Masal Terapisi Sertifika Programı | İstanbul Eğitim Sertifika

Masal Terapisi Sertifika Programı

Masal terapisi, sorunlara farklı boyuttan bakabilmenizi sağlayacak temel disiplinlerden biridir. Çocukların masallara olan düşkünlüğü kendi hayal dünyasında diledikleri gibi gezebilme yeteneği kazandırmasından gelir. Onları gerçekliğe adapte etmek ve bazı erdemleri öğretmek için masallar kullanılır. Çocukların gerçekliği algılama biçimi farklı olduğundan masal terapisi sertifika programı çocukları ve yetişkinleri buluşturur.

Masal terapisi sertifika programı iyi bir şekilde hazırlandığında etkisi oldukça büyüktür. Terapilerde alternatif üretmek ve çözüm süresini kısaltmak için masal terapisi eğitimi alınır. Akıl ve ruh sağlığı uzmanlarının yanı sıra eğitimciler tarafından da büyük fayda sağlar. Masal terapisi oyun terapisi ile birlikte çözümsüz olacağı düşünülen konularda da etkilidir. Oyun terapisi ve masal terapisi bazı vakalarda birlikte kullanılır. Bu sayede çocukların korktuğu ve çekindiği konularda düşündüklerini, yaşadıklarını söylemesi de kolaylaşır.

Masal terapisi sertifika programı içeriğinde akademik seviyede eğitimler tercih edilmiştir. Masal anlatım teknikleri, masalın terapideki rolü gibi birçok konu hakkında içerikler hazırlanmıştır. Okul öncesi dönemde masal ve ilkokul döneminde masal anlatım teknikleri farklıdır. Yaş aralığına göre anlatım tekniklerinin benimsenmesi masal terapisinde başarıyı artırır. O nedenle de masal terapisi eğitimi belli yaş gruplarına özgü şekilde anlatılır.  

Masal terapisi sertifika programı için en can alıcı nokta vaka örnekleridir. İstanbul Kariyer Polikliniği süpervizyon, uygulama eğitimlerine ek olarak vaka değerlendirmesi de yapar. Masal terapisinin bilişsel davranışçı terapi ile birlikte ele alındığı içerikler eğitmenlerce anlatılır. Projektif testler ışığında da masal terapisi çalışmaları da derslerde işlenir. Çözüm odaklı terapi ile birlikte konu ele alındığında bazı vakalarda başarı oranı artmıştır. Dolayısı ile de İstanbul Kariyer Polikliniği eğitimde kaliteyi sağlamak amacı ile bu konuya da ayrıca değinir.

Masal terapisi sertifika programı online şekilde alınabilir. Örgün eğitimden farkı olmayıp sertifika da oldukça kalitelidir. Masal terapisi sertifika programı sonunda devlet üniversitesi onaylı belge de verilir. Masal terapisi sertifikası devlet üniversitesi tarafından kurs bitiminde gönderilir. Okullarda, eğitim kurumlarında ve çeşitli alanlarda kullanabileceğiniz belgedir. Masal terapisi eğitimi sertifikası aynı zamanda uluslararası alanda da geçerlidir. Kariyerinize yurt dışında devam edecekseniz alabileceğiniz en iyi masal terapisi sertifika programı olarak bilinir. E-devlet görünürlüğü olan sertifikanızı CV’nize ekleyip niteliklerinizi gösterebilirsiniz.    

Masal Terapisi Ne Kadar Sürer?

Masal terapisi sertifika programı eğitim merkezlerinin açtığı kurslara göre verilir. Kurstan alacağınız ders sayısı da masal terapisi ne kadar sürer sorusunun cevabında etkilidir. İyi bir eğitim almak için içeriklerin yoğun olması başarınızı katlar. İstanbul Kariyer Polikliniği bu amaçla 1 aylık eğitim süresi boyunca ders verir.

Canlı ders, süpervizyon ve uygulama dersleri her ortamdan erişilebilir şekildedir. Masal terapisi ne kadar sürer araştırması yapmak yerine sertifikanın niteliğini önemseyin. Akademik düzeyde hazırlanan eğitimler belli bir sistem dahilinde işlenir. 1 aylık süre içinde masal terapisi nedir konusundan başlanır. Sonrasında ise masal terapisi ne kadar sürer ise o doğrultuda ders işlenir. Eğitimlerde bilişsel davranışçı terapi ve çözüm odaklı terapi bilgileri de pekiştirilir. Masal terapisi ile bu disiplinlerin ilişkisi sorgulanır. Masal terapisi eğitimi kimler alabilir araştırmasına girebilirsiniz.

 • Psikolog
 • Pedagog
 • Psikiyatr
 • Aile danışmanı
 • PDR
 • Sosyal hizmet uzmanı
 • Özel eğitim öğretmeni
 • Eğitim fakültesi mezunu
 • Sınıf öğretmeni
 • Okul öncesi öğretmeni
 • Anaokulu öğretmeni

Masal terapisi sertifika programına kayıt yaptırmak için düşünmeyin. Alacağınız eğitimlerin size kazandıracağı, danışanlara uygulayacağınız seanstaki başarı ile ölçülemez.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button