Cinsel Terapi Eğitimi Nedir? | İstanbul Eğitim Sertifika

Cinsel Terapi Eğitimi Nedir?

Kadınlarda ve erkeklerde görülen cinsel işlev bozuklukları fiziksel değilse akıl ve ruh sağlığının konusudur. Cinsel terapi, çiftlerin sağlıklı cinsel birliktelik yaşaması ve kendi bedeninin farkına varması için uygulanır. Kadınlarda ve erkeklerde cinsellik olması gerektiği gibi yaşanmadığında psikolojik sorunları da beraberinde getirir. Özellikle aile içinde cinsel terapinin gücü çok daha fazladır.

Evlilik ya da ilişkide çiftlerin duygusal iletişimlerini bedensel iletişimle desteklemeleri gerekir. O nedenle de cinsel işlev bozukluklarının tedavi edilmesi gerekecektir. Cinsel terapi eğitimi nedir konusu tam da bu alanla ilgilenir. Cinsel terapi uygulanacak çiftlere nasıl daha iyi destek sağlayacağını öğretir.

Cinsel terapi doğru bir şekilde uygulandığında tedavi edici gücü vardır. bu zamanda cinsel terapi eğitimi nedir konusuna yönelmek yerinde olacaktır. Cinsel terapi yapılırken çiftlere tekli ya da ikili olarak seans uygulanır. Bu seanslarda sağlıklı ve mutlu cinselliğin yöntemleri anlatılır. Bunun dışında kadınlarda görülen cinsel sorunlar ve erkeklerde görülen cinsel sorunlar üzerinden çalışma yapılır. Kadınlarda çok sık rastlanan ilk gece korkusu ve vajinismus cinselliği baştan sona etkiler. Hatta bazen ilk gece korkusu vajinismusa bile neden olur. Cinsel ilişkiye giremiyorum şikayeti olanlar sağlık kuruluşlarına başvurduğunda sorunun fiziksel değil psikolojik kaynaklı olduğunu öğrenir. Bu nedenle cinsel terapist veya aile danışmanından destek alınması gerekir. Aksi halde tek bir cinsel sorun bile katlanarak artabilir. Tek bir sorunla yüzleşmek ve terapi desteği almak yetmeyeceğinden diğer sorunlar için de yardım almak gerekir.  

Kadın cinselliği kadar erkek cinselliğinde de sorun görülmesi doğaldır. Bu durumu daha da büyütüp içinden çıkılması zor bir duruma dönüştürmemek gerekir. Cinsel terapi eğitimi nedir ve nasıl öğrenilir araştırması yapanlar erkeklerde cinsel terapi ile sorunları çözümleyeceğini fark edebilir. Cinsel işlev bozukluğu, erken boşalma, geç boşalma, ilişkiye girememe gibi sorunlar erkek cinselliğinde sık görülür. Bazı erkeklerde bu sorunun biri ya da birkaçının görülmesi doğaldır. Cinsel terapi eğitimi nedir konusunda bilgili olan kurumlardan eğitim alıp kendinizi geliştirebilirsiniz. Her geçen gün artan cinsel terapi ihtiyacını karşılayacak ruh sağlığı uzmanı olabilirsiniz.   

Cinsel Terapi Eğitimi Ne İşe Yarar?

Cinsel terapi eğitimi nedir konusu kadar cinsel terapi eğitimi ne işe yarar hakkında da bilgi edinilmelidir. Çiftlerin çok iyi giden duygusal ilişkilerini sağlam temeller üzerine oturtmak için cinsel hayat da desteklenmelidir. İlişkide cinsellik her çift için aynı derecede önemli değildir. Eğer bir çift için cinsellik çok önemli ise ve düzenli cinsel yaşam yoksa zamanla sorunlar baş gösterir. Cinsel terapi eğitimi ortaya çıkacak sorunları en iyi şekilde kontrol altına almak içindir.  

Cinsel terapi eğitimi ne işe yarar araştırması cinsel terapi alacakların merak ettiği konular olarak da bilinir. Cinsel terapi eğitimi alacaklara cinsel terapi eğitiminin kazanımları şunlar olacaktır;

  • Kadınlarda görülen vajinismus, orgazm bozukluğu ve cinsel işlev bozuklukları tedavi edilir. İlk gece korkusu aşılabilir.
  • Erkeklerde görülen ruhsal sorun kaynaklı cinsel problemler tedavi edilir.
  • Aile içinde uzun süredir çıkmaza giren cinsel hayat düzeltilir.
  • İlişkide dinamikler doğru şekilde yakalanabilir.
  • Kadınlarda ve erkeklerde yaşanan cinsel sorunlar özgüven problemi oluşturduğundan bu konuya çözüm bulunur.

Cinsel terapi eğitimi sayesinde telkin ve konuşma ile bireylerin cinsel sorunları en iyi şekilde çözümlenecektir. Sadece bireysel olarak değil çiftler ile birlikte nasıl terapi yapılacağı da öğrenilir. İstanbul Kariyer Polikliniği cinsel terapi eğitimi içeriklerini en iyi alabileceğiniz kurs merkezinden biridir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button