Adli Psikoloji Uzmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Adli psikoloji eğitimi, adli psikolojiyi güncel olarak takip etmenizi sağlayacak eğitimler içerir. Adli psikoloji, toplumsal misyonu da olan psikolojinin alt dalıdır. Emniyet ile adli makamların işine yarayan çok sayıda çalışmalar yapılır. Bilgilerinizle olayın aydınlatılmasına ve suçluların cezalandırılmasına yardımcı olabilirsiniz. Adli psikoloji alanında uzmanlaşmak ve daha iyi psikolojik destek sağlamak için bu eğitim alınabilir. Adli psikoloji uzmanlığı eğitimi ile şu alanlarda çok daha iyi olursunuz;

 • Suç psikolojisi
 • Mağdur psikolojisi
 • Ceza psikolojisi

Bir suçlunun hangi amaçla suç işlediğini anlamak cezalandırma ve suçu önleme açısından da son derece önemlidir. Akıl ve ruh sağlığı uzmanlarına ciddi yol gösterecek alanlardan biri de adli psikoloji eğitimidir. Adli psikoloji uzmanlığı eğitimi sertifikası, alacağınız eğitimler sonunda size verilir. Adli psikoloji uzmanlığı sertifikası ne işe yarar diye eğitimi ertelemek isteyebilirsiniz. Adli psikoloji uzmanlığı sertifikası, faaliyet alanınızı genişletir. Adli psikoloji, çok fazla ihtiyaç duyulan bir alandır. Adliyelerde ve emniyet birimlerinde adli psikoloji uzmanları aktif olarak rol alır.

 • Emniyette ifade alındığı sırada
 • Mahkemelerde ifade alındığında
 • Bilirkişi olarak mahkemelere görüş sunmak
 • Çocuğu gözlemlemek
 • Suça sürüklenen çocukların işlediği suçlarda
 • Ceza infaz kurumlarında çalışmak
 • Adli psikoloji üzerine özel danışmanlık hizmeti vermek

Adli psikoloji uzmanları bu alanlarda görüş bildirip, bilgilerini paylaşırlar. Sayılan yerlerde adli psikoloji uzmanı olarak çalışabilirler. Psikolog olarak yeterli iş imkanınız olmadığını düşünüyorsanız adli psikoloji uzmanlığı sertifikasını deneyin. Kamu personeli olarak çalışırken ya da bağımsız çalıştığınızda da size çok fazla ihtiyaç duyulur. Kamu personeli olarak çalışmadığınız zamanlarda da sizden destek alınması gerekebilir. Adliyelerde ve emniyette adli psikoloji uzmanlığı sertifikası olan kişilere de ihtiyaç vardır. Adli psikoloji alanında kendini geliştirmiş psikologlar, kurumlara yardımcı olabilir.

Adli psikoloji uzmanlığı sertifikası ne işe yarar diye düşünmek yerine eğitime başlayabilirsiniz. Adli psikoloji alanında yüksek lisans ya da doktora programlarına kabul edilmenizi de kolaylaştırır. Suçlu psikolojisi ve mağdur psikolojisi öğrenildiği için olası intihar vakalarını azaltmanız mümkündür. Psikolojinin hukuk ile iç içe olduğu bu alanda her zaman adli psikoloji uzmanına ihtiyaç vardır.    

Adli Psikoloji Eğitimi Ücreti

Adli psikoloji uzmanlığı sertifikası ne işe yarar sorusu kadar adli psikoloji eğitimi ücreti de merak edilir. Adli psikoloji eğitimi ücreti, araştırması yaparken alacağınız eğitimin de kalitesini sorgulamalısınız. Adli psikoloji eğitimi ile alacağınız sertifika, vereceğiniz danışmanlıklarda da kendini gösterir. Kaliteli ve üniversite seviyesinde eğitim almak faaliyet alanınızdaki çalışmalara da yansır. Zorlayan ve çözülmesi imkansız gibi görünen vakalarda bile yarar sağlayacak tespitler yapabilirsiniz.

Adli psikoloji uzmanlığı sertifikası almak istiyorsanız İstanbul Eğitim Sertifika ile görüşebilirsiniz. Adli psikoloji uzmanlığı sertifikası ne işe yarar diye düşünmek yerine buradan her konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Adli psikoloji uzmanlığı eğitimi sonunda size verilen sertifika da oldukça değerlidir. Üniversite onaylı adli psikoloji uzmanlığı sertifikası alırsınız. Adli psikoloji uzmanlığı sertifikası, 110 saatlik eğitim süresi sonunda verilir. 110 saatlik eğitimle;

 • Tanık psikolojisi
 • Suç psikolojisi
 • Sanık psikolojisi
 • Hakim psikolojisi
 • Cezaevlerinde rehabilitasyon

eğitimleri alırsınız. Başarılı bir adli psikoloji uzmanı olmak istiyorsanız mutlaka bu eğitimlerden faydalanın. Adli psikoloji eğitimi ücreti, alacağınız bu eğitimler ile ölçülemeyecek seviyededir. Bilgiler güncel olduğundan adli psikoloji uzmanlığı alanında size yardımı dokunacaktır. Adli psikoloji alanında çalışma yapmaya başlamak için de iyi bir fırsattır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button