BDT Eğitimi Online | İstanbul Eğitim Sertifika

BDT Eğitimi Online

Bilişsel davranışçı terapi, davranış bozukluklarında en etkili şekilde kullanılan psikoterapi türüdür. Psikiyatrik bozukluklarda hangi düşüncenin bireyi etkileyeceği üzerine araştırma yapılır. Davranışsal problemlerden kaynaklanan sorunların en iyi şekilde incelenmesi için BDT eğitimi online işe yarar. Deneyimler ve düşünceler daha çocukluk döneminde kişiyi şekillendirmeye başlar. Bu şekillendirme yanlış bir algı üzerine oturmuşsa zaman içinde düşünce ve duygular psikolojik sorunlara dönüşür. Sağlıklı zihin ve düşünce yapısı psikolojik zorlukların üstesinden gelmenizi kolaylaştırır. Zorlanmamak ve sorunun büyümesini önlemek adına düşünceyi, algıyı değiştirmek gerekecektir. Duygu ve düşünce değişikli için bilişsel davranışçı terapi kullanılacaktır.

BDT eğitimi online alındığında bireyi kaygı verici ve korkutucu birçok duygudan da kurtarabilirsiniz. Herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşıldığında onu örtmek yerine kaygı ile başa çıkmak gerekir. Sağlıklı bireylerin pek azı bunu başarabilirken ruhsal sorunları olanlar bu alanda başarısız olacaktır. O nedenle de BDT eğitimi online alarak davranışsal sorunları kökünden çözmek yerinde olacaktır.

BDT eğitimi kimler alabilir merakınız varsa İstanbul Kariyer Polikliniği ile görüşün. Çünkü BDT eğitimi online alacaklar akıl ve ruh sağlığı alanında uzmanlaşmak ister. Bu neden de psikolog, pedagog, psikiyatr, aile danışmanı ve psikolojik danışman BDT eğitimi almalıdır. Çalışırken eğitim almak oldukça zorlayıcıdır. Kafanızı toplamak ve derslere çalışmak için uygun ortam bulmak kolay değildir. Yüz yüze eğitimler de gün içinde ve mesai saatleri içerisindedir. Bu nedenle çalışmak ve eğitim alma düşüncesi arasında kalabilirsiniz. İkisinden birini seçmek yerine ikisini de yapabilmek için BDT eğitimi online alın. İstanbul Kariyer Polikliniği sorun yaşamamanız için BDT eğitimi online verir. Eğitimler önceden hazırlanmış bir sistem üzerinden verilir. Psikiyatrik bozukluklar konusunda uzmanlaşıp terapilerde başarı oranını artırırsınız.

BDT eğitimi online aldığınızda uygulama ve süpervizyon eğitimleri de yoğundur. Eğitim süresi boyunca bireyin davranışlarını nasıl takip edeceğinizi öğrenirsiniz. Bu da size danışanı farklı yönden gözlemleme yeteneği kazandırır. Kaygı bozukluğu, anksiyete vb. sorunlarda normal hayata katılma ve gündelik işleri kolayca yapma da BDT terapi ile gerçekleşir. Danışan psikiyatrik bozuklukların neden olduğu, günlük hayatı sekteye uğratan birçok aktiviteyi de yapacak seviyeye gelir. Süpervizyon ve uygulama eğitimleri İstanbul Kariyer Polikliniği’nde çok daha fazladır. Bunun dışında en iyi şekilde BDT eğitimi online verilir. Kişilerde sıkıntıya neden olan ve hastalığı tetikleyen birçok konuda gelişme sağlarsınız. BDT eğitimi online ile danışanlarınızın 6 seans ile 10 seansta normal davranış sergileme seviyesine gelmesini sağlayabilirsiniz.

BDT Eğitimi Sertifikası

BDT eğitimi online alırken BDT eğitimi sertifikası da kurs sonunda verilir. Devlet üniversitesi onaylı BDT eğitimi sertifikası almak faaliyet alanınızı genişletir. Sertifika programları eğitimi aldığınız kanıtlayan belgeler verir. Bu belgeler iş başvurularında sunulur ve CV’nize eklenebilir. BDT eğitimi sertifikası devlet üniversitesi onaylı ise YÖK denkliği avantajı da vardır. Her sertifika programı uluslararası geçerliliğe sahip değildir. Devlet üniversitesi tarafından açılan sertifika programı ile devlet üniversitesi onaylı sertifika veren kurumlar bu kapsamda değerlendirilir. BDT eğitimi sertifikası yurt içinde kullanılabildiği gibi yurt dışında da kullanılır. BDT eğitimi sertifikası alan ruh sağlığı uzmanları kendilerini mesleki anlamda geliştirmek için bu sertifikaya ihtiyaç duyarlar. En büyük avantajı ise online şekilde alınabilmesidir.

Online eğitim veren kurumlar içinde İstanbul Kariyer Polikliniği deneyimlidir. Kursiyerlerinin istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda uygun sertifika programları açar. Bu programların hepsi devlet üniversitesi onaylı olup ömür boyu geçerliliği vardır. e-devlet sisteminden de görüntülenebilir. 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button