Eğitim Yönetimi Sertifikası Veren Üniversiteler

Okul yöneticiliği veya eğitim yönetimi yapabilmek için bazı şartlar yasal olarak belirlenmiştir. Yeni kanun değişikliği ile ikinci görevlendirme için okul yöneticiliği sertifikası veya eğitim yönetimi sertifikası almalısınız. Eğitim yönetimi sertifikası veren üniversiteler sertifika programı oluşturup müdür ve müdür yardımcısı yetiştirir.

Müdür veya müdür yardımcısı idari görev yürütür. Dolayısı ile de yasal prosedürler, kurumun işleyici ve idaresi hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Okul yöneticiliği eğitimi almayan eğitimciler ile öğretmenlerin yöneticilik alanında başarılı olması mümkün değildir. Yaşanan aksaklıklara son verilmek istediğinden sertifika programlarından eğitim almak gerekecektir. Okuldaki her şeyden sorumlu olan müdür ve müdür yardımcısı, yöneticiliği en iyi şekilde yapabilmek için sertifika almak durumundadır. Eğitim yönetimi sertifikası veren üniversiteler araştırılıp eğitim alındığında sertifika geçerliliği artar.

Üniversiteler YÖK kurumlarına bağlı olup yurt dışında da faaliyet yürütür. Anlaşma olan ülkelerin üniversitelerinden eğitim almış gibi kabul edilebilmeniz için devlet üniversitesi tarafından verilen programlar seçilmelidir. Devlet üniversitesi onaylı eğitim yönetimi sertifikası alabileceğiniz kurumları tercih ederseniz yerleşme şansınız da artacaktır. Eğitim yönetimi sertifikası veren üniversiteler ile iş birliği içinde hareket eden kurumlardan biri de İstanbul Eğitim Sertifika’dır. Eğitimlerden sertifikaya kadar her aşamada üniversitenin katkısı büyüktür. Ortak proje kapsamında çalışmalar yapılmasının avantajı, bilgilerin akademik olmasıdır. Akademik eğitimler müdür veya müdür yardımcılığı yaparken çalışmalarınızı etkileyecektir. En iyi eğitim yönetimi sertifika programı için kayıt yaptırdığınızda kazanımlarınız da artar. Sertifika bir belgeden öteye geçer ve yöneticilik vasıflarına haiz olduğunuzu gösterir.

Üniversite ile çalışma yürüten kurumlar veya eğitim yönetimi sertifikası veren üniversiteler aracılığıyla sertifika alırsınız. Üstelik sertifikanın e-devlet görünürlüğü olması da büyük avantajdır. Özel okullarda veya devlet okullarında başarılı yönetim sistemi oluşturabilmek adına eğitim için bu yerler tercih edilebilir. İletişim becerileri ve beden dili eğitimleri ile yönetici olarak çok iyi ilişkiler kurabilirsiniz. Bu da doğal olarak kurum başarısına yansır. Veliler, öğretmenler ve öğrenciler ile iletişiminizi güçlendirirken otoritenizi sarsmayacak eğitimler öğretilir.    

Eğitim Yönetimi Sertifikası 2023

Eğitim yönetimi sertifikası veya okul yöneticiliği sertifikası aldığınızda ikinci görevlendirme ile yönetici olabilirsiniz. Eğitim yönetimi sertifikası 2023 başvuruları başlamış olup İstanbul Eğitim Sertifika’dan alınabilir. Çok talep edilen eğitimler olarak bilindiğinden kısa sürede kontenjan dolar. O nedenle en kısa sürede programa kayıt yaptırıp derslere başlayın. Dersler bittiğinde eğitim yönetimi sertifikası ile idari kadroda görev alırsınız.

Eğitim yönetimi sertifikası 2023 prosedürler, resmi yazışmalar ve evraklar hakkında bilgi sahibi olduğunuzu da gösterecektir. Göreve yazışmalarınızı hangi kurumlara göndereceğiniz ve yazım dili de eğitimlerle öğrenilir. Öğretmelik yapmış ancak idari kadroda yönetici olarak çalışmayanlara fırsattır. Mevcudu ve öğretmen sayısı az olan okullarda okul yöneticiliği sertifikası veya eğitim yönetimi sertifikası olanlar idari kadroya yerleşir. İleride müdür veya müdür yardımcısı pozisyonunda çalışma ihtimaliniz bulunduğundan eğitim yönetimi sertifikası 2023 başvuruları ile alınabilir. İstanbul Eğitim Sertifika’nın online eğitimleri, sertifika almanızı da kolaylaştırır. Size lazım olan akıllı telefon, tablet veya bilgisayardır. Bunlarla panele giriş yaparsınız. İstediğiniz saatte ve günde ders çalışıp sertifika sınavına hazırlanırsınız.

Eğitim yönetimi sertifikası 2023 başvurusu başladığından elinizi çabuk tutmanız sizin için avantajdır. Eğitim yönetimi sertifikası alarak şu yerlerde yönetici olabilirsiniz;

  • Okul öncesi eğitim kurumları
  • İlkokul
  • Ortaokul
  • Lise
  • Çocuk bakım merkezleri
  • Kreş, anaokulu
  • Çocuk oyun evleri

Eğitim yönetimi sertifikası veren üniversiteler arıyorsanız İstanbul Eğitim Sertifika ile görüşün.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button