Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Eğitimi Nereden Alınmalı?

Minnesota bireylerin kişilik özelliklerini ve dinamiklerini objektif bir bakış açısı ile ortaya koyan bir kişilik testidir. 1937 yılında ABD’de yer alan Minnesota Üniversitesi’nde klinik psikolog ve nöropsikiyatristler tarafından geliştirilmeye başlanmıştır. Günümüzde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. MMPI Çok Yönlü Kişilik Envanteri bireylerde olan ruhsal bozuklukların teşhisine yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiş 566 soruluk bir testtir. 10 klinik ve 4 geçerlilik alt testinden oluşmaktadır.16 yaş ve üzerindeki her bireye uygulanabilmektedir.  Sonucu bilimsel ve objektif olarak ortaya koymaktadır.

MMPI Çok Yönlü Kişilik Envanteri ruh sağlığı uzmanları tarafından kullanılarak, ruhsal bozuklukları değerlendirerek, tanı konmasında yardımcı olan ve süreç sonrasında değişimleri gözlemlemek adına kullanılan bir envanterdir. Evlenmeye hazırlanan çiftlerde, kişilerin kendi özelliklerini keşfetmesinde ve tehlikeli sektörlerde işe alım yapılacak personellerin seçiminde de kullanılabilmektedir.

Ruh sağlığı alanında çalışan bireylerin bu eğitimi almaları önerilmektedir. Eğitimin amacı testi etkin kullanabilecek, envanteri uygulama ve raporlama kısmında yetkinliğe sahip bireyler yetiştirmektir. Peki eğitimi nereden almalıyız? Eğitimi alırken belirlememiz gerek ilk unsur beklentilerimizdir. Pandemi sürecinde olduğumuz için online olarak pek çok eğitim verilmektedir. Verilen eğitimin içeriği ve eğitmenlere de bakılması önemlidir. İstanbul Eğitim Sertifika olarak sizlere en verimli eğitimi sunabilmek önceliğimizdir. A senkron eğitim sistemimiz ile mekân ve zaman fark etmeksizin eğitimlerimize katılabilir ve alanında uzman kadromuzun verdiği canlı derslere katılarak zihninizde uyanan sorulara yanıt bulabilirsiniz. E-Devlet üzerinden sorgulanabilen ve tamamen geçerli uygulayıcı sertifikası vermekteyiz. Eğitimimizin amacı MMPI Çok Yönlü Kişilik Envanteri Uygulayıcı Eğitimini alan kursiyerlerimizin test üzerinde etkin bilgiye, sonuçlandırma ve raporlama kısmında yetkin özelliklere sahip olmalarıdır. Ruh sağlığı uzmanları olarak öğrenmek ve aktarmak atacağımız en güzel adımlardan bir tanesidir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button