Online Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Nasıl Alınır? | İstanbul Eğitim Sertifika

Online Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Nasıl Alınır?

Bilişsel davranışçı terapi eğitimi, psikoterapi yöntemi BDT’nin uygulanması için alınır. Teşhis süresini kısaltmasından ötürü çok sık kullanılır. Bilişsel davranışçı terapi, çocuklarda ve ergenlerde görülen ruhsal sorunları kısa sürede tedavi eder. Psikoterapi yöntemleri arasında en sık kullanılanlardan biridir. Başarı oranı yüksek olup terapilerde sorunun kısa sürede sonuçlanmasını sağlar. Dolayısı ile de en iyi bilişsel davranışçı terapi eğitimi almak gerekir. Online bilişsel davranışçı terapi eğitimi nasıl alınır bilirseniz başarılı olabilirsiniz. Bu eğitimi aldığınızda her yaştan danışanlarınızda kullanırsınız.

Bilişsel davranışçı terapi eğitimi akıl ve ruh sağlığı sorunlarında çözüm odaklı hareket edilmesini sağlar. Sorunun neden kaynaklandığını ve süreç yönetiminin nasıl olması gerektiğini öğretir. Yetişkin, çocuk ve ergenlerde kullanılan psikoterapi yöntemi olduğundan her psikolog tarafından alınmalıdır. Bilişsel davranışçı terapide olayın nedeni ve sonucu arasında bağlantı aranır. Bireylerin yanlış düşüncesini doğru düşünceye çevirerek sorunlara çözüm bulunur. Doğru düşünce tarzı oturtularak ruhsal sorunların ortadan kaldırılması amaçlanır. Bu sayede düşünce sonucunda yapılan yanlış davranışlar da tekrarlanmaz. Davranışları değiştirmek, ruh sağlığınızı da etkiler. Bireyler kendini ne kadar sıkışmış hissederse yanlış düşüncelere ve davranışlara yönelmesi mümkündür. Ruhsal sorunlar ve depresif duygular yanlışların çoğalmasına neden olacaktır. Sağlıklı ruh hali ile hayatta başarılı olmak da kolay olacaktır. Online bilişsel davranışçı terapi eğitimi nasıl alınır araştırarak ruhsal sorunlara çözüm bulunmak için eğitim alın. Bilişsel davranışçı terapi eğitimi ile ruhsal sağlık sorunlarına çözüm bulmak mümkündür.

 • Yeme bozuklukları
 • Anksiyete
 • Obsesif kompulsif bozukluk
 • Panik atak
 • Çoklu kişilik bozukluğu
 • Duygudurum bozukluğu
 • Kaygı bozukluğu ve panik atak
 • Şizofreni
 • Travma sonrası davranış bozukluğu
 • Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu
 • Cinsel sorunlar

Akıl ve ruh sağlığı sorunlarının yol açtığı bu problemler BDT ile tedavi edilmediği sürece kalıcı ruhsal sorunlara neden olabilir. Uzaktan eğitim ile bilişsel davranışçı terapi eğitimi alarak en iyi psikolog ve en iyi pedagog olmanız kolaylaşır. Sadece telkin ve konuşma ile terapi uygulamak sizi zorlar. Bilişsel davranışçı terapi eğitimi İstanbul Eğitim Sertifika’dan alınabilir. Bu sayede online bilişsel davranışçı terapi eğitimi nasıl alınır telaşına girmeniz gerekmez. Bu alanda alabileceğiniz en iyi eğitimlerden biridir. Davranışların düşünceler sayesinde değiştirileceği bu terapi yöntemi ile kariyerinizde yükselirsiniz.

İstanbul Eğitim Sertifika uzaktan eğitim programları arayanların başvurduğu ilk adreslerden biridir. Online bilişsel davranışçı terapi eğitimi nasıl alınır diye merak edenlerin tercih ettiği bu kurumdaki eğitimler nitelik açısından iyidir. 220 saat bilişsel davranışçı terapi eğitimi alarak çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite sorunlarının etkisini de azaltabilirsiniz. Uzaktan eğitim bilişsel davranışçı terapi eğitimi programı sonunda yöntemi terapilerinizde uygularsınız. E devlet görünürlüğü olan sertifikalar arasındadır. Uluslararası geçerliliği olan sertifikalardan olması tercih edilmesinin sebeplerindendir.

Online bilişsel davranışçı terapi eğitimi nasıl alınır konusunda çekinceleriniz bulunuyorsa profesyonel destek alın. Uzaktan eğitim ile canlı derslere bağlanmak oldukça kolaydır. Size verilen şifre ile sisteminize giriş yaparsınız. Giremediğiniz dersleri sonradan dinleyip online sınava girersiniz. Eğitim içerikleri diğer kurumlardan daha iyi olup ders kalitesi de tartışılmazdır. Bilişsel davranışçı terapi eğitimi sayesinde akıl ve ruh sağlığı uzmanları danışmanlıklarında başarıyı daha kısa sürede yakalar. Online bilişsel davranışçı terapi eğitimi sizi her yönü ile geliştirecek eğitimlerden olup hitap ettiğiniz kitleyi de artıracaktır. Bilişsel davranışçı terapi eğitimi ve psikoloji eğitimleri için bir an önce iletişime geçin.   

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button