Aile Dizimi Eğitimi Nedir?

Yapılan araştırmalar ve ruh bilimi gösteriyor ki insan şu andaki varlığından ibaret değildir. Atalarından miras olarak aldığı genler dışında bazı duygulara da sahiptir. Kalıtsal özellikler ile birlikte duygular ve enerji de nesiller boyu aktarılır. Nedenini bilmediğiniz olumsuz duygular, siz atalarınız ile barıştığınızda ortadan kalkar ya da hafifler. Aile dizimi yardımı ile açığa çıkarılan duygular, olumsuzlukların ve kötü enerjinin de kaybolmasını sağlar. Aile dizimi konusunda uzman olmak ya da çalışma yapmak için aile dizimi eğitimi alınmalıdır. Bu alana ilgi duyan kişiler aile dizimi eğitimi nedir diye detaylı araştırmaya girer. Kulaktan dolma bilgiler yerine profesyonel yerlerden eğitim alabilirsiniz.

İstanbul Eğitim Sertifika, aile dizimi eğitimi nedir diye araştıran ve aile dizimi eğitimi almak isteyenlere yardımcı olur. Aile dizimi sertifika kursu almak isteyenler kurs ile iletişime geçebilir. Aile dizimi uygulamaları öğrenebileceğiniz kapsamlı eğitimler içerir. Aile dizimi eğitimi ile;

 • Bireyler korkularından arınır
 • Gereksiz ve yersiz endişe duyduğu konularda rahatlar
 • Ruhsal sorunları azalır
 • Affetmeyi ve atalarının ruhsal mirası ile barışmayı öğrenir
 • Aile içinde saklanan ve herkese yük olan bazı olaylar ve duygular açığa çıkar

Sayılanlar, aile dizimi eğitiminin yararlarından bazılarıdır. Bireyler üzerindeki olumlu etkisi yadsınamayacak kadar büyüktür. Aile dizimi eğitimi nedir diye araştırma yapıp eğitim alanlar kendilerine de faydalı olur. Depresif ruh halinden kurtulmak ve hiçbir sorun yokken mutsuz olmak gibi sorunlarınıza da çözüm sunar.

Aile dizimi eğitimi kimler alabilir diye merak edenler olabilir. Vereceğiniz danışmanlıklarda ve koçluk hizmetlerinde aile dizimi gibi yöntemleri kullanabilirsiniz. Danışmanlık için size başvuran kişilerde sorun gözlemlemediyseniz ve geçmeyen ruhsal sorunlar varsa aile dizimi de kullanabilirsiniz. 

Aile Dizimi Eğitimi Ne Kadar? 

Aile dizimi eğitimi nedir ve aile dizimi eğitimi ne kadar gibi sorular kursa kayıt yaptırmak isteyenler tarafından merak edilir. Önemli olan aile dizimi eğitimi ne kadar gibi soruların cevabı değildir. En iyi aile dizimi eğitimi nereden alınır sorusunun cevabıdır. Çünkü alacağınız aile dizimi eğitimi ne kadar iyiyse size danışanlar da o kadar çok olacaktır. Özellikle danışmanlıklarınızda aile dizimi kullanmak size avantaj da sağlar. Profesyonelliğinizi ve danışmanlık kalitenizi ortaya koymanıza yardım eder.

Aile dizimi eğitimi nedir sorusu kadar aile dizimi eğitimi kimler alabilir konusunda da araştırma yapılır. Aile dizimi eğitimi;

 • Psikologlar
 • Psikolojik danışmanlar
 • Aile danışmanları
 • Sosyal hizmet mezunları
 • Hemşireler
 • Doktorlar
 • Sosyologlar
 • Çocuk gelişim mezunları

Bu bölümlerin son sınıf öğrencileri de aile dizimi eğitimi alabilir. Böylece işe başlar başlamaz avantajlı olacaklardır.

Aile dizimi, ülkemizde etkisi görüldükçe destek alınan alanlardan biridir. Akıl ve ruh sağlığı alanında destek veren kişiler aile dizimi eğitimi ne kadar diye araştırma yapıp kendini geliştiriyor. Aile dizimi sertifikası aldıktan sonra ise aile dizimi uygulayıcısı olarak danışmanlık verebiliyor. İstanbul Eğitim Sertifika, aile dizimi eğitimi için avantajlı seçenekler sunar. Uzaktan eğitim aile dizimi alarak kariyerinizde yükselişe geçebilirsiniz. Sadece aile dizimi terapisi ile bile danışan sayınızı birkaç katına çıkarırsınız. Psikolojik sorunu olmamasına rağmen ruhsal olarak kötü hisseden kişilere yardımcı olursunuz.

İstanbul Eğitim Sertifika, aile dizimi eğitimi kursu sonunda devlet üniversitesi onaylı aile dizimi eğitimi sertifikası verir. Bu sertifika, e devlet sistemi üzerinden de görülebilir. Yukarıda sayılan bölümlerden mezun kişiler danışmanlık desteği vermese de aile dizimi terapisi uygulayabilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button