Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı Online Eğitim

Öğrenci koçluğu sertifika programları uzaktan ya da örgün eğitim olarak alınabilir. Mesleki sertifikalar olarak da bilinen öğrenci koçluğu sertifika programı online eğitimi alıp danışmanlık yapabilirsiniz. Öğrenciler sınava nasıl çalışması gerektiği hakkında yardımcı olacak kişiler öğrenci koçudur. Bireyin akademik yaşamının doğru olarak şekillenmesine yardım eder. Öğrencilerin yeteneğine göre eğitim alması için öğrenci koçu ve eğitim danışmanı desteği alınması gerekir. Öğrencilerin hedeflerine ulaşırken başarılarının katlanması için öğrenci koçluğu eğitimi alınacaktır.

Öğrenci koçluğu sertifika programı online eğitim sayesinde çalışacağınız kurumların da sayısı artacaktır.

 • Danışmanlık merkezlerinde
 • Okullarda
 • Etüt merkezlerinde
 • Özel eğitim kurumlarında
 • Psikolojik danışmanlık merkezlerinde
 • Aile danışma merkezlerinde

Öğrenci koçluğu sertifika programı online eğitim, özel merkezlerde danışmanlık desteği sağlamanıza yardım eder. Öğrencilerinin kariyer planlamasında yardımcı olmak isteyenler online eğitim ile sertifika alabilir. Okul başarısını artıracak motivasyon yöntemlerinin yer aldığı kurs programı olup kariyer hayatında etkisi büyüktür.

Öğrenci koçluğu sertifika programı online eğitim ders içeriğinde birçok konuda kazanımlar elde edebilirsiniz. Şunları eğitimle öğrenebilirsiniz;

 • Öfke kontrolünü
 • Stres ve kaygı yönetimini
 • Koçluk eğitimlerini
 • Zaman yönetimini
 • Etkin çalışma becerilerini
 • Özgüven çalışmaları ile motive etmeyi
 • Hedef belirlemeyi

Öğrenci koçluğu sertifika programı online eğitim ile uzaktan derslere katılabilirsiniz. Dilediğiniz zaman ders çalışıp tekrar yapma şansınız da vardır. Eğitim içerikleri öğrencilerin potansiyellerini ortaya çıkaracak şekilde hazırlanır. Ders çalışma becerileri, kişisel potansiyelin keşfedilmesi gibi eğitimleri alabilirsiniz.

Öğrencilerde etkin öğrenme yöntemlerinin başarıya ulaşacağı adımlardandır. Öğrencinin hedefleri doğru olarak belirlendiği zaman etkin çalışma ile başarı da artacaktır. Aile ve çocuğun iletişimini güçlendirecek eğitimler de ders içeriğinde mevcuttur. Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı gibi destekler için iyi bir eğitim almak çocukların başarısını da etkileyecektir. Çalışırken zorlanan çocuklara motivasyon sağlamak ve gelişimlerini desteklemek için alınabilir. Öğrenci koçluğu sertifikası alacak kişiler çocuğun daha nitelikli çalışması için her türlü eğitimi alır. Kişisel gelişimi desteklemek dışında mesleki kazanımları da vardır.

Çocuk ve ergenlerde, öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı desteği veren akıl ve ruh sağlığı uzmanları, terapilerde bu alana da değinir. Aile danışmanlık merkezlerinde ve diğer danışmanlıklarda öğrenci koçluğu yaparak öğrencilerin akademik başarısına yardım edilir. Ders çalışma becerilerini geliştirecek eğitimler uzaktan alınabilir. Online eğitimlerin avantajından İstanbul Eğitim Sertifika ile yararlanabilirsiniz.

Öğrenci koçluğu sertifika programı sayesinde eğitimcilerin hayat standardı da yükselecektir. Her türlü sınava hazırlanmak öğrenciler için zorlu süreçtir. Sürekli olarak zinde olmak ve başarı sağlamak için öğrenci koçluğu desteği gerekli olacaktır. Öğrencilerin etkili ve sağlıklı iletişimleri için önemli olduğundan öğrenci koçluğu sertifika programı online eğitim ile başarınızı katlayabilirsiniz. Güncel bilgiler ile öğrencilerin iyi okullara yerleşmesini sağlarsınız. 120 saatlik öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifika programı uzaktan eğitim ile sertifika alırsınız. Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı dersleri sonunda devlet üniversitesi onaylı sertifika verilir. Üniversite onaylı öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası için İstanbul Eğitim Sertifika ile görüşebilirsiniz. Uzaktan derslere katılmak dışında sınavlara da online katılırsınız. Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar elinizin altında ise her an derslere çalışabilirsiniz. Eğitim sonunda alacağınız üniversite onaylı öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası başvurularınızda yardımcı olacaktır.

Öğrencilere yol göstermek ve eğitim hayatının başında destek olmak için öğrenci koçluğu yapabilirsiniz. Karşılığında gelirinizi yükseltebileceğiniz gibi alanınızda başarınız da artacaktır.     

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button