Üniversite Onaylı Yaratıcı Drama Eğitimi | İstanbul Eğitim Sertifika

Üniversite Onaylı Yaratıcı Drama Eğitimi

Öğrenme süreci hepimizin yaşamının temelini oluşturmaktadır. Doğduğumuz andan itibaren yaşamımız son bulana kadar bu sürece devam ederiz. Hepimizin öğrenme şekli birbirinden farklı olabilmektedir. Uzmanlar tarafından en etkin ve kalıcı olan öğrenme şekilleri arasında ilk sırada ‘yaparak-yaşayarak öğrenme’ geldiği düşünülmektedir. Yaratıcı Drama etkinliği ise bu öğrenme şeklinin en verimli ve etkili kullanıldığı yöntemdir. Bu etkinlikte katılımcılar, yaşamlarında yer edinmiş önemli olay ya da durumları, anılarını ve düşüncelerini canlandırmalar kullanarak anlatırlar. İç dünyamızda yaşadıklarımızı yani soyut olarak zihnimizde yer alanları somutlaştırarak davranışa yansıtmaktır.

Yaratıcı Drama da bireyler canlandıracakları olay ya da durumları tüm detayları ile düşünür, bir planlama yapar ve bu planı eyleme dönüştürürler. Bu dönüşüm sürecinde kişiler yeni ortaya konan davranış modellerini ve duyguları deneyimleyerek, öğrenirler.

Yaratıcı Drama uygulanırken bulunan bireyler pek çok edinim kazanacaklardır. Bunlardan bazıları şunlardır;

 • Hayal güçlerinin gelişimi ile, bireylerin yaratıcılıkları güçlenecektir,
 • Kişilerin 4 temel dil becerisini öğrenerek uygulamalarını sağlar,
 • İletişim dilimizi etkin ve yetkin kullanma, kullandığımız alanları çoğaltma ve iletişim kalitesini arttırma ile ilgili katkı sağlar.
 • Bireylerin yaşadıkları korku duygularını yeni olumlu duygular ile değiştirmeleri noktasında gelişimlerini sağlar.
 • Kişilerin kaygı ve endişe gibi duygularından eyleme dönüştüğü için kurtulmalarını sağlar.
 • Diğer bireylere karşı bakış açımızı fark etmemizi ve daha farklı bakış açısı ile bakabilmemiz sağlar.

Yaratıcı Drama Eğitici Eğitimi’ne her meslek grubu katılabilmektedir. Kendini bu alanda geliştirmek isteyen, meslek hayatına katkı sağlamak isteyen, sosyal çevresine ve yaşamına uygulamak isteyen her birey katılabilmektedir. Eğitime katılımının özellikle önerildiği meslek grupları ise şunlardır;

 • Psikologlar,
 • Öğretmenler,
 • Özel Eğitimciler,
 • Özel Eğitim Öğretmenleri ve lisans öğrencileri,
 • Sınıf Öğretmenleri,
 • Tüm Branş Öğretmenleri.

 

Yaratıcı Drama Sertifikası aldıktan sonra bireyleri kendilerine Yaratıcı Drama Kulübü kurabilir ve burada eğitim verebilirler. İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü üzerinden egzersiz açabilirler. Özel kurum ve kuruluşlarda, eğitim vererek yaratıcı dramayı her bireye ulaştırabilirler. Anaokullarında, kreşlerde, özel okullarda, atölyelerde, zeka ve oyun kulüplerinde eğitmen olarak görev alabilirler. Yaratıcı Drama Eğitmeni Lideri olarak hizmet verebilirler.

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi Sertifika Programı online sistem üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile istenilen zaman diliminde ve her tülü elektronik cihaz ile giriş yapılabilecek bir sistem özelliğine sahiptir.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button