HİKAYE VE MASAL ANLATICILIĞI EĞİTİMİNİN ÇOCUKLARA FAYDALARI NELERDİR? | İstanbul Eğitim Sertifika

HİKAYE VE MASAL ANLATICILIĞI EĞİTİMİNİN ÇOCUKLARA FAYDALARI NELERDİR?

HİKAYE VE MASAL ANLATICILIĞI EĞİTİMİNİN ÇOCUKLARA FAYDALARI NELERDİR?

Hikaye ve Masal Anlatıcılığı Eğitimi hakkında yazdığımız yazıdan sonra çocuklara kazanımları hakkında da bilgilendirme yapmak istedik. Hikaye ve masal anlatıcılığı çocuk ve anlatıcı arasında iletişimi ve bağı kuvvetlendiren bir öğrenme metodudur. Hangi yaş grubuna ne türde masal anlatılması gerektiğini bizlere öğreten bu eğitim sonunda çocuğun gereksinimlerine göre ilerlemek ilk öncelik. Çocukların zihinsel gelişimlerinin yanında psikososyal gelişimlerini de göz önünde bulundurarak ilerlemeyi amaçlayan bu eğitim çocukların iç dünyasını ortaya koymaktadır. Hikaye ve masal anlatıcılığı ile çocuklar ifade edemedikleri soyut duygularını somutlaştırarak bir masal ya da hikaye haline getirerek karşı tarafa sunmaktadırlar. Çocuklara sebep sonuç ilişkisini öğreterek bu konuda pratik imkanı sunar. Kendini ifade etme becerisi, iletişim yeteneklerinin gelişimini ve anadil gelişimine etki etmektedir.

Hikaye ve masal anlatıcılığının çocuklara en büyük katkılarından bir tanesi de okuma alışkanlığı ve sevgisi kazandırmasıdır. Kendini ifade ederek, okuyarak daha çok anlam ortaya çıkaran çocuklar bu durumdan keyif almaya başlayacaklardır. Tahminde bulunma, bilişsel yetenek, anlama düzeyini yükseltme gibi pek çok önemli noktada gelişimlerine etki edecek bir eğitimdir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button