Cinsel Terapi Eğitimi Veren Üniversiteler | İstanbul Eğitim Sertifika

Cinsel Terapi Eğitimi Veren Üniversiteler

Cinsel terapi eğitimi hassas ve bir o kadar da önemli psikoterapi yöntemleri olarak bilinir. Bazı bilim insanlarına göre cinsellik düşüncesinin tohumları anne karnında atılır ve ölünceye kadar insanoğlunun gerçekliğidir. Cinsel terapi eğitimi veren üniversiteler tarafından hazırlanan programlardan eğitim almak sizi ciddi anlamda geliştirir.

Cinsellik söz konusu olduğunda araştırmalar daha da derinleşmiştir. Çözümlenemeyen birçok sorunun cinsellik kaynaklı olduğu görülmüştür. Cinsellik hakkında ne kadar geniş bilgi elde edilirse çözüm bulmak da o kadar kolaylaşır. Cinsel terapi eğitimi veren üniversiteler ile birlikte hareket eden kurumlar için de aynı kalite geçerlidir. Dersleri hazırlayan kişiler üniversitede çalışan eğitmenlerdir. Her biri akademik anlamda kariyeri olan kişiler olduğundan müfredatı oluştururken de oldukça titizdir. Uygulama videoları ve süpervizyon eğitimlerine kadar kalitesinde şüpheye düşmeyeceğiniz eğitimlerdir.

Cinsel terapi eğitimi veren üniversiteler aracılığı ile eğitim almak akıl ve ruh sağlığı uzmanlarının başarısını da artırır. Akıl ve ruh sağlığı alanında yeni şeyler öğrendikçe ve uygulamada kullandıkça başarı oranı da yükselir. Yetişkinlerde, ergenlerde ve çocuklarda cinsel terapinin sonuç vermesi için cinsel terapi eğitimi çok yönlü alınmalıdır. Aksi halde öğrendiklerinizle sadece bir kesime hitap edebilirsiniz. Akademik düzeyde cinsel terapi eğitimi alınması çalışmalarınızı ayrıca etkiler. Cinsel terapi eğitimi veren üniversiteler ile birlikte hareket eden kurumlardan da ders almak aynı kazanımları sağlar.

İstanbul Kariyer Polikliniği cinsel terapi eğitimi veren üniversiteler ile eşdeğer çalışmalar yapar. Eğitim içerikleri akademisyenlerce hazırlanır ve üniversite ile ortak çalışma yapılır. Çalışmaların her yönden geniş kapsamlı olması ve sertifikanın kalitesi tartışılmazdır. Devlet üniversitesi tarafından bizzat verilen sertifikalar bu kurumdan eğitim aldığınızda da verilir. Yapılan iş birliği sayesinde sertifika sınavına girdikten sonra size belgeniz üniversite tarafından gönderilir. Kurumun sertifika vermedeki yetkisi devlet üniversitesindedir. Cinsel terapi eğitimi veren üniversiteler gibi devlet üniversitesi onaylı cinsel terapi eğitimi sertifikası alırsınız. Diğer avantajınız ise cinsel terapi eğitimi online alınsa bile yüz yüze eğitim almış gibi olursunuz. İş hayatınızı olumlu yönde etkileyecek kazanımlar arasındadır.

Cinsel Terapi Eğitimi Kimler Alabilir?

Cinselliğin çok daha rahat konuşulması cinsel terapi desteği almak isteyenlerin sayısını da artırır. Bireyler sorunlarının farkına vararak yardım almayı talep ettiklerinden cinsel terapi eğitimi alan kişilere ihtiyaç vardır. Sorunlarını bilen ve kabul eden ya da kabul etmeye hazır kimselere cinsel terapi eğitimi alanlar yardım edebilir. Alanında uzmanlaşmak ve cinsel terapi çalışmaları yapacaklar cinsel terapi eğitimi almalıdır.

Cinsel terapi eğitimi kimler alabilir araştırmasına girdiğinizde şu kişilerin eğitim alma yeterliliği olduğunu görürsünüz.

 • Pedagog
 • Psikolog
 • Ürolog
 • Jinekolog
 • PDR
 • Hemşire
 • Aile danışmanı
 • Ebe
 • Fizyoterapist
 • Psikiyatr
 • Sosyal hizmet uzmanı
 • Aile hekimleri    

Mesleğini daha iyi ve aktif bir şekilde yapacak bu kişiler cinsel terapi eğitimi veren üniversiteler sayesinde başarısını katlayabilir. Çocuklar, yetişkinler ve ergenlerde cinsel terapi eğitimi verecek seviyeye ulaşılır. Cinsel terapi eğitimi sertifikası alarak niteliklerini de artırır.

Cinsel terapi eğitimi kimler alabilir araştırmasına girenlerin dikkat etmesi gereken eğitim merkezidir. İyi bir kurumdan eğitim almak meslek hayatınızı tamamıyla etkiler. Devlet üniversitesi onaylı cinsel terapi eğitimi sertifikası alarak her yerde kullanabilirsiniz. Çalışmalarınızı yurt dışında yapmak ve orada eğitim almak istiyorsanız uluslararası geçerliliği olan sertifika almalısınız. Bu da başarınızı artırır ve çalışma alanınızı genişletir. Cinsel terapi eğitimi veren üniversiteler ile ortak çalışan İstanbul Kariyer Polikliniği’nden geç kalmadan eğitim alın.    

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button