En İyi BDT Eğitimi | İstanbul Eğitim Sertifika

En İyi BDT Eğitimi

Bilişsel davranışçı terapi, birçok psikolojik disiplinin yararlandığı tekniklerden biridir. Dolayısı ile bilişsel davranışçı terapi eğitimi sertifika programını hazırlayan çok sayıda kurum vardır. Ancak bunlar içinde en iyi BDT eğitimi vereni bulmak önemlidir. En iyi BDT eğitimi alındığında ödediğiniz ücrete değeceği gibi kariyerinizi de etkiler.

BDT eğitimi, bireylerin yanlış duygu ve düşüncelerini saptayarak var olan ruhsal problemlerini tedavi etmeyi amaçlar. İnsanoğlunun algı ve düşünceleri değiştikçe hayatını düzenleyebilir. O nedenle bilişsel davranışçı terapi ruh sağlığı uzmanlarınca sık kullanılır. Bireyin düşünceleri ile birlikte davranışlarını da değiştirmeyi amaç edinmiştir. En iyi BDT eğitimi bu aşamaları kolayca geçmenizi sağlayacaktır. Yaygın anksiyete bozukluğu ve obsesif kompulsif bozukluğu gibi ağır psikolojik hastalıklarda kullanılması başarı oranının yüksek olduğunu gösterir. En iyi BDT eğitimi aldığınızda şu ders içeriklerini öğrenirsiniz;

  1. Klinik görüşmede kullanılan teknikler ve vaka örnekleri
  2. Bilişsel davranışçı terapinin ne olduğu ve kuramın amacı
  3. Bilişsel kuramın ilkeleri
  4. Bilişsel teknikler ve davranışsal teknikler
  5. Yaygın görülen bazı psikolojik hastalıklarda BDT’nin nasıl kullanılacağı
  6. Özellikle OKB, depresyon, panik bozukluğu, anksiyete, özgül fobi, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu gibi hastalıklarda BDT’nin kullanımı

En iyi BDT eğitimi ders içerikleri ne kadar geniş ise terapilerde tedavi etme gücü de artar. Birkaç psikoterapi tekniği ile de birlikte kullanılır. Böylece etkisi daha çok ortaya çıktığı gibi diğer psikoterapi yöntemlerini destekler.

En iyi BDT eğitimi almak için sertifika programı iyi seçilmelidir. Çünkü sertifika programının kalitesi eğitim içeriklerine de yansır. Akademik ve uzmanlık seviyesinde en iyi BDT eğitimi İstanbul Kariyer Polikliniği’nden alınır. Devlet üniversitesi iş birliği çerçevesinde yapılan çalışmalar en iyi BDT eğitimi sertifikasına sahip olmanızı sağlar.      

BDT Eğitimi Nereden Alınmalı?

BDT eğitimi alacaksanız hangi kurs merkezini tercih edeceğiniz önemlidir. BDT eğitimi fiyatları, BDT sertifika ücreti ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olup değerlendirebilirsiniz. BDT eğitimi nereden alınmalı bilirseniz bütçenizi de korursunuz.

BDT eğitimi nereden alınmalı araştırmasında devlet üniversitesi onaylı sertifika veren kurumlara ağırlık verin. Devlet üniversitesi onaylı sertifika veren kurumlar ortak çalışma programı hazırlar. Bu programa göre eğitim seçmek sertifikanızın nitelikli olmasını da sağlar. Çok talep edilen eğitimler içinde en iyi BDT eğitimi İstanbul Kariyer Polikliniği gibi kurslardan alınabilir. Ders süresi fazla olup sertifikası da üniversite onaylıdır. Devlet üniversitesi onaylı bilişsel davranışçı terapi eğitimi sertifikası devlet üniversitesince verilir. Üniversite akademisyenleri eğitim içerikleri hazırlayıp bilişsel davranışçı terapinin kliniklerde ve hastanelerde nasıl kullanılacağını da öğretir.

En iyi BDT eğitimi alan ruh sağlığı uzmanları kariyerinde kısa zamanda yükseliş gösterecektir. Devlet üniversitesi onaylı BDT eğitimi sertifikası YÖK denkliği olan ülkelerde de geçerlidir. İstanbul Kariyer Polikliniği özel üniversiteler yerine devlet üniversitesi ile çalışır. Bu da hem eğitiminin hem de sertifikasının kaliteli olduğunu gösterir. Yurt içinde ve yurt dışında kullanabileceğiniz en iyi BDT eğitimi için geç kalmayın. Sertifikanız aynı zamanda ömür boyu geçerli olup tekrardan BDT eğitimi almanız gerekmez. Bununla beraber uluslararası akredite belgeye de sahip olursunuz. Ruh sağlığı uzmanı olarak burada çalışmalar yapacaksanız eğitimi satın almanızda fayda var. En iyi BDT eğitimi online olarak da alırsınız. Derslere iş yoğunluğunuzdan vakit bulduğunuzda katılıp sertifika sınavını da geçersiniz. Sınavı geçtikten sonra BDT eğitimi sertifikası adresinize gönderilir. Psikoloji eğitimleri ve en iyi BDT eğitimi için kontenjan dolmadan kayıt yaptırın.   

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button