UZAKTAN EĞİTİM | İstanbul Eğitim Sertifika

UZAKTAN EĞİTİM

UZAKTAN EĞİTİM

‘Uzaktan Eğitim Nedir?’, ‘Uzaktan Eğitim Nasıl Yapılır’, ‘Uzaktan Eğitime Nasıl Giriş Yapılır’, ‘Uzaktan Eğitimin Dezavantajları’, ‘Üniversite Uzaktan Eğitim’, ‘Türkiye’de Uzaktan Eğitimin Tarihçesi’, ‘Dünyada Uzaktan Eğitim Uygulamaları’ aramalarınız üzerine sizler için bu makaleyi hazırladık.

Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan eğitim, eğitim alan bireylerin zaman ve mekândan tamamen bağımsız, eğitim alan diğer bireylerden ve eğitim kaynaklarından uzak oldukları eğitim modelidir. Eğitim verilen mekâna gelme zorunluluğu olmaksızın var olan teknolojik cihazlar vasıtasıyla tamamen sanal dünyada canlı, sesli ve görüntülü olarak derslerin işlendiği, öğrenci ve öğretmenlerin sanal ortamda birbirleri ile iletişim kurduğu eğitimdir.

Günümüz şartlarında kullanılan çağdaş, yenilikçi bir eğitim yöntemidir. Yaşadığımız olağanüstü dönemde birazda zorunlu olarak uygulanan uzaktan eğitim farklı öğrenme tekniklerini uygulamada, esneklik açısından, coğrafi kısıtları ortadan kaldırması ile faydalı bir eğitim metodudur. Bunların yanında aynı anda pek çok kişiye ulaşma ve daha fazla veriye erişme imkânı sağlamaktadır. Düşük maliyete sahip ve öğrenciler için daha iyi öğrenme aracı olduğu yapılan bazı araştırmalarda ortaya konmuştur. Sanal dünyadan yapılan eğitim ile kâğıttan tasarruf sağlanmasının yanı sıra örgün eğitimde kullanılan ulaşım araçlarının azalması ile de çevreye yayılan karbon salınım miktarı önemli derecede azalmıştır.

İçinde bulunduğumuz çağ teknoloji çağıdır ve bu döneme uygun olan eğitim yöntemi çocuklarımızın öğrenmesini daha da kolaylaştırabilir. Çünkü teknolojinin içine doğan yeni nesil, ilk anlarından itibaren teknolojik aletleri ve sanal dünyayı nasıl kullanacaklarını bilmektedirler. Bu noktada onlar için faydalı olacaktır ancak her öğrenci kendi eğitimini yönetme disiplinine sahip olmayabilir. Örgün eğitimde bu noktada yardımcı olan öğretmenlerimiz uzaktan eğitimde o kadar etkili olmayacaklardır. Bir diğer nokta ise teknik yetersizlik sonucu eğitime katılamayan bireylerin sınıflarının gerisinde kalmasıdır. Her öğrenci aynı şartlara ve internet altyapısına sahip olmayabilir.

Sonuç olarak uzaktan eğitim çağımızın yenilikçi ve çağdaş eğitim sistemi olmakla beraber, örgün eğitim gibi avantaj ve dezavantajlarını içinde barındırmaktadır. Bu noktada yapılması gereken en önemli nokta öğrenci ve ebeveynlerin bu süreci birlikte, bir disipline oturtarak devam ettirmeleridir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button