480 Saatlik Aile Danışmanlığı Eğitimi | İstanbul Eğitim Sertifika

480 Saatlik Aile Danışmanlığı Eğitimi

Ailenin korunması ve sorunların kısa zamanda çözüme kavuşturulması için aile danışmanlığı meslek olarak kabul edilmiştir. Tıp, psikoloji, PDR, sosyoloji, sosyal hizmet, hemşirelik ve çocuk gelişimi mezunları 450 saat aile danışmanlığı eğitimi alabilir. 450 saat eğitim içinde 300 saat teori, 30 saat süpervizyon ve 120 saat uygulama eğitimi zorunludur. Eğitimler sonunda aile danışmanlığı sertifikası aile danışmanı olmanız için yeterlidir.

Sorunlara kalıcı çözüm bulmak ve nitelikli aile danışmanı olmak için 480 saatlik aile danışmanlığı eğitimi alınabilir.  480 saatlik aile danışmanlığı eğitimi içerisinde ek 30 saatlik dersler de vardır. En iyi aile danışmanı olmanızı sağlayacak konulardan oluşur. Danışanlarınıza en iyi şekilde yardımcı olabilmek için alanınızda donanımlı olmalısınız. 480 saatlik aile danışmanlığı eğitimi de bu amaçla verilir. Birçok sertifika programı ile karşılaştırdığınızda en yüksek 465 saatlik eğitim verilir. İstanbul Kariyer Polikliniği ise 480 saatlik aile danışmanlığı eğitimi ile uygun fiyatlı eğitimler sunar.

Aile danışmanlığı sertifikası ile aile danışma merkezi açmak ve aile danışmanı olarak çalışmak olasılıdır. Farklı sektörlerde çalışmanıza rağmen aile danışmanlığı eğitimi de alabilirsiniz. Aile danışmanlığı kuramları, psikoterapi yöntemleri ve öğrenci koçluğu eğitimleri alarak danışmanlık yaparsınız.

  • Aile içi sorunları, iletişim problemlerini çok yönlü incelemek
  • Sorunlarda aile içi odaklı yaklaşımı benimsemek
  • Ebeveynlerin çocuklarına nasıl davranması gerektiğini öğretmek
  • Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı yapmak
  • Çocukların ruhsal sorunları ve problemleri ile başa çıkmak
  • Objektif testler, resim analizi gibi testleri ve yöntemleri uygulamak  
  • Çift terapisi ve ilişki terapisi uygulamak
  • Eşlerin anlaşamadığı konularda anlaşma sağlamak
  • Cinsel terapi desteği sunmak
  • İlişkilerde ve evliliklerde görülmesi mümkün olan her türlü problemi çözmek

  480 saatlik aile danışmanlığı eğitimi kazanımı sadece bunlar değildir. Yeni başlangıçlar yapmak ve iş alanınızı genişletmek için de kaçırmamanız gereken eğitimlerdir.

En İyi Aile Danışmanlığı Eğitimi Nereden Alınır?

Aile danışmanlığı eğitimi alırken başarılı olmak için en iyi kurs merkezlerini seçmelisiniz. Çalıştığınız sektör hangisi olursa olsun öncelikli amaç sağlam ve kaliteli bilgiler olmalıdır. Eğitim kalitesi arttıkça danışmanlık ve diğer hizmetler verilirken başarı da artar. O sebeple de en iyi aile danışmanlığı eğitimi nereden alınır araştırması mutlaka yapılmalıdır.

En iyi aile danışmanlığı eğitimi nereden alınır ise o yer ile görüşmek faydalı olacaktır. İstanbul Kariyer Polikliniği en iyi aile danışmanlığı eğitimi alıp avantajını ömür boyu göreceğiniz kurslar açar. Sertifika kalitesinden eğitime, çalışma alanı genişliğinden deneyime kadar size yardımcı olur.

480 saatlik aile danışmanlığı eğitimi içerisinde eğitim danışmanlığı ve öğrenci koçluğu eğitimleri de vardır. Böylece aile danışmanlığı sertifikası size eğitim danışmanlığı yapma fırsatı da sunar. Devlet üniversitesi onaylı aile danışmanlığı sertifikası iş başvurusunda kullanımı en kolay sertifikalardandır. YÖK denkliği olan ve uluslararası akreditasyonlu sertifika programları olarak da bilinir. Yurt dışında Türkiye’den aldığınız eğitimi kabul edecek çok sayıda ülke vardır. Akademik eğitimler olması, sorunlara profesyonel şekilde yaklaşmanızı sağlar.

480 saatlik aile danışmanlığı eğitimi, akademisyenlerce oluşturulduğundan birçok yönden şanslısınızdır. Üniversite doğrudan eğitim alma şansınız olmasa da İstanbul Kariyer Polikliniği ile devlet üniversitesi onaylı sertifika alırsınız. Devlet üniversitesi onaylı aile danışmanlığı sertifikası olması yanında e-devlet görünürlüğü de vardır. Sisteme girildiğinde bile aile danışmanlığı sertifikası görülür. Kaliteyi ucuza almak için 480 saatlik aile danışmanlığı eğitimi seçilebilir. Çok talep edilen eğitimler olması ile beraber başarınızı katlayacak kurslar arasındadır.      

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button