Yaratıcı Drama Eğitimi | İstanbul Eğitim Sertifika

Yaratıcı Drama Eğitimi

Yaratıcı Drama Eğitimi, Yaratıcı drama yaşayarak öğrenme kavramını benimseyerek gelişen bir daldır. Bir grupte yer alan üyelerin geçmişte yaşadıkları olaylardan ve duygulardan yola çıkarak doğaçlama şeklinde oluşturulan canlandırmalardır. Bireylerin iç dünyasını ortaya çıkaran yaratıcı drama yaptık, yaşadık ve öğrendik mottosunu yaşatır. Yaratıcı drama eğitiminin bileşenleri yapılanlardan öğrenilen duygu ve durumlardır.

Bireylerin içsel yaşamlarının, duygu ve düşüncelerinin sahneye doğaçlama olarak aktarılmış halidir. Yaratıcı Drama eğitimi beden dilini etkili kullanmayı, kendi düşüncelerini ve duygularını ifade becerisini, soyut kavramlara anlamlar yükleyerek somutlaştırmayı, hayal gücünü üst seviyelere çıkarmayı ve yaşanılan olaylardaki duygularını fark etmeyi sağlamaktadır.

Yaratıcı Drama Sertifika Programı sonunda alınan Üniversite Onaylı sertifika ile okullarda yaratıcı drama tekniklerini öğretebilir, yaratıcı drama kursu açabilirsiniz. Uzaktan asekron sistem üzerinden verilecek eğitime istenilen saat ve yerde katılabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button