Adli Psikoloji Sertifika Programı | İstanbul Eğitim Sertifika

Adli Psikoloji Sertifika Programı

Adli vakalarda yardım alınacak psikologların adli vakalara dair eğitimli olması gerekir. Adli vakalar tek yönlü olmayıp suç işleme, yargılama, infaz ve sonrası olarak ayrılır. Adli vakalarda kişilerin psikolojik olarak desteklenmesi gereken bu aşamalarda sorun olduğunda kişiler ve organlar durumdan etkilenir. Adli süreçlerin doğru şekillenmesi, suç işleyenlerin akıl ve ruh sağlığının korunabilmesi açısından adli psikolog önem taşır. Adli psikolog, sosyal çalışmacı veya adli destek uzmanı gibi çeşitli adları olsa da aslında hepsinin ortak bir amacı vardır. Adli süreçlerde oluşabilecek psikolojik sorunları önlemek ve gerçeğin ortaya çıkarılmasına yardımcı olmaktır. Adli psikoloji sertifika programı bunları sağlamak isteyen psikologların alacağı en iyi eğitimler olarak bilinir.

Adli psikoloji sertifika programı kapsamında eğitim alıp sertifika sahibi olduğunuzda birçok resmi ve özel kurumlarda çalışabilirsiniz. Bakanlıklara bağlı bazı kurumlar, ceza infaz kurumları, denetimli serbestlikler, mahkemeler vs. adli psikologun çalışma alanına dönüşür. Dolayısı ile de iş bulmakta zorlanan veya devlet memuru olarak çalışmak isteyen ruh sağlığı uzmanlarına da fırsat sunar. Adli psikoloji uzmanlığı eğitimi sertifikası aldığınızda çalışma alanınızı buraya yönlendirebilirsiniz.

Adli psikoloji sertifika programı veren yerleri araştırırken İstanbul Eğitim Sertifika’nın açtığı kursları incelemeden karar vermeyin. Adli psikoloji sertifika programı içerisinde en geniş ders süresi ve yoğunluğuna sahip bu kurstur. Adli psikoloji uzmanlığı eğitimi içerisindeki dersler;

  • Madde bağımlılığı ve diğer bağımlılık türleri
  • Adli vakalarda gerçekleşen intiharlar
  • İntihara ve suça meyilli bireylerde nasıl yol izlenmesi gerektiği
  • Ceza infaz kurumlarında adli psikolojinin önemi ve ne şekilde destek olunması gerektiği
  • Denetimli serbestlik sürecinde adli psikoloji müdahaleleri
  • Suç artışını önlemek için atılabilecek adımlar
  • Suç işleyen veya suça meyilli kişilerle görüşme teknikleri
  • Kişiyi suç işlemeye iten sebepler ve suça ilişkin kuramlar

Adli psikoloji sertifika programı online eğitim şeklinde alınabileceğinden sizi işinizden alıkoymaz. Adli psikoloji eğitimi alacakların önceliği eğitim merkezini seçip hangi alanda çalışacağını belirlemektir. Adli psikoloji sertifika programı aldığınızda suça sürüklenen çocuklara yardım edebileceğiniz gibi onları suç işleme düşüncesinden de uzaklaştırabilirsiniz. Adli psikoloji eğitimi sadece mesleki başarı sağlayacağınız alan değildir. Adli psikoloji uzmanlığı eğitimi toplumsal güvenin tesis edilmesi ve güven ortamı oluşturulması açısından da gereklidir. Adli vakalarda yer alan kişilerin suça karışma ihtimalini ortadan kaldırıp güven ortamı oluşturulabilir. Ceza evlerinde rehabilitasyona ihtiyaç duyanların çıktıklarında tekrardan suç işlememesi adına yol gösterici de olabileceğiniz programlardandır.

Adli psikoloji sertifika programı için kayıt yaptırırsanız adli psikolojiye dair bilinmeyen birçok konu hakkında fikir sahibi olursunuz. Çalışmalarınızı da bu doğrultuda şekillendirirsiniz. Adli psikoloji uzmanlığı eğitimi alacaksanız önceliğiniz İstanbul Eğitim Sertifika’nın uygun programlarını araştırın.

Uluslararası Geçerli Adli Psikoloji Uzmanlığı Sertifikası

Adli psikoloji uzmanlığı eğitimi alacaksanız önceliğiniz yurt dışında da geçerli sertifika programlarına başvurmak olmalıdır. Uluslararası geçerli adli psikoloji uzmanlığı sertifikası İstanbul Eğitim Sertifika’dan alınır. Adli psikoloji uzmanlığı sertifikası uluslararası akreditasyonlu olup birçok yerde geçerlidir. Adli psikoloji uzmanlığı alanında çalışmalar yapmak için de sertifikanızı kullanabilirsiniz. Devlet üniversitesi onaylı adli psikoloji sertifikası verildiğinden YÖK denkliği avantajı vardır. Yurt dışında YÖK ile birlikte hareket eden ve çalışma yapan üniversitelerden almışsınız gibi sertifikaya sahip olursunuz.

Uluslararası geçerli adli psikoloji uzmanlığı sertifikası, adli psikolojide kurumlara faydalı olarak yetiştirildiğinizi gösterir. Bilgilerinizi adli alanda kullanma ve uygulama konusunda yeterli olmak için uluslararası geçerli adli psikoloji uzmanlığı sertifikası alabilirsiniz.  

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button