Egzersiz ve Spor Psikolojisi Eğitimi | İstanbul Eğitim Sertifika

Egzersiz ve Spor Psikolojisi Eğitimi

Egzersiz Psikolojisi Nedir?

Egzersiz ve spor psikolojisi sporcuların ilgilendikleri spor alanları sonucunda ortaya çıkan düşünce yapılarını ve davranışları inceleyen bilim dalıdır. Sporcuların yapacakları fiziksel egzersizlerin yanında zihinsel egzersizlerin nasıl olacağını ortaya koyarak geliştirilmiş tekniklerin uygulanmasını kapsayan bit eğitimdir. Egzersiz ve spor psikolojisi sertifikalı eğitiminin amacı sporcuların yeteneklerini üst seviyeye çıkararak, psikolojik gelişimlerine katkı sağlamaktır.

Eğitimi psikoloji alanında spor ve sosyal bilimler alanında eğitim görmüş kişiler alabileceği gibi bu alanda kendisini geliştirmek isteyen her birey alabilmektedir. Eğitim içeriğinde motivasyonel görüşme tekniklerinden, sporcu farkındalık, kendini kabul etme ve dikkat/konsantrasyon yönetimine kadar pek çok konu bulunmaktadır. Eğitim özgüven gelişimine, stres, zaman ve öfke yönetimine, bireysel ve takımsal becerileri geliştirmeye katkı sağlayacaktır.

Egzersiz ve spor psikolojisi sertifikalı eğitim programına katılan kişiler, özel okullarda, spor ve fitness salonlarında, diyet ve koçluk merkezlerinde, sağlıklı yaşam ile ilgili faaliyet gösteren kurumlarda hizmet verebilirler.

Egzersiz ve Spor Psikolojisi Sertifika eğitimini asekron sistem üzerinden 7/24 istediğiniz zaman ve yerde izleyebilirsiniz.

İstanbul Eğitim Sertifika olarak; Spor Psikolojisi Eğitimi 2020, Spor Psikolojisi Sertifika Programı, Spor psikolojisi uygulamaları, Spor Psikolojisi Sertifika Programı Ankara, Spor Psikolojisi Yüksek Lisans, Spor psikolojisi konuları, Spor Psikoloğu Ankara, Spor ve egzersiz psikolojisi konusunda araştırma yapanlara tavsiyemiz bizimle görüşüp bilgi almadan karar vermeyin.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button