Resim Analizi Eğitimi

Resim Analizi Eğitimi Nedir?

Resim çizmek çocuklar içinde bilinçaltını yansıtma şeklidir. Zihninin içinde oluşan düşünce ve duygu durumlarını resme aktaran çocuk aslında yaşadığı ruh halini açıkça ortaya koyar. Çocuğun çizdiği aile resmini yorumlama çizilen resimden psikolojisini ortaya koymak demektir. Resim çocukların iç dünyasında oluşanları dış dünyaya aktararak bir nevi iletişim kurmasını sağlayan bir araçtır. Bu iletişim çocuğun ruhsal durumunu düzeltmede, zihinsel yapısının gelişiminde çok etkilidir. Psikolojik değerlendirmede kullanılan resim testleri bu sebeple büyük önem taşımaktadır.

Resmin bir dili vardır. Yeni bir dil öğrenir gibi bu dili öğrenmek sadece çocukların çizdiği resmi yorumlama da değil yetişkin resimlerini de yorumlamaya yardımcı olacaktır.

Resim Analizi Sertifika Eğitiminin amacı psiko-pedogojik yönden çocuk üzerinde bir inceleme yaparak daha doğru bir yönlendirme sağlamaktır. Zihinsel ve duygusal açıdan ortaya çıkan bir problemi fark ederek hızlı bir şekilde çözüme ulaşmasını sağlayacak bir eğitimdir.

Eğitim içeriğinde sembolik anlatımların anlamları, örneklendirme, resimleri değerlendirme gibi pek çok nokta yer almaktadır. Bu eğitimi sosyal bilimler alanında eğitim gören psikolog, sosyolog, özel eğitim uzmanı, psikolojik danışman, doktorlar, sosyal hizmet uzmanları ve öğretmenler alabilmektedir. Bu bölümlerin lisans eğitimi alan öğrencilerden de 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencileri eğitime kabul edileceklerdir.

Resim Analizi Sertifika eğitimini asekron sistem üzerinden 7/24 istediğiniz zaman ve yerde izleyebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button