Eczacı Kalfası Yetiştirme Kursu

Eczacılık mesleği yapanların en çok ihtiyaç duyduğu personele eczacı kalfası denir. Eczacı kalfası eczane içerisinde gerekli her türlü işlemi yapan kişidir. Eczacı kalfasının eczane içindeki işlemleri doğru olarak yapabilmesi için eğitim alması gerekir. Uzun yıllar çırak olarak eczacı yanında çalışmak yerine eczacı kalfası kursu ile alıp iş başvurusu yapılabilir. Aktif çalışanlar veya küçük yaşta eczacı yanında çalışmak isteyenler eczacı kalfası yetiştirme kursu düşünebilir.

Eczacı kalfası yetiştirme kursu, eczacıların nitelikli eleman ihtiyacını en iyi şekilde karşılar. Eczacı kalfası, eğitimle eczacı dışında yapılabilecekleri öğrenir. Böylece çalışmaya başladığında bilgili ve donanımlı olacaktır. Eczacı kalfası yetiştirme kursu aldığınızda şu konularda eğitim alırsınız;

 • İlaçları sürekli kontrol edip son kullanma tarihlerine bakmak
 • Biten ilaçları tespit edip sipariş vermek
 • Eczacının yapacağı karışım ve bitkisel ilaçlarda yardımcı olmak
 • İlaç stoklarını saymak
 • Eczanede eczacının yapması zorunlu olmayan birçok işi yapmak
 • İlaçlar karşılığında para tahsil etmek
 • Reçetelerde yazan ilaçları verirken nasıl ve ne şekilde kullanılacağını yazmak, tembihlemek
 • Tansiyon ölçmek
 • Temel seviyede müdahale edecek şekilde ilk yardım bilgisi almak
 • Eczaneyi sterilize etmek ve hijyenini sağlamak
 • Nöbetçi eczane olunduğunda nelere dikkat edileceğini bilmek
 • Fatura düzenlemek

Eczacı kalfası yetiştirme kursu alanların eczanede iş bulması çok daha kolaydır. İstanbul Eğitim Sertifika, eczacı kalfası yetiştirme kursu alarak iş sahibi olmanıza yardım eder. Eczacı kalfası yetiştirme sertifikası çalışabileceğiniz yeni alanlar keşfetmenizi sağlar.  

Eczacı Kalfası Yetiştirme Sertifikası Nereden Alınır?

İstanbul Eğitim Sertifika, üniversite ile ortak çalışma yürüttüğünden buradan alacağınız eczacı kalfası sertifikası kullanılır. Devlet üniversitesi onaylı eczacı kalfası sertifikası alırsanız yurt dışında da aynı özellikteki işte çalışabilirsiniz.   Eczacı kalfası statüsünde neresi olacaksa orada rahatça çalışırsınız. Devlet üniversitesi onaylı sertifika programları arasında olup 14 yaşını bitirmeniz kurs almanız için yeterlidir. Okur yazar olanlar İstanbul Kariyer Polikliniği ile görüşüp eczacı kalfası yetiştirme sertifikası alabilir.

Eczacı kalfası yetiştirme sertifikası nereden alınır araştırmasına girmeden İstanbul Eğitim Sertifika ile görüşün. Eczacı kalfası yetiştirme kursu verirken aynı zamanda geniş kapsamlı kullanılacak sertifika da alırsınız. Devlet üniversitesi ile birlikte hareket eden bu kursta başka eğitimler de vardır. akademisyenlerce oluşturulan programlar size çok daha iyi kariyer planlaması vaat eder. Her biri sizi mesleki anlamda geliştirecek eğitimlerden oluşur. Eczacı kalfası yetiştirme sertifikası almayı düşünüyorsanız ömür boyu geçerli sertifika veren bu kurumu tercih edin. Bir kere eğitim aldığınızda artık tekrardan sertifika için başvurmanız gerekmez. E- devlet görünürlüğüne sahip sertifika da almış olursunuz. İlaçlar hakkında çalışırken daha detaylı bilginiz olur. En fazla ders alabileceğiniz ve sertifikanızın değerli olduğu programlardan biridir. İşi bilmeyen ve yoğunlukla başa çıkamayacak kişiler işe alınmaz. Onun yerine eczacı kalfası yetiştirme kursu almış kişiler tercih edilir. Kontenjanlar dolmadan eczacı kalfası yetiştirme kursu alabilirsiniz.

Eczacı kalfası yetiştirme kursu size tecrübe katar. Mesleğinizi en iyi şekilde yapabilmek ve yüksek maaş almak için eczacı kalfası yetiştirme kursu yeterli olacaktır. Eczacı size eğitim vermekle vakit kaybetmez. Siz işinizi profesyonel olarak yapıp eczacı kalfası olursunuz. Nöbetçi olunan günlerde de yüksek performans gösterirsiniz. İlaçlar bitmeden stokları güncelleyip olası siparişlerden önce ilacı temin edersiniz. En baştan başlamak yerine deneyimli eczacı kalfası gibi çalışırsınız. Bu da kalabalık ve işlek eczanelerde müşteri kaçırmamanızı sağlar. Eczacı olmadığı zamanlarda bile gerekli işlemleri yaparsınız.  

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button