E-Devlette Sorgulanabilir Online Nefes Koçluğu Eğitimi

Koçluk eğitimleri hayatı farklı yönden yakalamak ve farkındalık için gereklidir. Profesyonel nefes koçluğu yapacaklar e devlette sorgulanabilir online nefes koçluğu eğitimi alabilir. Nefes koçu, hayatta yaşadığınız her anı anlamlı kılmanızı sağlayacak danışmanlık hizmetlerindendir.

İnsan, nefes ile var olur. Bu varlığı en iyi şekilde devam ettirmek ve sağlıklı olmak için nefes koçluğu gereklidir. Doğru nefes nasıl alınır ve nefes teknikleri ne işe yarar gibi soruların da cevabını bulursunuz. Eğitim merkezleri farklı alanlarda sertifika eğitimleri verir. Bu eğitimler içinden mesleğinize en uygununu seçebilirsiniz. Mesleki sertifikalar olarak da bilinen e devlette sorgulanabilir online nefes koçluğu eğitimi alabilirsiniz.

Doğru nefes teknikleri ile kendinize, çevrenizdekilere ruhsal ve fiziksel fayda sağlayabilirsiniz. Nefes alıp verme teknikleri ile;

 • Ağrılarınızı azaltabilirsiniz.
 • Zihinsel arınma sağlayabilirsiniz.
 • Bilinçaltı çalışmalarında kullanabilirsiniz.
 • Ses tellerinizi açabilirsiniz.
 • Motivasyonunuzu artırabilirsiniz.
 • Stres yönetimi
 • Öfke kontrolü
 • Kaygı yönetimi
 • Diyafram egzersizleri ile sesinizi eğitebilirsiniz.

E devlette sorgulanabilir online nefes koçluğu eğitimi, bireysel danışmanlık verdiğinizde de avantajlıdır. Eğitim kalitesi ne kadar iyiyse vereceğiniz danışmanlıklarda da başarılı olma şansınız yüksektir. Bireysel koçluk hizmetlerinde danışanlar, aldıkları danışmanlık kalitesine göre değerlendirme yapar. Yapılan değerlendirme sonucu ne kadar iyiyse koçluk hizmetleri alan sayısı da artacaktır.

Koçluk hizmetleri, sertifika programı eğitimleri sonucunda verilir. Dolayısı ile de e devlette sorgulanabilir online nefes koçluğu eğitimi alıp danışmanlık için başvuranlara gösterebilirsiniz. Anne adayları doğum yapmadan önce nefes koçluğu hizmeti alarak kendilerini doğuma hazırlayabilir. Böylece daha sağlıklı çocuk dünyaya getirebileceklerdir. Doğum esnasında yaşanacak komplikasyonları da en aza indirir. Sancıları olan anne adayları doğru nefes egzersizleri ile ağrılarını da hafifletebileceklerdir. Sınava hazırlanan ya da kaygı sorunu yaşayan kişiler nefes koçundan destek almalıdır. Profesyonel nefes koçluğu yapan kişiler danışanlarının hayatını değiştirecek kazanımlar elde eder.

Nefes alma teknikleri bilmek ve doğru kullanımı hayatı her yönü ile güzelleştirir. Dolayısı ile de bazı meslekler nefes koçluğu hizmeti ile danışanların yaşamlarına da dokunacaktır.

 • Nefes koçluğu yapacak olanlar
 • Akıl ve ruh sağlığı uzmanları
 • Doktorlar
 • Öğretmenler
 • Aile danışmanı
 • Nefes koçluğu eğitimi almak isteyenler    

E devletten sorgulanabilir online nefes koçluğu eğitimi, danışmanlık hizmetleri verenler için bulunmaz fırsattır. Çok sayıda eğitim kurumu nefes koçluğu eğitimi verir. Ancak bazıları bu eğitimi verirken daha profesyoneldir. Eğitim içerikleri ve müfredat, üst düzey olup üniversiteler ile yarışır. Eğitim seviyesinin üniversite ile yarışması ve programın üniversitelerden yardım alınarak hazırlanması da avantaj sağlar. 80 saatlik nefes koçluğu eğitimi almak isteyenler İstanbul Eğitim Sertifika farkını değerlendirebilir.

İstanbul Eğitim Sertifika’dan uzaktan eğitim bile alsanız derslerin niteliğinde sorun yaşamazsınız. Uygulama eğitimleri, süpervizyon eğitimleri ve teorilerle birlikte eğitim içeriği hazırlanır. Videolar ve içerikler herkesin anlayacağı seviyededir. Sertifika sınavına online girerek tüm eğitimleri uzaktan alabilirsiniz. Üniversite onaylı nefes koçluğu eğitimi sertifikası, serbest çalışmak isteyenler için de kolaylık sağlar. Yoga eğitmenleri, pilates eğitmenleri ve spor eğitmenleri e devlette sorgulanabilir online nefes koçluğu eğitimi alabilir. Bu eğitimler ile faaliyet gösterilen alanda daha fazla başarı sağlanacaktır. Bu alanlarda eğitim verirken nefes koçu olarak da destek sağlayabilirsiniz. Böylece doğru nefes alma, egzersizler boyunca sağlanabilir.

Zaman zaman beyni boşaltmak çok da kolay olmaz. Kendi kendinize çözüm yolları bulmak istiyorsanız da e devlette sorgulanabilir online nefes koçluğu eğitimi alın.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button