Aile Danışmanlığı Eğitimi | İstanbul Eğitim Sertifika

Aile Danışmanlığı Eğitimi

Aile Danışmanlığı Nedir?

Aile toplum en temel yapı birimidir. Ailede ortaya çıkan bir problem tüm toplumu etkiler. Aile danışmanlığı aile içindeki bireylerin birbirleri ile iletişimlerini geliştirme, sorun çözme yetkinliğini arttırma, empati yapma gibi pek çok noktada çözüm sunar. Aile fertlerinin sorunları tüm aileyi etkilediği gibi çözümde de tüm aile fertleri belirleyici rol oynamaktadır. Birbirlerini anlama becerileri geliştiğinde sorunlar çözüme daha kolay ulaşacaktır.

Aile danışmanlığı sertifikalı eğitimi alan katılımcılar “Aile Danışmanı” ünvanını alarak ailelere, bireylere hizmet vermeye başlayabilecekler. Boşanma, aldatma, kişisel problemler, çocuk problemleri gibi pek çok noktada danışmanlık yapabileceklerdir.

Aile Danışmanlığı Sertifika Programı 4 Eylül 2012 sayılı resmi gazetede 28401 sayılı yönetmeliğe uygun olarak hazırlanmış ve tüm kurumlarda geçerli bir programdır. Aile içinde yaşanan sorunları çözmek, iletişimi geliştirmek, aile bağlarını güçlendirmek ,aile üyelerinin birbirlerine karşı daha anlayışlı ve duyarlı olmasını sağlamak amaçlanmaktadır. Eğitim içeriğinde teorik ve teknik bilgilerin yanında danışmanlık süreç yönetimi de anlatılmaktadır.

Aile Danışmanlığı Sertifika Programına 7 meslek grubu katılabilmektedir. Bunlar;

Psikologlar

Psikolojik Danışmanlar

Sosyologlar

Sosyal Hizmet Uzmanları

Doktorlar

Çocuk Gelişim Uzmanları

Hemşireler

Bu meslek gruplarından en az dört yıllık lisans mezunu olmak gerekmektedir.

Aile Danışmanlığı Sertifikalı Eğitimi’ni alan bireyler belediyelerin aile danışma merkezlerinde, sivil toplum kuruluşlarında, resmi ve özel kurumlarda, psikolojik danışmanlık merkezlerinde, özel hastanelerde, aile danışmanlık merkezlerinde çalışabilirler. Eğer isterlerse yönetmeliğe uygun bir şekilde kendi aile danışmanlık merkezlerini de açabilirler.

Aile Danışmanlığı Sertifikalı Eğitim programı online sistem üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile istenilen zaman diliminde ve her türlü elektronik cihaz ile giriş yapılabilecek bir sistem özelliğine sahiptir.

İstanbul Eğitim Sertifika olarak uzaktan online eğitimle %100 öğrenme garantili, devlet üniversitesi onaylı, meb de geçerli, aile danışmanlığı eğitimi online, Aile Danışmanlığı Sertifikası veren Üniversiteler, Aile Danışmanlığı Sertifikası veren Üniversiteler 2020, Aile Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır, Aile Danışmanlığı sertifikası veren üniversiteler Ankara 2020, Aile danışmanlığı sertifikasını Kimler alabilir, Aile Danışmanlığı sertifikası Uzaktan Eğitim, Aile Danışmanlığı sınav soruları, Aile Danışmanlığı Sertifikası İzmir için lütfen bizi arayınız.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button