Gölge Öğretmenlik Sertifikası Veren Kurumlar | İstanbul Eğitim Sertifika

Gölge Öğretmenlik Sertifikası Veren Kurumlar

Özel gereksinimli çocukların eğitim alması için sadece veliler yeterli değildir. Eğitim kurumlarında sosyalleşmesi ve bireyselleşmesi gerekir. Çocuğun aile içinde alabileceği sınırlı olduğundan okullarda özel gereksinimli çocuklar da eğitim görür. Ancak bu süreç öğretmen ve veliler için de zordur. Çocuğa doğru davranışların öğretilmesi için gölge öğretmenlik sertifikası veren kurumlar aracılığı ile eğitim alınmalıdır. Özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarla nasıl ilgilenilmesi gerektiğine dair eğitimlerden oluşan programlar vardır. Her eğitim kurumu gölge öğretmenlik kursu vermez. İmkanı olmayan aileler çocuklarını devlet okullarına göndermek durumunda kalır. Devlet okulunda özel gereksinimli çocukların eğitimi için ilgilenecek öğretmen olmadığından öğrenmeleri yarım kalır. Bu çocukların daha iyi eğitim alması için gölge öğretmenlik eğitimi almış kişilere ihtiyaç vardır. Kaynaştırma öğrencisi bile olsalar gölge öğretmen takibini yapıp çocuğun eğitimini destekleyecektir.

Gölge öğretmenlik sertifikası veren kurumlar, çocuklarına gölge öğretmen desteği almak isteyen veliler için de kurtarıcıdır. Özel eğitimlerin yaygınlaşmadığı yerlerde gölge öğretmen belgesi iş görecektir. Aileler okulda gerektiği kadar eğitim alamayan çocuklarına gölge öğretmen ile eğitim aldırır. Okullarda da gölge öğretmen nasıl talep edilir prosedürlerine uyarak çocuğunuz için öğretmen görevlendirilmesini isteyebilirsiniz.  Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan, down sendromlu ve özel gereksinimli çocuklarda eğitim desteği verem kişi gölge öğretmendir. Özel eğitim sorunu yaşanan yerlerde destekleyici eğitimlerle çocukların her yönden gelişimine katkı sağlar. Özel gereksinimli çocukların gündelik davranışları bile yapması için eğitim alması gerekir. Kişisel bakım ve sorumluluklar hakkında düzeylerine göre eğitim verilir. Toplumsal kuralların öğretilmesi ve sosyal yaşama ayak uydurması için de eğitim alması zorunludur. Bu sayede toplum içinde rahat hareket edip sorumluluklarını yerine getirecektir.

Anne ve babalar eğitim desteği alamadığında gölge öğretmen desteği almak zorundadır. Devlet okullarında çocuğun kaynaştırma öğrencisi olarak derslere katılması durumunda da gölge öğretmen ihtiyacı vardır. Eğitimin takip edilmesi ve bilincin aşılanması için çocuğun algısına göre eğitim verilir. Bu da gölge öğretmenlik eğitimi ile mümkün olacaktır. Gölge öğretmenlik sertifikası veren kurumlar yardımı ile eğitim alabilirsiniz.  

Gölge öğretmenlik sertifikası veren kurumlar niteliğine göre sertifika kalitesi de değişir. Gölge öğretmen belgesi ile velilerin çocuklarına özel eğitim aldırması da mümkündür. Özel gereksinimli çocukların eğitimlerde geri kalmaması ve sorumluluklarının öğretilmesi için gölge öğretmenlik kursu alınmalıdır. İstanbul Eğitim Sertifika gölge öğretmenlik kursu almak isteyenlerin tercih ettiği kurumlar arasındadır. Bu sertifika merkezinden eğitim aldığınızda kazanımlarınız da fazla olacaktır.

  • Devlet üniversitesi onaylı gölge öğretmenlik eğitimi sertifikası alırsınız.
  • Yurt dışında da geçerli gölge öğretmenlik sertifikası verilir.
  • Üniversitede görevli eğitmenlerce eğitim içerikleri hazırlandığından en iyi gölge öğretmenlik sertifikası alırsınız.
  • Uzaktan eğitim ile gölge öğretmenlik eğitimi derslerine katılım sağlarsınız.
  • Uygulama ve süpervizyon eğitimleri teorilerle desteklenir.

Özel gereksinimli çocukların daha iyi şartlarda eğitim alması için gölge öğretmenlik sertifikası veren kurumlar vardır. Özel gereksinimli çocuklara nasıl davranılması gerektiğinden verilecek eğitimlere kadar içerikler hazırlanır. İstanbul Eğitim Sertifika, gölge öğretmenlik derslerini üniversiteler ile birlikte oluşturur. Yukarıda sayılan kazanımlar ve daha fazlası için gölge öğretmenlik sertifikası alırsınız. Uzaktan derslere girip dilediğiniz saatte ve günde çalışırsınız. Online gölge öğretmenlik dersleri sonrasında gölge öğretmenlik sertifikası da alırsınız. Hafta içi ve hafta sonu sınırlaması olmadan derslere katılırsınız. Profesyonel eğitim danışmanlığı desteği de alırsınız. Gölge öğretmenlik belgesi alarak çalışmak ve gelir elde etmek için sertifika programına kayıt yaptırın.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button