Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi Sertifika Programı Online

Dil ve Konuşma Bozukluğu Eğitimi farkındalık uyandırmaya yönelik dil, konuşma, yutma bozukluklarının önlenmesini, eğer bu bozukluklar varsa belirlenip çözüme ulaştırılmasını sağlayacak bilgi, beceri ve yetkinliğe sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Çok erken yaşlarda başlayıp yaşlılık dönemine kadar her yaş grubunu etkileyebilen bir bozukluktur. Aileyi ve bireyleri destekleyici bilgiye, bilimsel ölçütler ile değerlendirme ve raporlama becerisine, objektif bakış açısı ile süreci yönetmeye, mesleki etik kurallar ile aile ve bireyi yönlendirme becerisine sahip olurlar.

Eğitime okul öncesi öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri, çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenleri, çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü, psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü, işitme engelliler ve sınıf öğretmenleri, Türk dili ve edebiyatı bölümü, Türk dili ve edebiyatı öğretmenleri, Türkçe öğretmenleri, müzikoloji ve şan bölümü, dil bilimi bölümü, müzik öğretmenleri, tıp doktorları, sosyologlar, psikologlar, fizyoterapistler, sosyal hizmet uzmanları katılabilirler. Eğitime bu alanda kendini geliştirmek isteyen bireylerde katılabilir ancak özel merkez açarak bu mesleği icra edemezler. Terapist ünvanı ile hizmet veremezler.

Dil ve Konuşma Bozuklukları Sertifika programı online sistem üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile istenilen zaman diliminde ve her türlü elektronik cihaz ile giriş yapılabilecek bir sistem özelliğine sahiptir.

Meb Onaylı Dil ve Konuşma Güçlüğü Öğretmen yetiştirme Kursu 2020
Dil ve Konuşma Bozuklukları uzmanlığı Sertifika Programı 2020
MEB Onaylı Dil ve Konuşma Güçlüğü Öğretmen yetiştirme Kursu
MEB Onayli Dil ve Konuşma Güçlüğü Öğretmen yetiştirme Kursu 2019
Dil ve Konuşma Terapisi Uzmanlık eğitimi
Meb Onaylı Dil ve Konuşma Güçlüğü Öğretmen yetiştirme Kursu 2019
Dil ve konuşma bozukluğu Eğitimi
Dil ve KONUŞMA Bozuklukları uzmanlığı Sertifika Programı 2019

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button