Gölge Öğretmen Belgesi | İstanbul Eğitim Sertifika

Gölge Öğretmen Belgesi

Otizmli, özel gereksinimli çocukların eğitim alırken rahat hissetmesi ve kendini geliştirmesi için gölge öğretmene ihtiyaç vardır. Özel gereksinimli çocukların ortama uyum sağlarken rahat olmasını sağlar. Gölge öğretmen nedir diye merak edenler bilmelidir ki özel gereksinimli çocuklara yardım eden kişidir. Çocuğun kaynaşmasını sağlayıp eğitimde gelişim göstermesi için gölge öğretmen belgesi gerekir. Gölge öğretmenlik yapmak için ne gereklidir diye düşünebilirsiniz. Eğitimciler ve öğretmenler gölge öğretmen belgesi alarak çalışabilir. Gölge öğretmen belgesi olmadan gölge öğretmenlik yapmak mümkün değildir. Otizmli ve özel gereksinimli çocuklarla ilgilenmek için eğitim alarak gelişimini desteklemek konusunda yardımcı olursunuz.  

Gölge öğretmen ne yapar araştırması yapıp belge alabilirsiniz. Devlet üniversitesi onaylı gölge öğretmen eğitimi sertifikası alırsınız. Bu sayede ihtiyaç duyulan kurumlarda gölge öğretmen belgesi ile çalışırsınız. Gölge öğretmen sertifikası, birçok kurumun verdiği ilanda başvuru şartı olarak yer alır. Gölge öğretmen arayan kurumlarda belge ile bu alanda nitelikli olduğunuzu kanıtlarsınız. Özel eğitim alacak çocukların nasıl eğitim alması gerektiğini dair eğitimler de verilir. Gölge öğretmen ne yapar bilirsiniz siz de bu alanda çalışmak isteyebilirsiniz. Kariyerinizi özel eğitim alanında devam ettirmek için gölge öğretmenlik kursu almalısınız. Gölge öğretmen;

 • Çocuğun eğitim alırken her yönü ile destekleyen kişi olmak durumundadır.
 • Kavramları nasıl daha iyi öğreneceğini gösterir.
 • Öğrenme sürecinde yaşanan sorunların en aza indirilmesi için çalışır.
 • Diğer çocuklar ile iletişim kurmasını ve arkadaş edinmesini kolaylaştırır.  
 • Çocuğun sosyal becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olur.
 • Çocuğun öğrenmesini kolaylaştıracak yöntemler araştırır.
 • Çocuğun bilgi, kültür ve görgü olarak yetişmesini sağlar.

Gölge öğretmen eğitimi kursu, 85 saat olarak İstanbul Eğitim Sertifika’dan alınabilir. Neredeyse her alanda sertifika veren eğitim merkezlerinden olup gölge öğretmen sertifika programı da vardır.

Gölge öğretmen nasıl talep edilir diye merak eden veliler çocuğun sınıf öğretmeni ile görüşebilir. Sınıf öğretmeni, rehber öğretmeni ve veli çocuğun durumuna göre gölge öğretmen takibine karar verir. Çocuğun kendini rahat hissetmesi gölge öğretmen ile mümkün olacaktır. Gelişim sürecini takip etmek ve kavramları anlamasını kolaylaştırmak için gölge öğretmen belgesi alabilirsiniz. Gölge öğretmen belgesi kariyerinizde size yeni alan açar. Çocuğun daha iyi eğitim alması da gölge öğretmen yardımı ile olur. Çocuğun eğitimde desteklenmesi için veli, öğretmen ve gölge öğretmenin birlikte vereceği karar gerekir. İstanbul Eğitim Sertifika’dan gölge öğretmen eğitimi kursu ile mesleki eğitim alırsınız.

Özel gereksinimli çocuklara hangi davranışların doğru olduğunu anlatabilecek eğitimler verilir. Ödevlerini yapması ve sorumluluklarını yerine getirmesi için eğitmenlerin fazladan çaba sarf etmesi gerekir. Ülkemizde özel gereksinimli çocuklar için eğitim olanakları sınırlıdır. Gölge öğretmen belgesi, var olan eğitmen ve eğitim açığını kapatmak içindir. Çocuğun gelişmesi ve diğer çocuklara yetişmesi için eğitiminin desteklenmesi zorunludur.

Gölge öğretmen belgesi ile özel gereksinimli çocuklara eğitim verilir. Gölge öğretmen belgesi sayesinde bazı çocukların eğitimde ilerleme kaydetmesi mümkündür.  

 • Otizm
 • Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu
 • Gelişimsel yetersizliğe bağlı görülen öğrenme güçlüğü
 • Özel eğitim alması gereken çocuklar
 • Down sendromlu çocuklar
 • Gelişim geriliği görülen çocuklar

85 saat ders süresi ile çocuklarla ilgilenmek durumunda olan kişiler gölge öğretmen eğitimi sertifikası alacaktır. Gölge öğretmen eğitimi kursu, gölge öğretmen belgesi alabileceğiniz en iyi kurslardandır. Özel gereksinimli çocuklar ile nasıl ilgilenilmesi gerektiği de eğitimlerle öğrenilir. Özel gereksinimli çocukların öğrenme hızını geliştirmek için eğitim alınır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button