Üniversite Onaylı Sertifika Nedir?

ÜNİVERSİTE ONAYLI SERTİFİKA NEDİR?

Bilgi çağında olduğumuz bu dönemde, kariyer hedefleriniz için eğitim ve yeterlilik hiç olmadığı kadar gündemde. Attığımız her adım kariyerinizin şekillenmesinde önemli rol oynuyor. İşte sertifikalarda tam bu noktada önem kazanmakta. Örneğin, bir meslek grubundan mezunsunuz kendinizi geliştirmek için ya da diğer mesleklerden şansınızı denemek için sertifikalar sayesinde bunu başarabilirsiniz. Peki, tam olarak üniversite onaylı sertifika nedir? gelin bir göz atalım;

Üniversite sertifikaları, üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezleri tarafından belirli bir konuda ya da kariyer hayatı için hızlı bir eğitim almak isteyen öğrencilere verilen bir sertifika programıdır. Bu programlar çok çeşitli alanları kapsamaktadır ve programın gereksinimlerine göre derecesi olan veya olmayan öğrencileri sunulmaktadır. Üniversite sertifikaları, öğrencilerin bir üniversiteden mezun olacak kadar gereken süreyi kapsamamaktadır. Eğitimi alanlar 6 aydan 1 yıla kadar eğitimi tamamlayabilirler. Eğitimin sonunda derece veya diploma değil, bitirme sertifikası ya da başarı sertifikası verilir. Alınan sertifika üzerinde üniversite adı, kişisel bilgileri, bitirmiş olduğu eğitim bilgileri yer alır ve üniversite müdürü tarafından imzalanır.

Online eğitim programlarını kapsayan bu eğitim programları hali hazırda olan iş, okul gibi ya da günlük hayatınızı da sekteye uğratmayacaktır. Ödeme işlemleri ve sertifikanın geçerliliği açısından da güvenilir bir belgedir. Alanında yetkin kişiler tarafından verilmektedir. Sertifika alırken dikkat edilmesi gereken nokta, eğitimin alındığı kurumun iyi seçilmesidir. İstanbul Kariyer Polikliniği bu alanda 12 yıldır alanında uzman eğitmenlerle evinizin konforunda uzaktan eğitimler sunmaktadır

 

NEDEN ÜNİVERSİTE ONAYLI SERTİFİKA ALMALIYIM?

Eğitim, hayatımız boyunca önemli bir yere sahip olmuştur. Gerek ailede verilen eğitim gerekse okullarda uzun süreler gördüğümüz eğitim, geleceğimizi ve kişiliğimizi oluşturan temel taşlardır. Günümüzde, bilgi çağında önemli bir ivme olarak yükselen sürekli eğitim ilkesi, çağın gereklerine uygun beceriler ve kişisel gelişim ile elde edilen yetenekler, işverenin çalışana karşı olumlu bir algıya sahip olmasını da ayrıca tetiklemektedir. Çünkü, sertifika öğrendiklerinizin dokümanını ayrıntılı bir şekilde gözler önüne serer. Bununla sınırlı değil tabii ki de. Sertifikalar, bireyin özgeçmişini de güçlendirir. Eğitime olan ilgisini de gösterdiği gibi bu alanlardaki bilgisini de gözler önüne serer. İş bulma sürecinde de büyük fayda sağlamaktadır. Rakiplerinizin önüne geçmeyi ya da avantaj sahibi olmanız olası bir durumdur. Ayrıca, sadece mezun olduğunuz alanda da değil, hobilerinizin ya da ilgi alanlarınızın olduğu doğrultuda ise ikinci bir kariyer çizmenizin önünü açar.

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Comments (2)

 • Şengül cevap

  Gerçekten çok açıklayıcı ve faydalı bir yazı olmuş. Ne zamandır sertifikalar hakkında bilgi almak istiyordum bu yazıyı okuyunca soru işaretlerim kalktı. En kısa zamanda ben de sertifikamı almak için başvuruda bulunucam. Bloğunuzu takipteyim.

  30 Aralık 2021 , 12:55
  • İstanbul Eğitim Sertifika cevap

   Değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz.

   31 Aralık 2021 , 06:26

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button