Eğitim Yönetimi Sertifikası Başvuru | İstanbul Eğitim Sertifika

Eğitim Yönetimi Sertifikası Başvuru

Yasal düzenleme çerçevesinde ikinci görev olarak müdür veya müdür yardımcısı kadrosunda çalışacakların eğitim yönetimi sertifikası olması gerekmektedir. Eğitim yönetimi sertifikası başvuru için üniversiteler veya eğitim merkezlerince açılan sertifika programlarına bakabilirsiniz. Devlet üniversitesi onaylı eğitim yönetimi sertifikası veren İstanbul Eğitim Sertifika’ya başvuru yapabilirsiniz.

Eğitim yönetimi sertifikası başvuru şartı olarak eğitimci veya öğretmen olmanız yeterlidir. MEB’e bağlı eğitim kurumlarında ikinci görev alacaklar için getirilmiştir. Öğretmen ve eğitimci statüsündekiler yönetici kadrolarında görev alacaksa sertifikası olmak zorundadır. Okul yöneticisi olmak isteyen tüm öğretmenler eğitim yönetimi sertifikası başvurusu yaparak eğitim alabilir. Okul müdürü veya müdür yardımcısı olacaklara özel dersler verilir. İlk defa yönetici olarak görevlendirilmek istiyorsanız sınavlarda başarılı olmanız gerekecektir. Eğitim yönetimi sertifikası aldıktan sonra okul müdür ve müdür yardımcısı olarak görev alabilirsiniz.

Yöneticilerin liderlik vasıfları kazanmalarını sağlayacak eğitimlerin mesleki başarıya katkısı büyüktür. Kurumlarda idareciliğiniz düzgün yapılması özellikle özel okullarda marka değeri için önem taşır. Özel okullarda müdür veya müdür yardımcısı idari işleri yürütmek dışında okul başarısını da temsil eder. Yöneticilik ve liderlik vasıfları kurumu başarısı etrafında şekillenir.

Okullarda ikinci görevlendirme ile müdür veya müdür yardımcısı olacaklar eğitim yönetimi sertifikası başvurusu yapıp eğitimlere başlayabilir. Eğitimlerin online veya yüz yüze olması kanun tarafından aranan şartlardan değildir. Yasal düzenleme sertifikayı zorunlu tutsa da eğitim şekline dair belirleme yapmamıştır. Sadece yöneticilik vasıflarını geliştirecek ve idari yönetimi kolaylaştıracak eğitimler olması önemsenmiştir. İstanbul Eğitim Sertifika, eğitim yönetimi sertifikası başvuru alıp derslere başlar. Eğitim yönetimi uzaktan eğitim ile alınırken sınava da online girersiniz. Türkiye’nin en ücra köşesinde öğretmenlik yapan ve idari kadroda müdür olarak görevlendirilecekler de uzaktan eğitim ile sertifika alabilir.     

Eğitim Yönetimi Eğitimi Nereden Alınır?

Okul müdür ve müdür yardımcısı adayları eğitim yönetimi eğitimi nereden alınır ise başarılı olacaklarsa orası tercih edilmelidir. Liderlik, yöneticilik ve idari işleyişe dair stratejiler eğitimle öğretilir. Yöneticilik yaparken yaşanan krizlerin üstesinden gelmek için öfke ve stres kontrolü eğitimi de alırsınız. Kriz yönetimi ve çözüm odaklı düşünce biçimi eğitim içeriklerinde vardır.

Eğitim yönetimi eğitimi nereden alınır araştırmasındaysanız İstanbul Eğitim Sertifika size yardımcı olur. Eğitim yönetimi eğitimi online şekilde verilir, sertifika sınavına da online girebilirsiniz. Eğitim yönetimi eğitimi fiyatları ortalama düzeyde olup alacağınız sertifika da niteliklidir. Devlet üniversitesi onaylı eğitim yönetimi sertifikası veya okul yöneticiliği sertifikası alacaklar burayı tercih etmelidir. Yurt dışında da geçerli eğitim yönetimi sertifikası verilir. Uluslararası akreditasyonlu eğitim yönetimi sertifikası alıp çalışma alanınızı da genişletirsiniz.

Online eğitimlerde uygulama videoları, süpervizyon eğitimleri, teori bilgileri ve dokümanlar sunulur. Yüz yüze eğitimden tek farkı eğitimcinin karşınızda oturmamasıdır. Derslik ve bina içinde ders görmek yerine istediğiniz bir yere geçip dersleri dinleyebilirsiniz. Sisteme giriş yapıp ders çalışıp tekrara da yaparsınız. Ders içerikleri uzaktan eğitim almanın dezavantajını avantaja dönüştürecek şekilde hazırlanmıştır. Canlı ders veren eğitimler akademik eğitim seviyesinde bilgilerle sertifika programına kayıt yaptıranı yetiştirir. Dersler bittiğinde online eğitim yönetimi sertifika sınavına giriş yaparsınız. Geçerli not aldığınız takdirde eğitim yönetimi sertifikası devlet üniversitesince gönderilir. Devlet üniversitesi onaylı eğitim yönetimi sertifikası olur.  

Eğitim yönetimi sertifikası nereden alınır araştırmasında olanlar e-devlet görünürlüğü olan sertifika programlarını tercih etmelidir.  Eğitim yönetimi sertifikası başvuru yaptıktan sonra eğitim almanız kolaydır. E-devlette görülen eğitim yönetimi sertifikası verilip mesleki başarınızı artıracaktır. Kontenjan dolmadan eğitim alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button