Aile Danışmanı Vaka Örnekleri | İstanbul Eğitim Sertifika

Aile Danışmanı Vaka Örnekleri

Aile danışmanlığı eğitimi alınırken yasal olarak belirlenen çerçevede eğitim görmelisiniz. 450 saatlik eğitimleri belirtildiği gibi almadığınız sürece aile danışmanı olarak çalışamazsınız. Yönetmelikte üzerinde durulan konulardan biri de eğitimin sadece teori aşamasında kalmamasıdır. Yeterlilik ve yetkinlik amacı ile aile danışma vaka örnekleri incelenmelidir. Aile danışmanlığı eğitimi belirlenen şekilde alınırsa resmi olarak kullanılması da mümkündür.

Aile danışmanlığı eğitimi boyunca aile danışmanı vaka örnekleri de gösterilir. Uygulama ve süpervizyon eğitimlerinde vaka örnekleri üzerinden dersler anlatılır. Aile danışmanı vaka örnekleri incelendiğinde evlilik terapisi ve ilişki terapisi çalışmaları yapıldığı görülür. İlişki dinamiğindeki sorunlar belirlenip çözüm aranmadığı sürece ilişkide huzursuzluk ve anlaşmazlık kaçınılmazdır. Sadece teori eğitimleri ile aile danışmanı olmak mümkün değildir. Hiçbir şekilde terapi ve seans deneyimi yaşamamış aile danışmanı, terapi esnasında nereden başlayacağını bilemez. Yetişkinlere ve çocuklara nasıl yardımcı olacağını öğrenmesi için öncelikli olarak gözlem yapması gerekecektir.

Aile danışmanı vaka örnekleri olaylara ve ihtiyaçlara göre çözümlenir. Aile içi sorunlar çocuklarla ilgili ise grup terapisi şeklinde da vaka incelemesi yapılır. Çocuklar ve yetişkinler için uygulama örnekleri ve proje çalışmaları eğitimin niteliğini artırır. 300 saat teori eğitimlerine ek olarak en az 150 saat uygulama ve süpervizyon eğitimleri verilmesi zorunluluğu da bu yüzdendir.

Aile danışma vaka örnekleri eğitimlerde ses kayıtları ya da terapi notları ile değerlendirilir. Aile danışmanı olacak kişiler sorunun derinine inerek araştırmayı bu sayede yapabilir. Sorun aile odaklı düşünüldüğünde çözümlenmesi çok daha kolaydır. Her sorunu ortaya çıkış hikayesinde değerlendirmek çözüm süresini de kısaltır. Aile danışmanı vaka örnekleri ise muhtemel karşılaşabileceğiniz konulardadır. Mesleğe başlarken başarısız olmamak ve kendinizi ifade edebilmek adına aile danışmanı vaka örnekleri yararlı olacaktır.

Aile Danışmanı Çalışma Alanları

Aile danışmanı yetiştirilmesi kolay gibi görünse de aslında zordur. Mesleki tecrübe kazanılması ve çalışmalarını profesyonel olarak yürütülmesi için iyi bir eğitim gerekir. Aile danışmanlığı eğitimi alırken aile danışmanı çalışma alanları hakkında da bilgilendirilirsiniz.

Aile danışmanı çalışma alanları lisans mezunlarının iş imkanlarını çoğaltır. Aile danışmanı çalışma alanları olarak;

  • Aile danışma merkezi
  • Danışmanlık merkezi
  • Psikolojik danışmanlık merkezi
  • Klinikler
  • Akıl ve ruh sağlığı desteği sunan bazı merkezler

Aile danışmanı çalışma alanları genişliği sizin kendinizi yetiştirmenizle de ilgilidir. Aile danışmanlığı eğitimleri yanında psikoterapi teknikleri hakkında da eğitim almak başarınızı katlar.

Aile danışmanlığı eğitimi alarak çocuklara ve yetişkinlere yardımcı olabilirsiniz. Psikoloji, PDR ve tıp gibi bölümlerden mezun kişiler mesleklerini geniş alanda yapmak için aile danışmanlığı eğitimi de alır. Bu eğitimin en iyi tarafı online olarak da işlenmesidir. Aile danışmanı çalışma alanlarında faaliyet göstermek için sertifika almanız yeterli olacaktır.

Aile danışmanlığı sertifika ücreti ve aile danışmanlığı eğitimi gibi sorularınız varsa İstanbul Kariyer Polikliniği her zaman yanınızdadır. Eğitime kayıt yaptırma zorunluluğunuz yoktur. Bilgi almak için de görüşebilirsiniz. Hayallerinizdeki işi yapmak veya yaşam kalitenizi yükseltmek için aile danışmanı olabilirsiniz.

Evlilik terapisi, çift terapisi, cinsel terapi, eğitim danışmanlığı ve öğrenci koçluğu, aile terapisi vb. çalışmaları da yapabilirsiniz. Aile danışmanı vaka örnekleri ile eğitim içeriğinde vardır. Örneklerden yola çıkarak hangi tip aile modeline nasıl terapi uygulayacağınızı da öğrenirsiniz. Akıl ve ruh sağlığı uzmanları aile danışma merkezi açmak için de eğitimleri ve sertifikayı kullanır. Hedeflediklerinize ulaşmak ve bulunduğunuz şartlardan daha iyisini yaşamak için İstanbul Kariyer Polikliniği ile görüşün.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button