En İyi Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi

Yaratıcı drama daha öncesinde eğitim verilen alan olsa da Milli Eğitim müfredatına girdikten sonra ders verilen alanlar artmıştır. Yaratıcı drama, çocukların zihin dünyasını geliştirmekle beraber ifade yeteneğini de güçlendirir. İletişim sorunlarını çözer ve çocukların kendini daha iyi anlatmasını sağlar. Günümüzde çocukların en çok zorlandığı alanlar vardır. Bunlardan biri de oyun kurma ve yönetme becerisidir.  Çocukların hayal dünyasını geliştirmekle kalmaz eğitime ve hayata daha aktif katılmasını sağlar.

Yaratıcı drama ve tiyatro karıştırılsa da aslında aynı şey değildir. Yaratıcı drama bir tür tekniktir. Bu teknik sayesinde çocuklar kendi yazdığı senaryoları oynayabilir. Bazen de var olan senaryo üzerinden hayata katılımlarını gerçekleştirir. Çocukları, yaratıcı drama dersinde yönlendirmek ve gelişimlerine katkı sağlamak için eğitim gerekir. En iyi yaratıcı drama eğitmen eğitimi aldıktan sonra bu alanda çalışma yaptırabilirsiniz. Yaratıcı drama dersi, özel eğitim kurumlarında okul öncesi dönemlerde bile kullanılır. Yaratıcı drama eğitmen eğitimi aldıktan sonra birçok alanda hizmet verebilirsiniz.

En iyi yaratıcı drama eğitmen eğitimi aldıktan sonra şu alanlarda çalışabilirsiniz;

 • Halk eğitim merkezlerinde
 • Özel okullarda ve devlet okullarında
 • Okul öncesi kurumlarda
 • Kreşlerde ve gündüz bakım evlerinde
 • Belediyelerde
 • Etüt ve eğitim merkezlerinde
 • Tiyatrolarda
 • Tiyatro kulüplerinde

En iyi yaratıcı drama eğitmen eğitimi almayı düşünüyorsanız İstanbul Eğitim Sertifika eğitimlerini inceleyin. Burada birçok farklı alanda seçenekli eğitimler vardır. Bunlardan biri de yaratıcı drama eğitimidir. Yaratıcı drama eğitimi 3 farklı seçenekte alınabilir.

 • Yaratıcı drama formatörlük eğitimi
 • Yaratıcı drama liderliği eğitimi
 • Yaratıcı drama liderliği eğitimi 320 saat

Yaratıcı drama liderliği 200 saat ve yaratıcı drama liderliği 320 saat seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Yaratıcı drama eğitmen eğitimi 320 saat seçeneği sizi bu alanda uzman yapacak eğitimlerdendir. Yaratıcı drama eğitmen eğitimi vermek istiyorsanız da yaratıcı drama formatörlük eğitimi alabilirsiniz. Formatörlük eğitimleri, eğitmen yetiştirmeniz için almanız gereken belgedir. Formatörlük eğitimleri sayesinde yaratıcı drama eğitmen eğitimi verebilirsiniz. Hem eğitmen olarak hem de eğitmen yetiştirecek gelirinizi artırırsınız. Birçok yönden size fayda sağlayacak eğitimlerdir. Eğitim merkeziniz varsa ya da iş kolunuzda bireysel olarak ders vermek istiyorsanız formatörlük eğitimleri de alabilirsiniz. MEB formatörlerinin de alacağı en iyi yaratıcı drama eğitmen eğitimi olarak da bilinir. Zaman kaybetmeden derslere kayıt yaptırıp sertifikanızı alabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Yaratıcı drama eğitmen eğitimi her kurum tarafından belli ders saatlerinde hazırlanır. 200 saatlik, 300 saatlik ve diğer ders süreleri içinden istediğiniz eğitimi seçebilirsiniz. Yaratıcı drama eğitimi ne kadar sürer diye merak ediyorsanız kurs almak istediğiniz eğitim merkezlerini arayın. Buradan yaratıcı drama eğitimi ne kadar sürer araştırmasına girmeden bilgi alabilirsiniz.

En iyi yaratıcı drama eğitmen eğitimi İstanbul Eğitim Sertifika’dan alınacaksa eğitim süresi 1 aydır. 320 saatlik ya da 200 saatlik eğitim 1 ay süre içinde bitirilir. Yaratıcı drama liderliği eğitmenliği sertifikası 1 aylık sürede alınır. Çalıştığınız işe ara vermeden eğitim alıp çalışma alanınızı da değiştirmeniz mümkündür. Eğitimi satın alan kursiyerler sisteme giriş yaparak her yerden çalışabilir. Bu da eğitim alırken rahat olmanızı sağlar.

Yaratıcı drama liderliği uzaktan eğitim ile alınsa da sertifikanızda uzaktan kelimesi geçmez. Bu da yapacağınız iş başvurularında sizi öne çıkarır. Üniversite onaylı yaratıcı drama liderliği eğitmenliği sertifikası kariyerinizde başarıya götürür.  Ek ders olarak yaratıcı drama dersi verebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button