Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi | İstanbul Eğitim Sertifika

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi

Çocuk resimlerinin psiko-pedagojik açıdan analizi eğitimi olarak da bilinen sertifika programıdır. Çocuklar hakkında bilgi sahibi olmak için kullanılan yöntemlerden biridir. Çocuk resimleri yorumlama eğitimi, çocuğun çevresinden bekledikleri ve nasıl bir duygusal hayat sürdüğünü gösterir. Çizimler çocukların zekasını ve psiko-motor becerilerini ortaya koyar. Psikolojik sorunların tespiti dışında çocuğun becerilerini de inceleme fırsatı bulursunuz. Çocuğun kendini ifade etmesi için kullandığı en iyi yöntemlerdendir. Çünkü çizim ve resim çocuğun yalın şekilde kendini gösterebildiği alandır.

Çocuk resimleri yorumlama eğitimi çocuğu her yönden inceler. Resim yaparken çizdiği şekiller ve kullandığı renklerden tutun da ufak çizgilere kadar her detay gözlemlenir. Resim yaparken figürler dahil birçok konuda bilgi sahibi olursunuz. Çizdiği figürlerin neyi simgelediği ve ne şekilde anlaşılması gerektiği de eğitimlerle anlaşılır. Çocukların resim yaparken nasıl hissettiği ve neler konuştuğu da çocuk resimleri yorumlama eğitimi içindedir. Aslında resim çözümleme yapmak için araç olarak kullanılır. Çocuk duygularını ifade ederken nasıl bir yol izliyorsa terapist bunlardan yola çıkarak gereken dersi alır. Ona uygun terapi yöntemlerini çocuğa uygular.

Çocuk resimleri yorumlama eğitimi alırken çocuğun figürleri nereye doğru konumlandırdığı ve boyutları hakkında da eğitim alınır. Konumlandırma biçimi ve boyutlar çocuğun ne şekilde düşündüğünü ortaya koyar. Çocuk resimleri yorumlama eğitimi, çocuğun korkularını ve isteklerini de açığa çıkarır. Renkler ve sayfa düzenlemesi ne anlatıyorsa uzman o konuda gerekli çözümlemeyi yapacaktır. Çocuk resimleri yorumlama eğitimi almak ve çocuklara yardımcı olmak için yapmanız gerekenler basittir. En iyi çocuk resimleri yorumlama eğitimi veren kurs merkezini bulmaktır. İstanbul Kariyer Polikliniği bu konudaki arayışınıza yardımcı olur. Çocuk resimleri yorumlama eğitimi online şekilde verildiğinden çalışmanıza ara vermek durumunda kalmazsınız. Derslere uzaktan katılır ve eğitiminizi alırsınız. Çocuk resimleri yorumlama eğitimi alacakların zaman kaybetmeden sertifika programına kayıt yapması gerekecektir. Kontenjan dolduğunda eğitim alma fırsatını kaçırırsınız.

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi

Çocuk resimleri analizi eğitimi çocuğun kendini ifade ederken şeffaflaştığı alandır. O nedenle çocuk resimleri analizi birçok meslek grubunda çalışanlarca alınmak ister. Çocuk resimleri analizi eğitimi online alırken diğer yandan çalışmak bütçenizi de zorlamaz. Devlet üniversitesi eğitimi şartlarında bir kurumdan ders almak başarınızı da artırır.

Çocuk resimleri analizi eğitimi her yönden bakıldığında çok fonksiyonlu eğitimlerden biridir. Sizi bulunduğunuz konumdan her anlamı ile çok daha iyi bir yere ulaştırır. Çocuk resimleri analizi eğitimi alırken uzaktan derslere katılım kolaydır. Öncesinde hazırlanan bir sistem üzerinde derslere girebilirsiniz. Uygulama ve süpervizyon eğitimleri de olduğundan resimleri anlamlandırma çalışmaları da çok iyi şekilde yapılabilir. Çocuk resimleri yorumlama eğitimi sonunda devlet üniversitesi onaylı sertifikanız da olur. Bu sertifikalar en değerli görülen belgelerden biridir. Devlet üniversitesi onaylı çocuk resimleri analizi eğitimi sertifikası birçok kurumda size avantaj sağlar. Çocuk resimleri yorumlama eğitimi kimler alabilir merakında olanlar sertifikayı iş başvurusunda kullanabilir. Çocuk resimleri yorumlama eğitimi öğretmenler tarafından da alınır. Özel okullarda, okul öncesi eğitim kurumlarında ve danışmanlık merkezinde geçerli olacak sertifikadır.

Çocuk resimleri yorumlama eğitimi, devlet üniversitesi ile iş birliği yapıldığından İstanbul Kariyer Polikliniği’nce verilir. Uluslararası akreditasyonu olan sertifikalardan alıp bu eğitimi yurt dışında da kullanabilirsiniz. Psikolog, eğitmen veya diğer meslek kuruluşlarındaysanız çocuk resimleri analizi eğitimi her yerde işinize yarar. En iyi çocuk resimleri analizi eğitimi almak için acele edin. Böylece çocuklarla iletişim kurmanıza da yardım edecek bu eğitimi alabilirsiniz.     

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button