İstanbul Aile Danışmanlığı Eğitimi

İstanbul Aile Danışmanlığı Eğitimi

Aile Danışmanlığı Nedir?

Aile toplumun en temel yapı birimlerinin başında yer almaktadır. Bu öneminden dolayı ailede çıkan tüm durum ve gelişmeler toplumu etkilemektedir. Aile Danışmanlığı bu gibi durumlarda ailelere büyük fayda sağlamaktadır. Aile içindeki bireyler arasında ortaya çıkan sorunları çözme yetkinliği ve becerisini, iletişim becerilerini geliştirmeyi sağlayarak ve empati duygusunu tüm aile bireylerine kazandırmış olacaktır.

İstanbul Aile Danışmanlığı Eğitimi, uzaktan eğitim sistemi ile zaman ve mekân sınırı olmadan bireylere eğitim imkanı sunmaktadır. Gelişen teknoloji ve eğitimin iç içe olduğu çağda teknolojik ürünlerden faydalanarak oldukça başarılı ve gerekli tüm eğitimlerin verilmesi ve öğrencinin desteklenmesi için birçok eğitim mevcuttur.

Aile Danışmanlığı Sertifikası 7 meslek grubunun alabildiği bir sertifikadır. Eğitim sistemimiz, kaliteyi ön planda tutarak öğrencilerimizin memnuniyetini sağlamak amacı ile alanında uzman ve bilgi birikimine sahip kadrosu ile hizmetler sunmaktadır. Eğitime takılan tüm bireylerin, eğitim sonunda aldıkları sertifikalar meslek yaşamlarında onları bir adım öne çıkarak ve kendi kişisel gelişimlerini sağlamaları konusunda fayda sağlayacaktır.

Aile Danışmanı Kimdir? Ne İş Yapar?

Aile Danışmanı son yıllarda değeri artan ve tercih edilen bir meslek haline gelmiştir. Çıkarılan aile yasası ile son dönemlerde çok kutsal ve kıymetli olmaktadır. Aile Danışmanı, aile içinde oluşan ya da oluşabilecek durumları anlamak ve aile bireylerine çözüm üretme becerisini kazandırma, aile içindeki iletişimi onararak, geliştirme ve güçlendirme, sorun çözme yetkinliğini aile bireylerine kazandırmak ve empati duygusunu arttırma hedefleri ile hizmet vermektedirler. Eşler arasında meydana gelen anlaşmazlıkların ortadan kaldırılması, daha huzurlu ve saygılı ilişkilerin kurulması ve ilişkinin temelini oluşturan anlama ve anlaşılma duygusunu kazandırmak adına aile fertlerine yardımcı olmaktadırlar. Eşlerin evlilik öncesi ya da evlilik içerisinde, boşanma sırasında sağlıklı bir ilişki kurmaları, saygı çerçevesinde iletişim sağlamaları adına desteklemektedirler. Evlilik öncesi danışmanlık, evlilik danışmanlığı ve sağlıklı boşanma danışmanlığı gibi pek çok hizmet sunmaktadırlar. Ayrıca aile bireylerini derinden etkileyen ölüm, hastalık gibi sorunlar da, ruhsal sağlığının korunması ve hayata adapte olunması açısından aile danışmanları oldukça önem teşkil etmektedir.

Aile Danışmanı Nasıl Olunur?

Aile Danışmanlığı 7 meslek grubunun alabildiği, teorik ve uygulamalı bir eğitimdir. Aile danışmanı olmak isteyen kişilerin öncelikle sabırlı, objektif bakış açısına sahip ve çözüm odaklı olmaları büyük önem taşımaktadır. Aile danışmanlığı ile topluma fayda sağlamak, huzurlu aile ortamları oluşturmak, çocukların daha mutlu ve keyifli bir ailede yaşamaları hedef haline gelmektedir. Aile danışmanı olmak isteyen kişiler İstanbulsertifka.com sitesinde aile danışmanlığı eğitimi alabilmekte ve eğitim sonunda Aile Danışmanlığı Sertifikasına sahip olabilmektedirler. İstanbulsertifika.com sitesi aile danışmanlığı eğitimi kapsamında gerekli tüm bilgileri, mesleki tecrübeleri öğrencilerine aktararak, onların eğitim sonunda gerekli yetkinliğe ve donanıma sahip olabilmeleri için tüm çaba ve gayreti göstermektedir.

Aile Danışmanlığı Sertifikalı Programına 7 meslek grubu katılabilmektedir. Bunlar;

  • Psikoloji
  • Sosyoloji
  • Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR)
  • Sosyal Hizmet
  • Tıp
  • Hemşirelik
  • Çocuk Gelişimi

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button