Masal Terapisi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Hayal gücünün akıl ve ruh sağlığı alanında etkili şekilde kullanılmasına masal terapisi denir. Masal terapisi çocukların hatta yetişkinlerin masallar yardımı ile bazı gerçeklerle yüzleşmesini sağlar. Çocukların masalda bulduğu aslında kendi iç dünyasında hissettiğidir. İç dünyasının derinliklerini masal ile ifade eder. Masal terapisi sertifikası ise çocuğun nasıl hissettiğine dair eğitim aldığınızı gösterir. Çünkü masal terapisi eğitimi alanlar, çocukların kendini ifade edebilmesini kolaylaştırır. Onlara duygularını nasıl daha iyi ifade edebileceğinin yolunu gösterir. Masallarda gerçeklik ve hayal algısı tam olarak kavranamadığından çocuk yaşadıklarını masallarla anlatır. İstismar edilen ve şiddet gören çocuklarda masal terapisi eğitimi faydalıdır. Masalı tamamlama, yeniden yazma veya masalda karakterleri konuşturma ile gerçeklik ortaya çıkar. Çocuğun gerçekliğine de bu sayede ulaşılabilir.

Masal terapisi sertifikası ne işe yarar merakındaysanız İstanbul Kariyer Polikliniği ile görüşebilirsiniz. Eğitimin detayları ve masal terapisi eğitimi sertifikası ile neler yapabileceğinizi anlatır.

  • Masal terapisi sertifikası ile psikolojik danışmanlık merkezinde masal terapisi uygulayabilirsiniz.
  • Öğretmenler ve eğitimciler öğrencilerinin sağlıklı ruh yapısına sahip olmasını sağlayabilir.
  • Öğretmenler cinsel, duygusal ve fiziksel istismara uğramış öğrencilerine yardım edebilir.
  • İstismar edilmiş çocuklar tespit edilerek ruh dünyasında kalıcı izler bırakması engellenebilir.
  • Özel eğitim öğretmenleri öğrencilerinin ruh sağlığının daha iyi olmasını sağlayabilir.

Masal terapisi sertifikası ne işe yarar yerine sertifika araştırması yapın. Çünkü devlet üniversitesi onaylı sertifika veren programlar sizi geliştirir. Akademik olarak dolu ve çok yönlü eğitimler bütününden oluşur. Eğitmenlerin bilgisinin fazla olması programın kalitesini de artırır. Devlet üniversitesi onaylı masal terapisi sertifikası alıp çalışma alanınızı genişletin. Yurt dışında da geçerli sertifika programları devlet üniversitesi onaylı sertifikalardır. YÖK denkliği olan yerlerde o ülkede alınan eğitim ve belgeye eşdeğerdir. Bu da iş yaşamında ekstra avantaj sağlayacaktır. Bulunduğunuz ülkede o alanda eğitim almanıza gerek kalmayacaktır.

Masal Terapisi Eğitimi Online

Masal terapisi eğitimi online almak her yönden avantajlıdır. Derslere istediğiniz zaman katılıp kursu bitirebilirsiniz. Tatilde olmanız ya da yoğun çalışma temposu eğitim almanızı engellemez. Zamanın azlığından ya da eğitim masraflarının fazla olmasından şikayet edenler için masal terapisi eğitimi online çok daha faydalıdır. Yüz yüze eğitim içerikleri online şekilde işlenir. Süpervizyon ve uygulama eğitimleri üzerinden çalışma yapılır. Vaka örnekleri her bir olayda tek tek incelenir. Böylece nasıl en iyi masal terapisti olunacağı öğretilir.

Masal terapisi eğitimi online almak sertifikanın kalitesini etkilemez. Aynı şartlarda devlet üniversitesi tarafından yürütülen programda eğitim almış olursunuz. Devlet üniversitesi ile birlikte çalışma yürüten İstanbul Kariyer Polikliniği masal terapisi eğitiminde de uzmandır. Her sertifika programını özenle ve itina ile oluşturur. Dolayısı ile daha kontenjanlar açılır açılmaz eğitimler dolar. Vakit kaybetmeden tüm kontenjanlar açıldığında ilk işiniz eğitimi satın almak olmalıdır. Çünkü uluslararası akreditasyonu olan masal terapisi eğitimi online çok azdır. Masal terapisi sertifikası ne işe yarar ise bu program sayesinde fayda ikiye katlanır. Masal terapisi sertifika ücreti karşılığında aldıklarınız da fazladır.

E-devlet görünürlüğü olan sertifika veren kurumlar arasında masal terapisi eğitimi online verilen merkezlerden biridir. Zaman kaybetmeden iyi bir yerden başlamak istiyorsanız masal terapisi sertifikası almalısınız. Akıl ve ruh sağlığı uzmanlarının terapilerde kullanacağı bu teknik çocuklarda görülen ruhsal sorunlarda yol göstericidir. Birkaç seansta bile çözemediğiniz olaylar bir anda çözümlenebilir. Masal terapisi sertifikası online alarak çalışmalara kısa zamanda başlayabilirsiniz.   

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button