Yaşam Koçluğu Online Eğitim Nereden Alınmalı?

Farkındalığı artırmak ve hayatı anlamlı yaşamak için birçok seçenek vardır. Bunlardan biri de hayatınızı düzenleyecek yaşam koçudur. Yaşam koçu, bireylerin mutlu ve başarılı hayat sürmesini sağlayan kişidir. Yaşam koçluğu, kişilerin yaşamına dokunarak gelir kazanmanız için ideal mesleklerdendir. Hayata bakış açısını değiştirecek eğitimler olup yaşam koçluğu online eğitim nereden alınmalı diye merak edilir. Online eğitimler ile uzaktan ders alarak sertifika sahibi olabilirsiniz. Yaşam koçluğu online eğitimi seçenekleri eğitim merkezlerine göre değişecektir. İstanbul Eğitim Sertifika ise eğitim açısından oldukça zengindir. 3 farklı eğitim programı ile kendinizi geliştirebilirsiniz.       

  • Yaşam koçluğu eğitimi
  • Aile ve yaşam koçluğu sertifika programı
  • Profesyonel yaşam koçluğu eğitimi
  1. Yaşam koçluğu eğitimi uzaktan eğitimi kursu 120 saatlik ders süresindedir. Bu süre içinde bireylerin nasıl kendi içine yöneleceği ve başarılı olacağına dair eğitimler verilir. Kişisel farkındalık dışında aile içinde huzur ve mutluluğun yakalanmasını da sağlar. Yaşam koçluğu online eğitim nereden alınmalı konusunda araştırma yaptığınızda seçeneklerde boğulmayın. İstanbul Eğitim Sertifika ile iletişime geçip en iyi yaşam koçluğu eğitimi alın.
  • Aile ve yaşam koçluğu eğitim programı ise 400 saatlik eğitimlerden oluşur. Ailede huzurun tesis edilmesi ve yaşamın düzenlenmesi için koçluk hizmeti verilir. Aile ve yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu online eğitim nerden alınmalı diye merak edenlerce alınabilir. Aile fertlerinin birbirleri ile ve tek başına huzurlu ortamda yaşamasına yardımcı olur. 400 saatlik eğitimler aile bireylerinin her birinde başarının sağlanmasına da yardım eder. Bireylerin hedefleri doğrultusunda çalışması için bu danışmanlık türü oldukça iyidir.
  • Profesyonel yaşam koçluğu eğitimi programı ise 400 saatlik derslerden oluşur. Eğitim sonunda devlet üniversitesi onaylı profesyonel yaşam koçluğu sertifikası verilir. Üniversite onaylı sertifika veren kurumlardan alınacak eğitim kalitelidir. Dolayısı ile de yapacağınız iş başvurularında önceliğiniz olabilir. Devlet üniversitesi onaylı sertifikalar MEB onaylı sertifikalardan daha iyidir. Eğitim profesyonel düzeyde verildiğinden sertifika değeri de fazladır. Yaşam koçluğu online eğitim nereden alınmalı diye merak edenler İstanbul Eğitim Sertifika merkezini arayabilir.

Yaşam koçluğu online eğitim nereden alınmalı konusunda yapacağınız araştırmaları genişletmeniz gerekmez. En iyi yaşam koçluğu eğitimi veren yerler arasında İstanbul Eğitim Sertifika da vardır. Sayılan eğitimler dışında 100’lerce sertifika programı arasından istediğinizi seçersiniz. Alacağınız eğitimlerin hepsi uzaktan eğitim olup istediğinizde derslere giriş yapabilirsiniz. Hafta içi ve hafta sonu dilediğiniz saatte ders çalışırsınız. Programlarınızdan ödün vermenize gerek olmadan eğitimleri alıp sertifika sahibi olursunuz. Zaman yönetiminde hayatın şekillendirilmesine kadar sayısız eğitimler ile kişisel gelişiminizi de sağlarsınız.

Yaşam koçluğu online eğitim nereden alınmalı diye araştıranlar fiyat odaklı seçenekleri değerlendirse de bu kanı yanlıştır. Eğitim ve sertifika kalitesi doğrultusunda araştırma yapılmalıdır. Eğitim merkezleri verecekleri derslerin içeriğini profesyonel eğitmenlere hazırlatır. Üniversite onaylı sertifikalarda ise eğitimler üniversitede çalışan profesyonel eğitmenler tarafından verilir. Ders içerikleri de bu doğrultuda hazırlanır. Eğitim kalitesi ile vereceğiniz hizmet kalitesi doğru orantılıdır. Yaşam koçu olarak danışan sayısını artırmak için iyi eğitim alınmalıdır. E devlet görünürlüğü olan sertifika programları tercih edilmelidir. Devlet üniversitesi onaylı yaşam koçluğu sertifikası yurt dışında da gerekli şartlar sağlandığında geçerlidir. Bu eğitim merkezinin sertifika programlarını inceleyerek kariyerinizde yükselin. Öfke kontrolü, stres yönetimi, iletişim sorunlarını çözme gibi çok sayıda eğitim de alırsınız. Davranış bozuklukları ve uyum problemleri için de gerekli eğitimler ile kendinizi geliştirirsiniz.   

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button