Diş Hekimi Asistanlığı Sertifikası

Sağlık alanında sertifika alarak çalışan bazı meslek grupları vardır. Onlardan biri de diş hekimi asistanlığıdır. Diş hekimliği asistanlığı ve diş hekimi yardımcılığı olarak bilinen bu mesleği yapmak için sertifika almak zorunludur. Diş hekimi asistanlığı sertifikası alarak ağız ve diş sağlığı merkezlerinde çalışabilirsiniz.

Mesleki sertifikalar ile iş değişikliği yapmak rahattır. Çalıştığınız işten zaman ayırmadan, uzaktan eğitimle sertifika veren kurumlara başvurarak sertifika alabilirsiniz. Uygun fiyatlı, uzaktan eğitim ile derslere katılabilirsiniz. Diş hekimi asistanlığı sertifikası almak için İstanbul Eğitim Sertifika gibi eğitim kurumlarından kurs satın alabilirsiniz. Kurs sonunda sertifika sınavı sonucunda başarılı olduğunuzda diş hekimi asistanlığı sertifikası verilir.  Sertifika sınavına birkaç kere girme şansınız olduğundan eğitim satın aldıktan sonra derslere katılırsınız. Hiçbir sertifika programı gereksiz ve iş görmez değildir. Lisans mezunu olsanız bile bazı eğitim programları iş başvurularında size öncelik tanınmasını sağlar.

Diş hekimi asistanlığı sertifikası, bu eğitim merkezinde uluslararası alanda geçerli statüye sahip olacak şekilde verilir. Üniversite onaylı diş hekimi asistanı sertifikası aldıktan sonra en yakın ağız ve diş sağlığı merkezine başvuru yapabilirsiniz. Çalışma alanınızı genişletecek sertifika programıdır. Farklı iş kolunda çalışsanız da işsiz kalmanız durumunda kullanmak için sertifika alın. Mesleki sertifikalar, daha fazla alanda çalışmanıza yardımcı olmakla kalmaz diğer iş kollarına da alternatiftir. Diş hekimi asistanı olabilmek için gerekli eğitimler alıp istediğiniz zaman işe başlarsınız.

Diş hekimi asistanlığı sertifikası veren kurumlar bu alanda başarılı olmanız için uygun eğitim içerikleri hazırlar. Diş hekimi asistanı kursu alarak şu kazanımlarınız olacaktır;

 • Ağız ve diş sağlığı alanı ile ilgili geniş bilgi elde edersiniz.
 • Materyalleri ve cihazları nasıl kullanacağınızı öğrenirsiniz.
 • Diş hekimine hangi konularda, nasıl yardım edeceğinizi bilirsiniz.
 • Kullanılan aletlerin sterilizasyon işlemlerini kolayca yaparsınız.
 • Operasyon öncesi hastayı ve malzemeleri hazırlarsınız.
 • Randevu almak ve diş hekimi çalışma programı belirleme konusunda deneyimli olursunuz.
 • Röntgen çekimine hastayı hazırlarsınız.
 • Ofisin işleyişi ve hastalara nasıl davranılması gerektiği hakkında eğitim alırsınız.

  Diş hekimi asistanlığı sertifikası alarak birçok alanda çalışma fırsatı bulmanız da mümkündür.

 • Diş hekimi muayenehanelerinde
 • Özel hastanelerde
 • Ağız ve diş sağlığı kliniğinde
 • Dental merkezlerde
 • Polikliniklerde

Operasyonlara hastayı hazırlarken diş hekimine kolaylık sağlayan kişi diş hekimi yardımcısıdır. Diş hekiminin bilgi ve tecrübesini aktarma yeterliliği olan kişiye diş hekimi asistanı denir. Diş hekimi asistanı her yönden diş hekiminin işlerini kolaylaştıracaktır. İşlemleri yaparken kafasının dağılmaması ve uygulamayı en iyi şekilde yapabilmek için eğitim zorunludur. Diş hekimi asistanlığı sertifikası, diş hekimi asistanlığı eğitimi alan kişilere verilir. Deneyimli olduğunu gösteren belge olması dışında bazılarının yurt dışında da geçerliliği vardır. Kariyer hayatınıza yurt dışında devam etmek istiyorsanız diş hekimi asistanlığı sertifikası alabilirsiniz. Zamanında tıp okumak ya da diş hekimi olmak isteyenler de bu eğitimi alarak sağlık alanında çalışabilirler. Mesleki tecrübe ve yeterliliğinizi artıracak diş hekimi asistanlığı sertifikası, başvurduğunuz kurumlardan olumlu dönüş almanızı da sağlar.

Dişlerin yapısı ve diş hekimliğine dair genel bilgiler de öğretilir. İstanbul Eğitim Sertifika, en iyi diş hekimi asistanlığı sertifikası vermek için 280 saatlik eğitim programı hazırlamıştır. Bu süre içerisinde diş hekimi yardımcısı olacak eğitimler alırsınız. Süpervizyon ve uygulama eğitimleri ile bilgileriniz teoride kalmayacaktır. Uygulamaların güvenliği ve iş yaşamında başarı için diş hekimi asistanlığı sertifikası almanız gerekmektedir.  

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button