Objektif Testler Eğitimi 2023

Objektif testler eğitimi 2023, güncel objektif testlerin öğretildiği kurs programıdır. Sertifika programı olarak sunulması da avantajdır. 10 adet test eğitiminden fazla olup ayrı derslerden oluşur. Alacağınız tek bir eğitim ile bu testlerin her birini uygulama yeterliliğiniz de olur.

Objektif testler eğitimi 2023 içeriğinde ince motor becerilerinden zeka ölçümüne kadar çok fazla zeka ölçen test vardır. Bu testler;

 1. Ankara Gelişim Tarama Envanteri

0 yaş ile 6 yaş arasındaki çocukların becerileri değerlendirilir. Alt testler ile çocukların motor becerileri de tespit edilir.

 • Gesell Gelişim Figürleri

3 yaş ile 7 yaş arasındaki çocuklara uygulanan görsel hafıza, motor becerileri ve diğer koordinasyon yeteneklerini tespit eder.

 •  Frosting Gelişimsel Görsel Algı Testi

4 yaş ile 7 yaş 11 ay arasındaki çocuklar için uygulanan testler olarak bilinir. Göz ve motor yetenekleri değerlendirilir. Algı ve mekan ilişkisini test eder, zihinsel engelli çocuklara da bazı şartlarda uygulanabilir.

 • Bender Gestalt

5 yaş 6 aydan başlayarak 11 yaş 11 aya kadar olan çocuklarda psikomotor seviyesini ölçen testlerdendir. Algı ve koordinasyon üzerine kurulu testlerden oluşur.

 • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Okul çağına gelmiş çocukların zihinsel gelişimleri ve muhakeme yeteneklerini ölçer. Test sonucuna göre çocuğun okula başlamasının yeterli olup olmayacağı değerlendirilir. Objektif testler eğitimi 2023 içeriğinde olan derslerdendir.  

 • Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi

Konuşma güçlüğü yaşayan çocuklarda seviyeyi test eder. Klinik ortamında yapılan bu test konuşma güçlüğünün sınırlarını tespit etme bakımından da avantaj sağlar.

 • Catell 3-A

14 yaş üstündeki kişilere uygulanan bu test ile gelişime dair ölçme ve değerlendirme yapılır.

 • Good Enough

3 yaş ile 15 yaş arasındaki çocukların resim üzerinden gelişiminin ölçüldüğü testlerdir. Uygulama aralığı geniş olsa da yaşa uygun sorular ile tespit yapılır.

 • Porteus Labirent Testi

7 yaş 3 ay ile 15 yaş arasındaki çocuklarda bilgi ve birikim düzeyini ölçer. Gelişimine uygun yeterliliğe uygun olup olmadığını da tespit eder.

 1. Catell 2-A 

7 yaş 3 ay ile 13 yaş 9 ay arasındaki çocukların gelişimlerini değerlendiren testlerdendir. 4 alt testten oluşan ve her yönü ile inceleyen test eğitimidir. Objektif testler eğitimi 2023 içeriğinde vardır.

 1. Benton Görsel Bellek Testi

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan çocukların tespiti için kullanılır. 8 yaş üzerindeki çocuklarda DEHB seviyesini tespit etmek ve o doğrultuda çalışma yapılmasını sağlamak içindir. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu seviye tespiti, çocuğun doğru tedaviyi alması için gereklidir. Günümüzde dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu fazla olduğundan bu test ile çocuklar normal hayata alıştırılabilir. Objektif testler eğitimi 2023 içeriğinde de en başta verilen eğitimlerdir.

Testlerin özüne bağlı kalınarak uygulanması nesnel verinin doğruluğunu etkiler. En iyi psikolog ya da en iyi pedagog yardımı ile yapılabilir. Testlerin yorumlanması ve raporlanması eğitimleri de objektif testler eğitimi 2023 içeriğinde vardır. Eğitimler sonunda bunların her birini uygulamak için ayrı sertifika almazsınız. İstanbul Eğitim Sertifika, objektif testler uygulayıcı sertifikası verecektir. Üniversite onaylı objektif testler eğitimi sertifikası danışmanlıklarınızda en çok ihtiyaç duyacağınız belgedir. Testlerin her çocuğa uygun olarak yapılması ve sapma olmaması için alacağınız eğitim de kaliteli olmalıdır. Bu eğitim merkezi, üniversite ile işbirliği çerçevesinde eğitimler hazırlar. Üniversite seviyesinde ders içerikleri ters yüz öğrenme modeli ile öğretilir. Tüm eğitimleri kısa sürede ve uzaktan alırsınız. 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button