Montessori Uzmanlık Eğitimi Olma Şartları | İstanbul Eğitim Sertifika

Montessori Uzmanlık Eğitimi Olma Şartları

Montessori uzmanlık eğitimi, çocukların daha nitelikli yetiştirilmesi amacı ile verilir. Dünyada ve ülkemizde gittikçe yaygınlaşan bu sistem en iyi eğitim modellerinden biri olarak bilinir. Eğitmenlerin ve öğretmenlerin, çocuğun zekasına ve yeteneğine göre ders vermesi üzerine kurulu sistemdir. Dersler, sanat, gündelik hayat, sorumluluk ve daha fazlası tek bir eğitim programı ile verilir. Eğitmenler çocuğu gözlemleyerek nasıl eğitim alması hakkında da bilgi sahibi olup o doğrultuda eğitimler verir.

Montessori eğitimleri, Montessori öğretmeni olmak isteyenler tarafından farklı ders saatleri olarak alınabilir. Maria Montessori tarafından geliştirilen bu eğitimi alarak eğitmen olabilirsiniz. Ancak Montessori uzmanlık eğitimi olma şartları yerine getirilmelidir. Bu sayede eğitimi tamamladıktan sonra Montessori eğitmeni olarak çalışırsınız.

Montessori uzmanlık eğitimi olma şartları hakkında soru işaretlerini cevaplandırmak için İstanbul Eğitim Sertifika ile iletişime geçin. Montessori uzmanlık eğitimi de dahil birçok alanda kendinizi geliştireceğiniz eğitimler alabilirsiniz. Montessori uzmanlık eğitimi olma şartları olarak;

 1. Montessori eğitimi alabilen kişilerden olmalısınız.

Montessori eğitimi şu kişiler tarafından alınabilir;

 • Psikolog
 • Sosyal hizmet uzmanları
 • Sosyolog
 • Öğretmenler
 • Psikolojik danışmanlar
 • Doktor
 • Hemşire
 • Çocuk gelişimi mezunları
 • Anne ve babalar
 • Montessori eğitmen eğitimi veren kurumlardan eğitim satın almalısınız.

Montessori eğitimi, sertifika ve eğitim merkezlerinden alınabilir. İstanbul Eğitim Sertifika, 4 farklı Montessori eğitimi veren kurumlardandır. Uzmanlık eğitimleri içerik olarak çeşitli ders saatlerinde hazırlanır. Montessori okullarında eğitmen olmak ya da eğitim vermek için bu programlara kayıt yaptırın. Eğitim programları kaliteli olup üniversite seviyesinde içerikler hazırlanır. Montessori uzmanlık eğitimi olma şartları gerçekleştirdikten sonra başarılı olduğunuz takdirde çalışmaya başlayabilirsiniz. Ters yüz öğrenme modeli başarılı olmanız üzerine kurulu sistemdir.  

 • Montessori eğitimi sonunda Montessori eğitmenlik eğitimi sertifikası almalısınız.

Montessori eğitmen eğitimi sonunda başarı durumunu kontrol etmek için sertifika sınavı yapılır. Örgün eğitim ya da uzaktan eğitim almanız fark etmez. Montessori uzmanlık eğitimi aldıktan sonra sınava girersiniz. Montessori uzmanlık eğitimi olma şartları tamamlamak için sertifika sınavında başarılı olmalısınız. Başarılı olanlar için İstanbul Eğitim Sertifika üniversite onaylı Montessori uzmanlık eğitimi sertifikası verir. Montessori uzmanlık eğitimi sertifikası, sizi her yönü ile geliştirecek eğitimlerdendir. O sebeple de bu eğitim merkezi tercih edilebilir. Uygun fiyatlı eğitim almanızı da sağlar. Eğitimler sonunda alacağınız sertifika sayesinde Montessori uzmanlık eğitimi olma şartları da gerçekleştirmiş olursunuz.

Sayılan bu 3 şartı yerine getirenler Montessori uzmanlık eğitimi alabilir. Aileler alacakları eğitimle çocuklarını kendileri de yetiştirebilir. Montessori uzmanlık eğitimi olma şartları İstanbul Eğitim Sertifika farkı ile rahattır. Şartları yerine getirdiğinizde Montessori eğitmeni olarak eğitim kurumlarında çalışabilirsiniz.  

Çocukların kendi kendilerine ihtiyaçlarını görecek seviyeye gelmelerini sağlayacak çok sayıda eğitimler alınır. Bitki yetiştirmeden hayvan beslemeye kadar eğitimleri kolayca alabilirsiniz. Canlılığa ve sanata dair her konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Montessori uzmanlık eğitimi olma şartları oldukça basittir. Eğitim ücretini ödedikten sonra uzaktan eğitimle derslere katılabilirsiniz. Panel üzerinden derslere giriş yapıp istediğiniz zaman eğitimlere katılabilirsiniz.

Montessori uzmanlık eğitimi olma şartları İstanbul Eğitim sertifika ile çok kolaydır. Sizin daha iyi şartlarda eğitim vermenize de yardım eder. Hayata dair her yönden çocukları hazırlamak için eğitimler verilir. Karakter gelişimi ve zeka gelişimini destekleyici programlar içerir. Montessori uzmanlık eğitimi alarak Montessori eğitmeni olarak başlayın. Montessori uzmanlık eğitimi aldığınız zaman Montessori okullarında çalışırsınız. Montessori eğitmen sertifikası olduğu sürece eğitim kurumlarına başvuru yaparsınız.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button