Duygu Odaklı Çift Terapisi Eğitimi | İstanbul Eğitim Sertifika

Duygu Odaklı Çift Terapisi Eğitimi

Duygu odaklı terapi, psikoterapi tekniklerinden biridir. Aile terapisi, ilişki terapisi ve çift terapisinde %70’den fazla başarı oranı sağlar. İlişkinin iki tarafının da duygularından yola çıkarak terapi desteği verilir. Akıl ve ruh sağlığı uzmanları tarafından ilişkilerde tespit edilen sorunlarda yol göstericidir. Soruna yaklaşım kadar çözüme götürmede de başarılıdır. Duygu odaklı çift terapisi eğitimi alan psikolojik danışmanlar terapilerinde yöntemi uygulayabilir.

 • Duygu odaklı çift terapisi eğitimi, sadece çift ilişkilerinde kullanılmaz. Aynı zamanda bazı ruh sağlığı problemlerinde çözüm için de işe yarar.
 • Travma, depresyon, yeme bozuklukları ve duygudurum bozukluğu gibi sorunlarda da etkilidir.
 • Eğitimin asıl amacı çiftlerin her şeyi açık konuşmalarını da sağlamaktır. Uzun süredir birbirleri ile konuşmayan çiftlerin konuşmalarında açık olması amaçlanır.
 • Dünya üzerinde de çok sayıda çift üzerinde kullanıldığı ve başarı sağlandığı görülmüştür.
 • Danışanların birincil, ikincil ve araçsal duygularını fark etmesini sağlar.
 • Duygu odaklı çift terapisi eğitimi, danışanların hissettiği duyguların farklı şekle bürünmesini de engeller. Araçsal duyguların doğru şekilde ifade edilmesini da sağlar.
 • Bastırılmış duyguların öne çıkarılması için de gereklidir.

Psikoterapi teknikleri akıl ve ruh sağlığı sorunlarının daha detaylı incelenmesine yardımcı olur.

Çiftler, duygu odaklı terapi eğitimi alan danışmanlar ile sorunlarını kolayca çözebilir. İlişkide empati yeteneğinin geliştirilerek ileride karşılaşacak sorunların da çözümlenmesi amaçlanır. Duygu odaklı terapi, ilişki terapisi ve çift terapisi alan danışanların sorunlarına çözümü kısa sürede bulacaktır.

Psikolog, aile danışmanı ya da psikolojik danışman duygu odaklı terapi ile;

 • Çiftler arasında görülen iletişim problemlerini çözer.
 • Empati yeteneklerini geliştirir.
 • İleride ortaya çıkması muhtemel sorunları da önler.
 • Aşılamaz gibi görünen sorunlarda çözüm sunar.  

Aile terapisi ve evlilik terapisi uygulayan akıl ve ruh sağlığı uzmanlarının kullanacağı yöntemlerdir. Sadece telkin ve konuşma ile sorunlar bir yere kadar çözülebilir. Terapist, duyguların nasıl daha doğru kullanılacağını da öğretir. Duygu odaklı çift terapisi eğitimi, İstanbul Sertifika merkezinden almanız gereken önemli eğitimlerdendir. Bütüncül psikoterapi eğitimleri içinde duygu odaklı psikoterapi tekniği anlatılsa da kapsamı dardır. Aile danışmanlık merkezleri dışında çiftlere de destek sağlıyorsanız mutlaka almalısınız. En iyi psikolog olarak bilinen çoğu kişi bu alanda destek verir. Çiftlerin duygularını yeniden tecrübe etmesine yardımcı olur.

Duygu odaklı terapi eğitimi bitirildiğinde üniversite onaylı duygu odaklı terapi eğitimi sertifikası alırsınız. 120 saatlik duygu odaklı terapi eğitimi, sizin en iyi psikolog olarak hazırlanmanıza yardımcı olur. Duygu odaklı terapi eğitimi kursu alırken eğitimlere de istediğinizde ulaşırsınız. Uzaktan eğitim duygu odaklı çift terapisi kursu sonunda alacağınız sertifikayı uluslararası alanda kullanabilirsiniz.

Duygu Odaklı Terapi Nedir?

Tarihçesi yakın zamana dayanan duygu odaklı terapi nedir diye merak edebilirsiniz. Aile bireyleri ve diğerlerinin sorunlarına duygu odaklı çözümler sunar. Affetme, empati, iletişim, samimiyet ve hoşgörü gibi bazı duyguları öne çıkarır.

Duygu odaklı terapi nedir diye araştırmak yerine danışmanlık desteği alabilirsiniz. Aile içindeki sorunlar için uygulanan en iyi psikoterapi yöntemlerinden olduğundan başarı oranı da yüksektir. Duygu odaklı terapi eğitimi ile sadece psikoterapi yöntemleri öğrenilmez. Aynı zamanda farkındalık ve benliğinize dair bazı duyguları görme şansınız olur.

Hissedilen ve örtülen duyguların net olarak farkına varmanızı sağlar. Duygu odaklı çift terapisi eğitimi, sizi her yönü ile geliştirecektir. İstanbul Eğitim Sertifika, duygu odaklı terapi eğitimi verirken üniversite seviyesinde müfredat hazırlamaya da dikkat eder. Bu sebeple de aldığınız eğitim profesyonel olacaktır.  

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button