Cinsel Terapi Eğitimi Online | İstanbul Eğitim Sertifika

Cinsel Terapi Eğitimi Online

Psikoterapi yöntemlerini kullanma yeterliliği olanlar cinsel terapi eğitimi online alarak seanslarda kullanabilir. Cinsel terapi, ilişkilerin oturması ve iletişim sorunlarını çözmek kurtarıcıdır. Kadının ve erkeğin kendi cinselliğini keşfederken yaşadığı problemleri tedavi etmek için gerekli eğitimdir. Cinsel sağlık sorunları fiziksel değilse tedavi edilmediğinde kişilik bozukluklarına kadar gidebilir. Basit ve kolay yöntemler ile tedavi edilecekken olay daha karmaşık hal alır. Araştırmalar ve yapılan çalışmalar sonucunda ruhsal sorunlara ne kadar erken müdahale edilirse çözümlenmesinin de kolaylaştığı görülmüştür. O nedenle cinsel terapi eğitimi online danışman ve danışanlar için işlevsel eğitimler arasındadır. Cinsel terapi için seans alanların sayısının arttığı düşünüldüğünde cinsel terapi eğitimi online size yeni danışanlar da kazandıracaktır.

Cinsel terapi eğitimi online alacaksanız öncelikle nasıl yol izleyeceğinizi bilmelisiniz. Online eğitimler çok iyi seçilmediği takdirde uygulamada size çok da yardımcı olmayabilir. Cinsel terapi eğitimi online almak istiyorsanız İstanbul Kariyer Polikliniği sizi çok iyi seçeneklerle karşılar. Online eğitimlerde yaşanan dikkat ve motivasyon sorunu iyi bir sistemle çözümlenebilir.

Cinsel terapi eğitimi online alınırken şunlara dikkat edilmelidir;

 • Eğitimlerin canlı ders, süpervizyon ve uygulama eğitimleri ile birlikte yürütülmesi gerekir. Teorilerin uygulama eğitimleri ile desteklenmemesi bilgilerin terapilerde kullanılmasını zorlaştırır.
 • Derslere her cihaz ile katılabilmek için panelin uyumlu olması gerekir. Sınıfınızı sürekli yanınızda taşımak ve uygun ortam sağlamak için önemlidir.
 • Eğitimlerin akademik eğitim veren kurum ve kişilerce hazırlanması gerekir. Cinsel terapi eğitimi online olduğunda içeriklerindeki zenginlik terapiyi de etkiler. Üniversitelerce hazırlanmış eğitimler içerik olarak bakıldığında çok daha iyidir. Araştırmalar ve elde edilen yüzlerce veriye göre dersler hazırlanır. Bu da başarı şansını büyük ölçüde artırır. Devlet üniversitesi gibi kurumlarca hazırlanan içeriklerin çoğunda daha öncesinde vaka örnekleri incelenmiştir. Vakalar doğrultusunda inceleme yapıldığından tedavi etme oranı yüksektir.
 • Eğitimler sonunda yapılan sertifika sınavından başarılı olunduğu takdirde devlet üniversitesi onaylı sertifika verilmelidir. Devlet üniversitesi onaylı cinsel terapi eğitimi sertifikası iş başvurusu yaparken de etkilidir. Devlet üniversitesi iş birliği ile hazırlanan programlarda sertifika değerlidir. Üniversitenin kendi hazırladığı eğitimin fiyatı ile karşılaştırıldığında cinsel terapi sertifika ücreti de makuldür.
 • E-devlet görünürlüğü, uluslararası geçerliliği ve ömür boyu geçerli olan sertifika veren yerler tercih edilmelidir. Böylece sertifikanız her iş yerinde ve ülkede de geçerli olacaktır. Eğitimleri de sürekli tekrardan almak gerekmeyecektir. 

İstanbul Kariyer Polikliniği bu şartları karşılamakla kalmaz. Devlet üniversitesi tarafından verilen cinsel terapi eğitimini size daha uygun fiyata sunar.

Cinsel Terapi Eğitimi Ücretleri

Cinsel terapi eğitimi ücretleri alacaklarınız ile kıyaslanmalıdır. Ücret araştırması yaparken cinsel terapi eğitimi ücretleri 2023 kıyaslanabilir. Kıyaslama yaparken her detayı atlatamamanız eğitiminiz ve bütçeniz açısından gereklidir.

Cinsel terapi eğitimi ücretleri kazanacağınız danışanlar düşünüldüğünde çok da sorun edilmemelidir. Ancak verdiğiniz ücrete aldığınız eğitimin değmesi öncelikli amacınız olmalıdır. Cinsel terapi eğitimi online içerikleri ne kadar yoğun ve fazlaysa yaklaşımınız da çeşitlenir. Size alanınızda yeni bir ufuk ve yöntem bile kazandırır.

 • Yaşamın evrelerinde karşılaşılacak cinsel sorunlar ve nedenleri
 • Kadın cinsel işlev bozuklukları
 • Erkek cinsel işlev bozuklukları
 • Cinsel mitler ve cinsel tutumlar
 • Çocuk ve ergenlerde cinsellik
 • Cinsel istismarın önlenmesi
 • Cinsel istismara uğramış çocuk ve ergenlere yaklaşım
 • Cinsel sapmalar
 • Cinsel terapi yaklaşımları

Bu eğitimler ve daha fazlasını en iyi şekilde öğrenmek için cinsel terapi eğitimi ücretleri karşılaştırılmalıdır. Sertifika programının kalitesi bu sayede daha iyi anlaşılır.     

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button