Doğum Koçluğu, Doula Eğitimi Nedir? | İstanbul Eğitim Sertifika

Doğum Koçluğu, Doula Eğitimi Nedir?

Doğum Koçluğu, Doula Eğitimi Nedir? Doğum koçluğu, Doula eğitimi anne ve baba adaylarını bu süreçte sağlıklı, endişeden uzak, mutlu ve yeni hayatlarına uyum sağlamları için hazırlanmış bir eğitimdir. Bu süreçten geçerken en sağlıklı ve bilinçli şekilde olmaları çok önemlidir. Doğum koçluğu profesyonel yönetilmesi gereken bir süreci kapsamaktadır.

Doğum koçluğu eğitimini bu alana ilgi duyan, kişisel gelişim noktasında kendisini geliştirmek isteyen, anne ve baba adayı olan, koçluğun bu kolunda çalışmak isteyen herkes katılabilir. Doğum(Doula) Koçluğu yapmak için Doğum Koçluğu sertifikalı eğitimi almak gerekmektedir. Anne ve bebeğe bu süreçte destek olmak için istekli olan, analiz ve dinleme becerisi gelişmiş, duygu durum analizinde gelişmek en önemli noktadır.

Doğum Koçları İş İmkanı

Yeni bir meslek olarak kabul edilmesi ile birlikte iş imkanları da sayıca fazlalaşmıştır. Kendi merkezini açabilir, özel sektörde koçluk hizmeti veren bir kurumda yer alabilir, özel sağlık kuruluşlarında doğum(doula)koçu olarak çalışabilirsiniz.

Doğum(Doula) koçluğu uzaktan eğitimini asekron sistem üzerinden 7/24 istediğiniz zaman ve yerde izleyebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button