Aile Danışmanlığı Sertifikası Online | İstanbul Eğitim Sertifika

Aile Danışmanlığı Sertifikası Online

Dünyanın uzaktan eğitim ve evden çalışma ortamına adapte olması beraberinde bazı kolaylıkları da getirmiştir. Dünyada ve ülkemizde uzaktan eğitim veren kurumların sayısı artmaya başladı. Sertifika programlarının yüz yüze eğitim yerine online ders işlemesi maliyeti de azalttı. Eğitim kurumu, kira ve masraflar olmadığından kaliteli eğitim verilmesi de mümkündür. Aile danışmanlığı sertifika programı da bu kolaylıktan yararlanabileceğiniz eğitimlerden oluşur. Aile danışmanlığı sertifikası online alıp dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Çalışmanız veya farklı sektörde olmanız aile danışmanlığı sertifikası online şekilde almanıza engel değildir. Derslere akıllı cihaz ve internetin olduğu her yerde katılabilirsiniz. Canlı ders, A-senkron eğitim, uygulama videoları ve süpervizyon ile birlikte dolu dolu eğitim alabilirsiniz. Sertifika programı üniversiteler tarafından hazırlanıyorsa içeriklerin kalitesi de artacaktır.

Aile danışmanlığı sertifikası online olarak alınacaksa devlet üniversite farkı ile verilen programları araştırmalısınız. İstanbul Kariyer Polikliniği aile danışmanlığı sertifikası online şekilde alınabilir. Derslere yüz yüze katılım sağlamazsınız. Canlı dersler ve bağlantı üzerinden katılım gerçekleşir. En büyük avantajı belirlenmiş bölümlerden mezun olanların çalışırken de meslek edinebilmesidir.

Aile danışmanlık eğitimi online alınıp sertifika sınavı da uzaktan yapılır. Sertifika sınavına en iyi şekilde hazırlanmanız için gerekli her türlü destek sağlanır. Ters yüz öğrenme modeli eğitim içeriklerinde uygulanır. Bu şekilde ders içeriklerinin her ayrıntısı kolayca öğrenilebilir.

Aile danışmanlığı sertifikası online ve örgün eğitimler olarak alacaksanız İstanbul Kariyer Polikliniği ile görüşün. Size sertifika programları hakkında en iyi bilgi verilecektir. Aile terapisi, evlilik terapisi, cinsel terapi, ilişki terapisi ve daha fazlası eğitimlerle öğrenilir. Sadece öğrenmekle kalmazsınız aynı zamanda psikoterapi teknikleri ile birçok konuyu da öğrenebilirsiniz.

Aile Danışmanlık Sertifikası Alma Şartları

Aile danışmanlık sertifikası alma şartları gerçekleştirildiğinde aile danışmanı olmanız kolaydır. Asıl önemli olan belirlenmiş eğitimlerin gerektiği şekilde alınmasıdır. Aile danışmanlık sertifikası alma şartları şunlardır;

  1. Psikoloji, PDR, sosyoloji, çocuk gelişimi, sosyal hizmetler, tıp ve hemşirelik bölümlerinde lisans eğitimi almış olmalısınız.
  2. 300 saat teori, en az 30 saat süpervizyon ve 150 saat uygulama olmak üzere toplamda 450 saat eğitim alınmalıdır.
  3. Eğitim sonunda aile danışmanlık sertifikası sınavını geçmelisiniz.

Bu şartları gerçekleştiren kişiler aile danışmanlığı sertifikası alma şartlarını yerine getirmiştir. Aile danışmanlığı sertifikası kullanılarak danışmanlık merkezi de açılır. Aile danışma merkezi açmanızı sağlayacak sertifika, iş başvurusu yaparken de kullanılır. Aile danışmanlık sertifikası alma şartları yerine getirilmediğinde eğitim alsanız da aile danışma merkezi açamazsınız. Hatta aile danışmanı olarak da çalışamazsınız.  

Cinsel terapi, çift terapisi, ilişki terapisi uygulayarak danışanların en sık yaşadığı sorunları çözüme kavuşturursunuz. Ergenlerde ve çocuklarda görülen akran zorbalığı, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu için terapi yapılabilir. Zeka testleri, Wısc- R tezti ve daha birçok test konusunda da deneyimli olabilirsiniz. Eğitim içerikleri sizi bulunduğunuz konumdan çok daha iyi yerlere taşır. Testler eğitimi ve aile danışmanlık kuramları öğrenilip vakit kaybetmeden çalışmaya başlayabilirsiniz. Aile danışmanlığı sertifikası alma şartları araştırıldığında alacağınız eğitimlerin de önceden belirlendiğini görürsünüz. Resim analizi, testler eğitimi, psikoterapi teknikleri vb. eğitimler sayesinde aranılan aile danışmanı olabilirsiniz.

İstanbul Kariyer Polikliniği her konuda ince detayına kadar düşünmekle kalmadı. Eğitimin kaliteli olması için devlet üniversitesi ile ortak çalışma yürüterek dersleri akademisyenlere hazırlattı. Bu da eğitim ve sertifika programları verilen birçok merkezden daha iyi olduğunu kanıtladığı anlamı taşır. Bir yerden başlamak ve aile danışmanlığı sertifikası online almak için acele edin.  

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button