktır. Bildikleri ve iç içe oldukları sektörde başarı sağlamaları da kolaydır.

Kimler eğitim danışmanı olabilir sorusunun cevabı herkestir. Eğitim danışmanlığı eğitimi veya öğrenci koçluğu eğitimi alanlar sertifika sınavını geçtikten sonra çalışabilir. Eğitim koçluğu sertifikası koç olarak çalışma yeterliliğiniz olduğunu gösteren somut belgedir. Uluslararası eğitim koçluğu sertifikası alırsanız çalışmalarınızı yurt dışında da devam edebileceğinizi gösterir. Devlet üniversitesi tarafından gönderilen bu sertifika, şartları sağladığınız takdirde yurt dışında da kullanılır. Çalışmalara, eğitimlere ve seminerlere katılmanızı kolaylaştırır. Danışmanlık merkezleri, eğitim kurumları ve dershanelerde işinize yarayan eğitimlerin başındadır.

Kimler eğitim danışmanı olabilir sorusunun cevabı herkes olsa da şu kişiler özellikle eğitim almalıdır. Başarılarını katlayacakları gibi iş ararken büyük kolaylık sağlayacaktır;

 • İlkokul öğretmenleri
 • Okul öncesi öğretmenleri
 • Kreş ve anaokulu öğretmenleri
 • Ortaokul öğretmenleri
 • Lise öğretmenleri
 • Branş öğretmenleri
 • Psikolojik danışmanlık ve rehberlik mezunları
 • Psikolog
 • Aile danışmanı

Bu mesleklerden kişiler öğrenci ve çocuklarla birebir ilgilenir. Nasıl ilgilenmeleri gerektiği ve akademik yol göstericilikleri eğitimle artırılır. Eğitim danışmanlığı mesleği aktif olarak yapılabileceği gibi başka meslekleri yaparken de eğitim danışmanlığı eğitimleri kullanılır. Uluslar arası eğitim koçluğu sertifikası almanın avantajlarından biri de budur. Farklı meslek gruplarından bile olsanız size bu alanda çalışma yapma yetkisi verir. Aile danışmanı ve psikologlar bile terapilerde eğitim danışmanlığı eğitimlerini kullanabilir. Önemli olan en iyi eğitim danışmanlığı eğitimi ile başarıyı artırmak olacaktır. İstanbul Eğitim Sertifika eğitim koçluğu sertifikası verirken her alanda kullanacağınız ders içerikleri ile programı oluşturur. 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button