OBJEKTİF TESTLER NELERDİR?

Objektif Testler Sertifikalı Eğitimi içeriğinde 11 adet psikolojik testi barındıran bir eğitimdir. Objektif testlerin özelliklerinin en önemlisi çocuk ya da yetişkin bireylerin zihinsel durumlarını geçerliliği ve güvenilirliği yüksek olan psikolojik testler ile bilimsel olarak ortaya koymalarıdır. Zeka, algı, dikkat, okul olgunluğu gibi noktaları ölçmektedir. Objektif Testler Eğitim içeriğinde bulunan testler şunlardır;

Catell 2-A

Catell 3-A

Gessel Testi

Good Enough

Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Frostig Gelişimsel -Görsel Algı Testi

Benton Görsel Bellek Testi

Ankara Gelişim Tarama Envanteri

Porteus Labirent Testi

Bender Gestalt

Katılım için ön koşul bulunmamaktadır. Hastenelerde, danışmanlık merkezlerinde ve okullarda uygulanabilmektedir. Objektif Testler Sertifikalı Online Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

İstanbul Eğitim Sertifika kurumu olarak uzaktan online eğitimle %100 öğrenme garantili devlet üniversitesi onaylı sertifika programlarımız hakkında ve Objektif testler hangileri, Objektif ve projektif testler nelerdir, Projektif Testler nedir, Objektif testlerin özellikleri, Objektif testler ne işe yarar, Objektif Testler, Objektif Kisilik Testleri, Objektif Testler Eğitimi konusunda bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button