Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi 2023 | İstanbul Eğitim Sertifika

Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi 2023

Psikoterapi tekniklerinin bir kısmı çocuklarda sorun tespiti ve terapi sürecinde kullanılır. Oyun terapisi uygulayıcı eğitimi 2023 de bunlardan biridir. Oyun oynarken çocuğun kendini ifade etmesi ve çocuğu anlayabilmek için kullanılır. Çocukların ruh dünyasına girmek ve onları anlamak için çeşitli yollar denenir. Çocuklarla iletişim kurmak ve ne hissettiklerini anlamak istiyorsanız oyun terapisi, en iyi yöntemlerden biridir. Çocuğun oynarken duygularını açığa çıkarması ve hissettiklerini söylemesi üzerine geliştirilen sistemdir. Psikolog ve pedagog çocuğu oynarken izleyebileceği gibi oyun sırasında yönlendirmede de bulunur. Yönlendirmeler sonucunda çocuğun söylediklerinden profesyonel olarak kanıya varılır. Böylece sorunun tam olarak ne olduğu anlamaya çalışılır.

Oyun terapisi uygulayıcı eğitimi 2023 güncel bilgiler ile alınması gereken eğitimlerdir. Akıl ve ruh sağlığı alanında gelişmelerin fazla olması, eğitimde de güncelliği yakalamayı zorunlu kılar. İstanbul Eğitim Sertifika eğitim müfredatını ve derslerini sürekli olarak yenilir ve ders müfredatı hazırlar. Çağı takip edip eğitimleri o doğrultuda verir. Güncel veriler ile oyun terapisi farklı bir noktaya taşınacaktır. Çocukların seans sırasında sosyal becerilerini ve oyun alışkanlığını da değiştirebilirsiniz. Gördüğü şiddet ve yaşadığı travmadan ötürü çevresine zarar veren çocukların nasıl oynaması gerektiği de öğretilir. Oyun terapisi eğitimi, pedagogların bilgi sahibi olması gereken psikoterapi yöntemlerindendir. Oyun terapisi uygulayıcısı olmak için eğitim almanız zorunludur.

Oyun terapisi uygulayıcı eğitimi 2023 ile çocuklarda görülen şu sorunlara çözüm bulmak mümkün olacaktır;

 • Travmaya bağlı olarak gelişen davranış bozukluğu
 • Kaygı bozukluğu
 • Çoklu kişilik bozukluğu
 • Duygudurum bozukluğu
 • Akran zorbalığı
 • Alt ıslatma sorunu
 • Gece uyuyamama ve korku
 • Kardeş kıskançlığı ve aile bireylerine zarar verme
 • Öfke patlamaları
 • Teknoloji bağımlılığı
 • Öğrenme zorluğu ile ortaya çıkan davranış sorunları
 • Dikkat eksikliği ve hiperaktivite

Bunlar dışında daha birçok konuda oyun terapisi uygulayıcı eğitimi kullanılır. Eğitim merkezleri, akıl ve ruh sağlığı uzmanlarının başarı oranlarının artması için bu tarz sertifika programları açar. Çocuğun seçtiği oyuncağın ne anlama geldiğini ve oyun oynama şeklini nelerin etkilediğini öğrenirsiniz. Çocuklarda ortaya çıkan olumsuz davranışlar da oyun terapisi uygulayıcı eğitimi 2023 ile düzeltilebilir. Eğitim merkezini doğru seçip en kısa zamanda eğitimlere başlayabilirsiniz.

Oyun terapisi uygulayıcı eğitimi 2023 seçenekleri arasında en iyilerinden biri İstanbul Eğitim Sertifika’dır. Eğitim merkezinin kalitesi derslerin içeriğinde de görülecektir. Uluslararası alanda geçerliliği olan oyun terapisi uygulayıcı sertifikası alırsınız. Bu sertifikaya ek olarak uluslararası geçerliliği olan dernek onaylı sertifika da alınabilir. E devlette görülen oyun terapisi eğitimi sertifikası iş başvurularında da sizi öne taşır. Danışmanlık merkezi ve hastanelerde çalışacağınız zaman sahip olduğunuz sertifikaları da CV’nize eklersiniz.

Çocuğun oyun oynarken yaptığı davranışlar onun maruz kaldığı duygusal etkilerin boyutunu da gösterir. Oyun terapisi uygulayıcı eğitimi 2023 çocuğun davranışlarının çözümlenmesi için en iyi eğitimlerdendir. Çocuğun hareketlerini doğru okumak için de en iyi oyun terapisi eğitimi gerekir. En iyi oyun terapisi eğitimi veren kurumlardan olan İstanbul Eğitim Sertifika’dan sertifika alabilirsiniz. Eğitimin en büyük avantajı uzaktan eğitim oyun terapisi eğitimidir. Kurs sonunda alacağınız devlet üniversitesi onaylı oyun terapisi uygulayıcı sertifikası ile çalışmanız kolaydır. Psikolojik danışmanlık merkezlerinde oyun terapisi uygulayıcısı olarak hizmet vermek isteyenler uzaktan eğitim programlarını seçebilir. Kariyerine ara vermeden mesleki olarak kendini geliştirir. Oyun terapisi uygulayıcı sertifikası fiyatı makul olduğundan en kısa zamanda eğitim merkezi ile görüşün. 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button