Cinsel Terapi Eğitimi Nedir? | İstanbul Eğitim Sertifika

Cinsel Terapi Eğitimi Nedir?

Cinsellik, insan yaradılışında var olan eylemdir. Bu eylemin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi kadınlar ve erkekler tarafından önemsenir. Cinsel sorunlar ortaya çıktığında çiftlerin birlikteliklerinde sorunlar da başlar. Cinsel terapi, bu sorunları ortadan kaldırılması amacı ile uygulanır. Cinsel terapi yöntemlerini danışana uygulamak için eğitim almak zorunludur. Cinsel terapi eğitimi nedir gibi soruların cevabı tam olarak burada önem taşır. Sorun yaşayan çiftler cinsel terapi eğitimi almış psikolog yardımıyla çözüm bulur.

Cinsel terapi eğitimi, çiftlerin sağlıklı cinsel birliktelik yaşaması için ruh sağlığı uzmanları tarafından alınabilir. Günümüzde çiftlerin en çok sorun yaşadığı konulardan biri cinselliktir. Çevresel faktörler, ekonomik nedenler ve diğer sorunlar bireyleri ruhsal olarak etkiler. İlişkide bedensel ve duygusal arzuları tatmin olmayan çiftler soluğu başka kişilerde de alabilir. İlişki dinamiğini korumak ve sorunları çözmek amacı ile cinsel terapi şarttır. Çiftler arasında cinsellik, ilişkinin % 57’sinden fazlasıdır. Cinsel terapi desteği ile kötü giden ilişkinizi toparlamanız da mümkün olacaktır. Cinsel terapi eğitimi nedir diye araştırmak yerine cinsel terapist ile görüşerek ilişkinizi kurtarabilirsiniz.   

Cinsel Terapi Eğitimi Nereden Alınır?

 Psikologlar ve akıl sağlığı uzmanları, eğitim almadığı sürece psikoterapi teknikleri ve bazı yöntemleri kullanamaz. Bunlardan biri de cinsel terapidir. Cinsel sorunlar, çok sık karşılaşılan ve danışmanlık desteği istenen alanlardandır. Dolayısı ile de danışanlarınıza yardımcı olmak için cinsel terapi eğitimi şarttır. Uzman psikolog olarak başarılı olmak ve kariyer hayatınızı geliştirmek için cinsel terapi eğitimi almalısınız.

Cinsel terapi eğitimi almak istemenize rağmen uygun kurs merkezi bulma konusunda zorlanabilirsiniz. Cinsel terapi eğitimi nereden alınır konusunda tereddütleriniz varsa İstanbul Eğitim Sertifika ile görüşün. Akıl ve ruh sağlığı alanında uzman kişiler tarafından alınacak çok sayıda eğitim desteği sunar. Buradan alacağınız 4 modüllü eğitim programı ile danışanlarınızın sorunlarına çözüm bulabilirsiniz. Uzman psikolog olmak ve danışanlarınızın sayısının her geçen gün artmasını istiyorsanız almanız gereken eğitimlerdendir. Cinsel terapi eğitimi nereden alınır sorusunun cevabını bulmak dışında cinsel terapi seansı yaparken uzmanlaşırsınız.

Cinsel terapi eğitim içeriğinde şu eğitimleri alabilirsiniz;

 • Kadınlarda cinsel işlev bozuklukları
 • Orgazm bozukluğu
 • Vajinismus
 • Erkeklerde cinsel işlev bozuklukları
 • Cinsel isteksizlik
 • Erken boşalma
 • Geç boşalma
 • Cinsel doyumsuzluk

İlişki terapisi, çift terapisi ve aile terapisinde kullanılan bu yöntemler sayesinde aranılan uzman psikolog olabilirsiniz. Vajinismusa kesin çözüm sunacak eğitimler de almanız mümkündür. Cinsel ilişkiye giremiyorum gibi sorunları olan danışanlarınıza da yardımcı olabilirsiniz. Imago çift terapisi ve diğer psikoterapi teknikleri ile alanınızda aranılan biri olabilirsiniz.

Cinsel terapi eğitimi nereden alınır araştırmasında karşılaşacağınız en iyi seçeneklerden biri İstanbul Eğitim Sertifika’dır. Alacağınız cinsel terapi eğitimi sonunda size cinsel terapi uygulama sertifikası verilecektir. 120 saatlik ve 4 modülden oluşan cinsel terapi eğitimi sonrasında sertifika sınavına girmeni gerekir. Bu sınav, size verilen bilgilerle kolayca geçebileceğiniz sınavlardandır. Sertifika sınavından geçtiğinizde size üniversite onaylı cinsel terapi uygulama sertifikası verilecektir. Cinsel terapi eğitimi sertifikası e devlet üzerinden de görüntülenebilir.

İstanbul Eğitim Sertifika verdiği eğitimlerde;

 • İçeriklere ömür boyunca erişme imkanı sağlar ve ek ücret talep etmez.
 • Uzaktan eğitimle kariyerinizde başarılı olmanızı sağlar.
 • Öğrenmeyi kolaylaştırmak için ters yüz öğrenme modeli uygular.
 • Süpervizyon eğitimi ve dökümanlarla başarınızı arttırır.
 • Eğitim müfredatını üniversite düzeyinde hazırlar.

 Cinsel terapi eğitimi nedir ve cinsel terapi uygulama sertifikası nereden alınır gibi sorularınızın cevabını burada bulabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button