İlişki Ve Evlilik Danışmanlığı Eğitimi | İstanbul Eğitim Sertifika

İlişki Ve Evlilik Danışmanlığı Eğitimi

İlişki ve evlilik çiftlerin yürütmekte zorlandığı, yer yer kriz, gel gitleri olan durumdur. Bunun en büyük sebebi farklı iki karakterdeki iki kişinin bir araya gelmesidir. Herkesin hayat görüşü, sevdikleri ve nefret ettikleri farklıdır. İlişki ve evliliklerde bu farklılık zaman içinde ortaya çıkacaktır. Çiftler birbirlerini hoş görmeyi bıraktığı anda farlılıklar daha belirgin olacaktır. İlişki ve evlilik danışmanlığı yapanlar bu farklılıklar ile birlikte nasıl yaşayacağınızı öğretir. İlişkilerde ve eş seçiminde nasıl davranmanız gerektiği hakkında bilgi verir. Kişiliğinize uygun ilişkiler kurmanız ve evlilik yapmanız için yol gösterir.  

İlişki ve evlilik danışmanlığı eğitimi, danışmanlık yapanların doğru yönlendirmesi için alınır. Psikolog, akıl ve ruh sağlığı uzmanları insanları her yönden yönlendirebilme gücü olan kişilerdir. İlişki yaşayan ve yaşamak isteyenlerin nasıl mutlu olacağını da gösterebilir. İlişki ve evlilik danışmanlığı eğitimi alarak ruh sağlığı uzmanları en doğru tespiti yapabileceklerdir. Çiftlerin evlilik ve ilişki içinde yaşadığı sorunları da anlamlandırması bu sayede mümkündür.

İlişki ve evlilik danışmanlığı eğitimi ile ilişkide aldatma, boşanma, ayrılık, kayıp vb. gibi durumlarla danışanın nasıl başa çıkacağını da öğrenirsiniz. İlişki ve evlilik danışmalığı yaparken çiftlerin ilişkide yaşadığı yoğun sorunları çözebilirsiniz. Çiftlerin cinsel ilişkide yaşadıkları zorlukları anlayarak onların bu sorunların üstesinden gelmesini sağlayabilirsiniz. Kadınlarda görülen cinsel işlev bozuklukları ve erkeklerde görülen cinsel işlev bozuklukları ruh sağlığı uzmanınca çözümlenebilir. Fiziksel olarak engeli olmayan kişilerin cinselliği etkileyen psikolojik problemlerin tedavi edilmesi ile sorun ortadan kalkar.  

İlişki ve evlilik danışmanlığı eğitimi online alındığında bile kazanımları oldukça fazladır. Hatta İstanbul Kariyer Polikliniği, ilişki ve evlilik danışmanlığı eğitimi online sertifika programı birçok yüz yüze eğitimden iyidir. Eğitimler üniversite kalitesinde olup akademik seviyede içeriklere sahip olursunuz. Yapılan araştırmalar ve geniş çaplı bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. O nedenle ilişki ve evlilik danışmanlığı eğitimi online alınacaksa bu kurs merkezi tercih edilmelidir. Aynı zamanda devlet üniversitesi onaylı sertifika da alırsınız. Size sadece eğitim verilmez, bilgilerinizi aktif olarak kullanabilmeniz için sertifika da verilir. Sertifikalar iş başvurusunda ve yapacağınız çalışmalarda işinize yarar.

Sertifika programları YÖK denkliğine sahipse kullanım alanı genişler. Öyle ki devlet üniversitesi onaylı sertifika yurt dışında da kullanılabilir. Bu sertifika programlarına uluslararası akreditasyonu olan kurslar denir. Yurt dışında ve yurt içinde sorun olmadan sertifikanızı kullanırsınız. Yurt dışında çalışma yapacak ruh sağlığı uzmanları açısından ise bu durum çok daha iyidir. Türkiye’de uygun fiyatlı ilişki ve evlilik danışmanlığı eğitimi akademik seviyede alınır ve yurt dışında çalışma yapılabilir. Her eğitim kurumu ve sertifikanın sağlayacağı kazanım değildir. O nedenle İstanbul Kariyer Polikliniği ile görüşmeniz yerinde olacaktır.

Evlilik Ve İlişki Danışmanı Nasıl Olunur?

Evlilik ve ilişki danışmanı olmak isteyenlerin gerekli eğitimleri aldıktan sonra hizmet vermesi mümkündür. Evlilik ve ilişki danışmanı nasıl olunur merak ediyorsanız bazı bölümlerden mezun olmanız gerektiğini bilmesiniz. Bu bölümler;

  • Psikoloji
  • Sosyoloji
  • Psikolojik danışmanlık ve rehberlik
  • Sosyal hizmet
  • Tıp
  • Çocuk gelişimi
  • Hemşirelik

Sayılan bölümlerden mezun olanlar ilişki ve evlilik danışmanlığı eğitimi alarak çalışabilir. İlişki ve evliliklerde sık görülen iletişim sorunlarına yeni bir bakış açısı kazandırmak için faydalı programlardandır. İlişki ve evlilik içi dinamiklerin tekrardan kurulması için ilişki ve evlilik danışmanlığı eğitimi kariyerinizde başarıyı da getirecektir. Aile danışmanları da ilişki ve evlilik danışmanlığı eğitimi sayesinde danışmanlık merkezinde terapi uygulayabilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button