BDT Sertifika Programı | İstanbul Eğitim Sertifika

BDT Sertifika Programı

BDT sertifika programı nevrotik rahatsızlıkların tedavisinde çok iyi birer araçtır. Davranışsal bozuklukların birçok sebebi olabilir. Travmalar, olumsuz düşünce, tecrübe edilen kötü olaylar vb. psikolojik rahatsızlıkların tetikleyicisidir. BDT sertifika programı bu tetikleyiciler ile nasıl başa çıkılması gerektiğinden bahseder. Düşünce şekli ve davranışlar bilinçaltına da farklı kodlar gönderir. Zamanla bu kodlar içinden çıkılması zor bir hal alarak davranışlara yansır. BDT sertifika programı birçok ruhsal sorunun en iyi şekilde incelenmesi için yol gösterir.

 • Anksiyete
 • Sosyal kaygı bozukluğu
 • Yeme bozuklukları
 • Travma sonrası görülen duygudurum bozukluğu
 • Cinsel kimlik bunalımı
 • Fobiler
 • Şizofreni
 • Obsesif kompulsif bozukluk
 • Cinsel işlev bozukluğu
 • Öfke sorunu
 • Sinir krizi ve ağır depresyon
 • Panik atak
 • Stres bozukluğu
 • Bağımlılık

BDT sertifika programı bu sayılanlar ve dışındakiler hakkında oldukça yol gösterici teknikler öğretir. Bu da akıl ve ruh sağlığı uzmanının sorunu farklı açıdan ele almasını sağlar. Yaşanılan sorunlara en iyi şekilde çözüm bulmak için düşünce ve davranışları değiştirmek gerekir. bilişsel davranışçı terapide ise neden ve sonuç ilişkisi yeni şema üzerine kurgulanır. Bu da kişinin eskisinden çok daha rahat hareket edebilmesini sağlar.

BDT sertifika programı nevrotik rahatsızlıklarda en iyi şekilde gelişme kaydedilmesini sağlar. Psikologun çocukluktan bu yana sorunun nasıl ve ne şekilde geliştiğini anlamasını sağlar. BDT sertifika programı alınarak bireye yardımcı olmak evlilik ve ebeveynlik gibi durumlarda yanlış davranışlarda bulunmasını önler. Evlilik terapisi ve ilişki terapisi BDT temelli bazı yaklaşımlarla da incelenir. Bilişsel davranışçı terapi sertifika programı ruh sağlığı uzmanının çözüm süresini de kısaltır. Aşamalı olarak danışanın normale dönmesini sağlayan etkili psikoterapi teknikleri olarak da bilinir. İstanbul Kariyer Polikliniği BDT sertifika programı alacakların en çok tercih ettiği kurumdur. BDT eğitimi online olarak verilir ve sertifika sınavı da online şekilde yapılır. İş temposunda eğitiminize zaman ayırmanız kolay olup derslere katılmak için telefonunuzu kullanabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamın önemi olmadığından iş yerinde moladayken bile BDT sertifika programı satın alıp derslere başlayabilirsiniz. BDT sertifika programı en çok talep edilen online eğitimler içindedir. Dolayısı ile de kayıt yaptırmakta geç kalmamanız yararınıza olacaktır. Aile danışma merkezlerinde aile terapisi, ilişki terapisi ve evlilik terapisi için başvuran sayısı fazla olduğundan danışan sayınızı da etkiler. Çünkü bu terapilerde en çok kullanılan psikoterapi teknikleri arasında bilişsel davranışçı terapi de vardır.  

Bilişsel Davranışçı Terapi Nedir?

Bilişsel davranışçı terapi nedir diye merak edenler sorun odaklı psikoterapi yaklaşım türü olduğunu bilmelidir. Bireyin düşünce yapısı, algısı ve duygusal tepkileri onun dünyayı nasıl anladığını ortaya koyar. İnsan, anladığı ve algıladığı şekilde yaşar. Bilişsel davranışçı terapi de yanlış algı ve düşüncelerden kişiyi kurtarmak için vardır.

Olumsuz duygular ve travmatik düşünceleri olumluya çevirmek çok da kolay değildir. Terapistin ve danışanın birlikte çaba göstermesi gereken süreçtir. Olumsuz duygu ve düşünceler üzerinden çalışma yapılarak davranış bozuklukları tedavi edilir. Bilişsel davranışçı terapi nedir konusu kadar hangi hastalıklarda kullanıldığı da önemlidir. Bu sayede aldığınız eğitimin etki alanını da genişletebilirsiniz. İstanbul Kariyer Polikliniği BDT sertifika programı ile ruh sağlığı uzmanlarının başarısını katlamasını sağlar. Kariyerinde yükselme ve başarı düşünenler devlet üniversitesi onaylı BDT eğitimi sertifikası veren bu kursu almalıdır. Soruna yaklaşım dışında danışanı anlamak için de etkili eğitimdir. Danışan ile ilk görüşmeden itibaren nelerin konuşulacağı ve terapinin ne şekilde ilerlemesi gerektiği anlatılır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button