Öğrenci Koçluğu Sertifikası Veren Üniversiteler Uzaktan Eğitim | İstanbul Eğitim Sertifika

Öğrenci Koçluğu Sertifikası Veren Üniversiteler Uzaktan Eğitim

Eğitim merkezleri uzaktan eğitimle meslek sertifikaları ve eğitim sertifikaları verir. Bu sertifikalar alanınızda nitelikli olduğunuzu göstermekle kalmaz. Aynı zamanda yapacağınız iş başvurularının olumlu sonuçlanmasında önemli rol oynar. Öğrenci koçu ya da eğitim danışmanı olmak isteyenler bu programlara kayıt yaptırmalıdır. Kariyerde yükselmek ya da yeni meslek edinmek isteyen kişilere uzaktan eğitim fırsatı sunulur. Öğrenci koçluğu sertifikası veren üniversiteler uzaktan eğitim ile derslere giriş yapmanıza imkan verir. Eğitimi satın alıp panel üzerinden derslere giriş yapabilirsiniz. Size verilen şifre sayesinde istediğiniz zaman derslere girip dinleyebilirsiniz. Açılan eğitim programlarına göre de canlı derslere katılabilirsiniz.

Öğrenci koçluğu sertifikası veren üniversiteler uzaktan eğitim ile;

 • Süpervizyon eğitimi, uygulama eğitimi ve teori eğitimi verir.
 • Eğitim sonunda üniversite onaylı sertifika ile iş yaşamına atılmanıza yardımcı olur.
 • E devlette görünürlüğü olan sertifika verir.
 • İsteyenler ek ücret ödeyerek ikinci sertifika da alabilir.
 • Psikoloji eğitimleri, mesleki içi eğitimler ve meslek edindirme kursu eğitimleri de verir.

Sayılanların büyük çoğunluğu İstanbul Eğitim Sertifika’dan alacağınız eğitimler için geçerlidir. Bu eğitim merkezi, öğrenci koçluğu sertifikası veren üniversiteler uzaktan eğitim ile farklı ders saatinde sertifika programları açar. Eğitimleri alarak kariyerinizde yükselme fırsatı da bulursunuz. Öğrenci koçu ya da eğitim danışmanı olmak isteyenler bu sertifika programına kayıt yaptırmalıdır.

Öğrenci koçluğu sertifikası veren üniversiteler uzaktan eğitim alındığında sertifika ile şu kurumlarda çalışabilirsiniz;

 • Eğitim kurumlarında
 • Aile danışma merkezlerinde
 • Koçluk merkezlerinde
 • Okullarda
 • Özel kurumlarda
 • Danışmanlık merkezlerinde
 • Etüt merkezlerinde

Öğrenci koçluğu sertifikası veren üniversiteler uzaktan eğitim alırken iş yaşamınıza ara vermek durumunda kalmazsınız. İş çıkışında ya da verdiğiniz molalarda derslere giriş yapmanız kolaydır. Başka bir ilde olsanız bile eğitim sonunda online sınava girebilirsiniz. Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası üniversiteler gibi kurumlar tarafından alındığında fayda sağlayacaktır. Üniversite düzeyinde eğitim olup ders içerikleri eğitmenler tarafından hazırlanır. Öğrenci koçu ve eğitim danışmanı, öğrencilerin daha iyi bir gelecek planlaması yapmasına yardımcı olur. Akademik hayatın düzenlenmesi ve öğrencilerin kariyer hayatının geliştirilmesi için gereklidir.   

Öğrenci koçluğu sertifikası veren üniversiteler uzaktan eğitim alındığında sertifika sonrası bireysel danışmanlık da yapabilirsiniz. Psikolojik danışman ve psikologlar ergen terapisi ya da çocuk terapisi verirken de öğrenci koçluğu hizmeti sağlar. Yurt dışında da belirli şartları gerçekleştirince koçluk hizmeti verebileceğiniz sertifika alırsınız. İstanbul Eğitim Sertifika, üniversite onaylı sertifikalar veren kurumlardan olduğundan en çok tercih edilen kurumlar arasındadır. Öğrenci koçu olarak daha fazla danışana hitap etmek için öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası buradan alınabilir. Bu sayede alanında uzman ve nitelikli öğrenci koçu sayısı da artacaktır. Danışanlarınızın daha fazla olması için alınacak nitelikli eğitim programlarındandır. Öğrenci koçluğu eğitimi ve eğitim danışmanlığı eğitimi birlikte alınır. Tek bir eğitim programı ile profesyonel öğrenci koçu olabilirsiniz.

Öğrencilerin kariyer planlamasının doğru olarak yapılması, geleceğinin daha iyi inşa edilmesi için alınabilir. Zamanında etkili çalışma programı yapmak ve geleceğini belirlemek hedefler doğrultusunda ilerlemeyi kolaylaştırır. Öğrenci koçluğu sertifikası veren üniversiteler uzaktan eğitim ile dahi başarının kaçınılmaz olduğu programlardandır. MEB onaylı öğrenci koçluğu sertifikası veren kurumlardan daha kaliteli eğitim ve sertifika verilir. Öğrenci koçluğu sertifikası nereden alınır diye merak edenler bu eğitim kurumuna başvurabilir. Bu sayede daha az ücret ödeyerek nitelikli eğitim de almış olursunuz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button