Çift Terapisi Eğitimi | İstanbul Eğitim Sertifika

Çift Terapisi Eğitimi

İlişkinin ele en iyi şekilde ele alındığı terapilerden biri çift terapisidir. Çiftlerin yaşadıkları aileden aldığı kodlar ve sorun çözme şekilleri kendi ilişkilerine de yansır. Anne ve babanın ilişkide sorunu nasıl çözdüğü çocukların da ilişkisine yön verirken bu yöntemleri kullanmasına neden olur. Sorunlara yeni bir açıdan bakmak ve çözümü kalıcı hale getirmek için çift terapisi kullanılır. Çift terapisi bir tür ruh sağlığı tekniğidir. Bazı yaklaşımlarla çiftlerin sorunlara bakışı ve çözüm tarzı karşılaştırılır. Bağlanma teori, duygu odaklı terapi ve çözüm odaklı terapi yöntemleri ile çiftin ilişkisi analiz edilir. İlişkiden ne bekledikleri ve ne gibi sorunları olduğu da belirlenir. Sonrasında ise çiftlerin yaşadığı sorunlara göre terapi süreci ve seans süresi şekillenir.

Çift terapisi eğitimi kimler alabilir merakında olabilirsiniz. Çift terapisi eğitimi alabilecekler ancak sertifika programına kayıt yaptırır. Çift terapisi uygulama yeterliliği olan ve çalışırken çift terapisi eğitimini kullanabilecekler tercih edilir.  

  • Psikolog
  • Psikoloji veya klinik psikoloji alanında yüksek lisans yapmış kişiler
  • Psikiyatr
  • Psikoterapist
  • PDR
  • Psikiyatri hemşiresi
  • Sosyal hizmet uzmanı
  • Aile danışmanı
  • Sayılan bölümlerin son sınıf öğrencileri

Çift terapisi eğitimi iş temposu yoğun olan kişilerce de alınabilir. Çünkü çift terapisi eğitimi online verilir. Çalışırken de kendini geliştirecek ve danışan sayısını artıracak kişilerce de alınır. Çünkü çalışmanıza ve eğitim almanıza engel bir durum yoktur. Çift terapisi eğitimi online ise canlı ders ve uygulama eğitimler verilir ve yüz yüze eğitimden farkı yoktur. A- senkron eğitimler de derslerin işlenişinde geniş yer edinmiştir. Devlet üniversitesi onaylı çift terapisi eğitimi sertifikası alacaksanız İstanbul Kariyer Polikliniği ile görüşebilirsiniz. Çift terapisi eğitimi online olup sertifika sınavı da uzaktan yapılır. İlişkilerde çatışmadan terapinin işleyişine kadar ders içerikleri yoğun ve kalitelidir. Çatışma döngüsü bulma ve bu döngünün sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için pratik uygulama da yapılır.  Çift terapisi eğitimi sertifikası aldıktan sonra hemen sertifikayı kullanabilirsiniz.

Evlilik Terapisi Eğitimi

Evlilik ve ilişkilerde dinamikleri doğru şekilde ayarladığınızda mutluluk ve huzur yakalanır. İlişkiler bireyleri zorlayınca profesyonel destek almak sorunun ilerlemesini engeller. Evliliğin uzun süreli olması ya da yıllardır sürmesi çözüm şeklini de etkiler. Uzun yıllar evliyseniz de evlilik terapisi için geç kalınmış sayılmaz. O sebeple de akıl ve ruh sağlığı uzmanları evlilikleri için çözüm arayan herkese evlilik terapisi randevusu verir. Danışanın sorunu çözmede istekli olması evlilikteki sorunları çözmenin ilk şartıdır. Evlilik terapisi eğitimi alarak süreç nasıl takip edilecek anlaşılabilir.

Evlilik terapisi eğitimi almayan bir uzman sorunu çözme yeterliliği olmadığından bu tekniği seanslarında kullanamaz. Evlilik terapisi eğitimi içerisinde yer alan konular danışanlara nasıl yaklaşmanız gerektiğini de öğretir. Terapi sürecinin yürütülmesi ve çiftler arasındaki sorunun en iyi şekilde tespit edilmesi için evlilik terapisi eğitimi şarttır. Aile danışmanları evlilik terapisi eğitimi danışmanlık merkezinde terapi uygularken kullanılır. Çift terapisi eğitimi online alınırken sertifika açısından da sorun yaşamazsınız. Çünkü sertifika devlet üniversitesi onaylıdır. E-devlet görünürlüğü olan sertifika olduğundan CV’nize ekleyebilirsiniz.

Evlilik terapisi eğitiminde çözüm odaklı terapi teknikleri, imago çift terapisi eğitimi ve cinsel terapi eğitimleri de vardır. Çok yönlü eğitimlerden olup evlilik içinde yaşanan sorunların detaylı incelenmesini sağlar. Çözüme götüren teknikler artarsa çiftlerin iletişim sorunları çözülebilir. İletişim kaynaklı sorunlar, aile içi iletişim ve çiftlerin çocukları ile yaşadığı sorunlar için evlilik terapisi eğitimi online alınır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button